10 Ağustos 2022, Çarşamba

Yüz Kırışıkları Nedeni ve Yüz Kırışıklığı Giderici Anti Aging Ürünler

Yüz kırışıklıkları yetişkinler ve yaş almaya başlayan kişilerin pek çoğu için büyük sorundur. Vücudumuzda kusurlu bulduğumuz yerleri saklama şansına sahibiz ancak aynı şans yüzümüz için geçerli değildir. Yüzümüzde zamanla gelişen kırışıklıklar ve yaş çizgileri vücudumuzun yaşlanmaya başladığının işaretidir. Doğru şekilde uygulandığında yüzde meydana gelen kırışıklıkları azaltmaya yardımcı metotlar vardır. Bu metotların ne olduğuna bakmadan evvel, yüz kırışıklıklarına neyin ya da nelerin sebep olduğunu bilmek önemlidir…

 

Yüz kırışıklıkları yetişkinler ve yaş almaya başlayan kişilerin pek çoğu için büyük sorundur. Vücudumuzda kusurlu bulduğumuz yerleri saklama şansına sahibiz ancak aynı şans yüzümüz için geçerli değildir. Yüzümüzde zamanla gelişen kırışıklıklar ve yaş çizgileri vücudumuzun yaşlanmaya başladığının işaretidir.

 

Doğru şekilde uygulandığında yüzde meydana gelen kırışıklıkları azaltmaya yardımcı metotlar vardır. Bu metotların ne olduğuna bakmadan evvel, yüz kırışıklıklarına neyin ya da nelerin sebep olduğunu bilmek önemlidir.

 

Yüzde kırışıklıklara neden olan en önemli etkenlerden biri güneş ışığıdır. Güneş ışığının azı yarar sağlarken, fazlası cilde zarar verir çünkü UV ışınları içinde yer alan serbest radikaller cilde zarar verecek etkilere sahiptir. Güneş, cilt hücrelerinin sağlığını yok etme özelliğine sahip, serbest radikallerin salınımını tetikler. Bunun sonucunda da ciltte kırışıklık ve güneş lekeleri oluşmaya başlar. Güneş ışığını ortadan kaldırmak mümkün olmasa da güneş ışığından korunmak mümkündür. Eğer güneşe çıkacaksanız o zaman koruyucu özellikli iyi bir güneş kremi kullanmaya dikkat edin.

 

Beslenmenin Cilt Üzerindeki Etkisi

Beslenme alışkanlıklarının yüz kırışıklıkları ve cilt üzerindeki etkisi büyüktür. Bazı beslenme biçimleri yüz kırışıklıklarının artmasına neden olur. “Yedikleriniz neyse siz o’sunuz” felsefesi doğrudur. Çünkü bedeniniz, yüzünüz, cildiniz yediklerinizi yansıtır.

 

Sağlığınız ve yüz bakımınız için dengeli beslenmek önemlidir. Fastfood tipi beslenme cildin erken yaşlanmasına neden olur. Su tüketiminin yeteri kadar yapılmaması da cildi yaşlandırma etkisine sahiptir. Günde 6 ile 8 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin.

 

Beslenme programınızdan meyve ve sebzeleri eksik etmemelisiniz. Taze meyveler ve sebzeler kırışıklıkları elemine etmede etkilidir. Çünkü sebze ve meyvelerde anti oksidanlar vardır bu da vücudu zararlı serbest radikallerden arındırmaya yardımcıdır.

 

Ciltt bakımınıza yardımcı olması açısından bu konuda uzmanlaşmış cilt bakım markalarının kremlerini de kullanabilirsiniz. Satın alma aşamasında internete özel indirimlerden yararlanmak için tikokupon.com’un cilt bakım ürünleri sayfasına göz atın. Bu sayfada estee lauder, clinique, yves rocher, loccitane gibi uzman markaların resmi satış sitelerinde geçerli indirim kuponu ve kampanyaları yer alıyor. Değerlendirebilirsiniz…

 

Yüz Kırışıklıkları İle Mücadelede Kullanabileceğiniz Cilt Bakım Ürünleri

Kırışıklık oluşumunu önlemek, kırışıklık tedavisinden daha iyi olmasına rağmen kırışıklıklarla mücadelede destek alabileceğiniz bir takım cilt bakım ürünleri vardır. Anti aging ürünleri seçerken ana hedefiniz, cilt sağlığınızı iyileştirmek olmalıdır. Seçeceğiniz bakım kremlerinin içeriklerinin cilt sağlığınıza etki eder malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat edin.

 

Nar, acai berry, mangosten içerikli anti aging kremleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca zarar görmüş cildi yeniden yapılandırmaya yardımcı nana liponelle, phytessence ve cynergy maddeleri içerikli kremler de tercih edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parfüm, Kozmetik ve Güzellik Mağazaları Alışveriş Kuponları – Ağustos, 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.