12 Ağustos 2020, Çarşamba

Zirkonyum Diş Nedir, Nasıl Yapılır?

Dişlerin estetik bir görünüme sahip olması herkes için önemlidir. Bu nedenle estetik açıdan dişlere yapılacak müdahale seçenekleri de oldukça fazladır. Örneğin dişlerde meydana gelen sararma yani renk sorunlarını, kırılma ve benzeri sorunları gidermek adına kullanılan bazı yöntemler vardır. Zirkonyum diş seçeneği de bu bağlamda dişlerde ki renk ve formları düzeltmek adına tercih edilen en popüler seçenektir…

 

Bir çoğumuz ağız ve diş sağlığı konusunda sıkıntı çekmekteyiz, bazen korktuğumuzdan bazende çıkacak masraftan dolayı diş hekimine gitmekten çekiniriz. Bugün sizlere ücretsiz ön muayane yapan Zirkonyum Diş İstanbul  hakkında kısaca bilgi vericem. Adres olarak Şişli / Mecidiyeköy’de eski Ali Samiyen Stadyumunun tam karşısında olan bu diş hekimi kliniği özellikle zirkonyum diş ve bunların yanında implant diş, porselen diş gibi hizmetler vermekte. Zirkonyum dişte nedir diyenleriniz olabilir bu yüzden kısa bi zirkonyum diş açıklaması yazıyorum buraya merak edenleriniz okuyabilir:

 

Zirkonyum Diş kısaca öncesi ve sonrası olarak resimdeki gibi olmaktadır. Nasıl sizce 🙂 ben buna zirkonyum mucizesi diyorum:

 

Temel Soru: Zirkonyum Diş Nedir?

Dişlerin estetik bir görünüme sahip olması herkes için önemlidir. Bu nedenle estetik açıdan dişlere yapılacak müdahale seçenekleri de oldukça fazladır. Örneğin dişlerde meydana gelen sararma yani renk sorunlarını, kırılma ve benzeri sorunları gidermek adına kullanılan bazı yöntemler vardır. Zirkonyum diş seçeneği de bu bağlamda dişlerde ki renk ve formları düzeltmek adına tercih edilen en popüler seçenektir. Zirkonyum ise; en basit tabiri ile, porselen diş yapımında, destek olması maksadıyla kullanılmakta olan bir alt yapı malzeme seçeneğidir. Daha önce bir çok farklı alt yapı seçeneği olmasına ve hâlâ daha bir çok farklı seçenek olmasına rağmen, zirkonyum uzun süredir tercih edilen ve her geçen gün daha da yaygınlaşan bir seçenek konumundadır. Bu durumun nedenlerini ise, biraz sonra sizlerle paylaşacağımız avantajlar maddeleri arasında rahatça bulabilirsiniz. Zira bir çok farklı avantajı vardır ve bu avantaj seçenekleri sizler için zirkonyumu çok daha cazip bir noktaya getirmektedir.

 

ZİRKONYUM DİŞ VE SUNDUĞU TEMEL AVANTAJLAR

1) Zirkonyumun en çok tatmin eden özelliği, ışık geçirgenliği olan bir yapıya sahip olmasıdır. Zira bu özellik, sizlere tamamen doğal diş yapısı ile uyumlu, gerçek yapıya yakın bir görüntü sunar. Böylelikle dişlerinizde yapma bir görüntü oluşması, estetik açıdan sorunların oluşması gibi problemler ile uğraşmak durumunda kalmazsınız.

2) Normalde diş hekimleri, tercih ettikleri yöntemlerde opak bir materyali ek olarak kullanırlar. Zira diğer yöntemlerde kullanılan malzemeler gri tonlarında olur. Fakat zirkonyum böyle değildir. Tamamen beyaz bir renk yapısına sahiptir ve herhangi bir şekilde ek opak materyale gerek kalmaz. Haliyle porselene de daha fazla yer açılması mümkün hale gelir. Bu bağlamda zirkonyum sayesinde diş rengi ve genel ağız, diş yapısına uyum aşamasında herhangi bir sorun yaşanmaz.

3) Tesviye ve ajuste işlemleri, tamamen bilgisayar destekli bir şekilde yapılmaktadır. Böylelikle dişler ile arasında ki adapte süreci daha hassas, daha özel bir şekilde sağlanır. Haliyle zirkonyum kullanımı ile yapılan bir kaplama, tutunma direnci bakımından diğer seçeneklere oranla daha sağlam ve uzun vadeli olur.

4) Gerek genel sağlığa zarar verici bir yapısı olmaması, gerekse de herhangi bir alerjik etkiye sebebiyet vermiyor olması, herkesin güvenli ve rahat bir şekilde tercih edebilmesine olanak tanımaktadır. Malum bu tür işlemler için alerji sorunları olanlar çok fazla tedirgin olmaktadır. Zira en ufak alerjik bir unsur, vücudun genelinde sorunlara neden olabilir. Lâkin zirkonyum için böyle bir alerjik problem durumu söz konusu değildir.

5) İkinci madde de değindiğimiz üzere, yapısı gereği dişlerde çok daha estetik ve doğal görünüme yakın bir durum yaratır. Böylelikle yapma olduğu hemen anlanamaz, estetik açıdan bir sorun yaşanmadan kullanımı sağlanır yaşamın her alanında.

6) Bütün maddeleri, sağlam – estetik – uyumlu – alerjik değil şeklinde özetlemek mümkün.

 

Daha detaylı bilgi için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: http://www.zirkonyumdisistanbul.com/zirkonyum-dis

 

Herkese çekinmeden güleceği günler diliyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir