obilir > Konular > Alışveriş > Yurtdışından Siparişlerde İndirim Kuponu Kullanımı

Yurtdışından Siparişlerde İndirim Kuponu Kullanımı

Yurtdışından yapacağınız siparişlerde kullanacağınız buradaki indirim kuponları ve promo kodlar sayesinde masraflarınızı azaltın.

Yurtdışında piyasaya sürülen ürünlerin, Türkiye pazarına düşmesi  çoğu zaman beklenenden daha uzun sürüyor, bazense mümkün bile olmuyor. Türkiye’de şubesi olmayan bir Amerikan şirketinin, Amerika’da 30$ – 35$ arasında fiyat biçtiği bir ürünü, Türkiye’de bir online alışveriş sitesi 200 TL gibi yüksek fiyatlara satabiliyor.

Peki, ne zamana kadar bir ürünü ederinin 4-5 katına satın alıp, mutluluk oyununu sürdürmeye devam edeceğiz? Cevabını da kendim vereyim: “İndirim Kuponlarıyla Tanışıncaya Kadar

Bir firmanın herhangi bir ürününü ele alalım. Bu ürünü satması için yapması gereken belli başlı harcamaları aşağıya maddeler halinde sıralayalım:

  1. Dükkan Masrafları (Dükkan Kirası, Çalışan vb.)
  2. İşletme (Maliye vb.)
  3. Lojistik
  4. Reklam

Kısacası siz bir mağazadan bir ürünü satın aldığınızda, maliyetinin çok üstünde fiyat ödemenizin nedeni yukarıda belirtilen maddelerdir. 90’lı yıllarda başlayan internetten satış sayesinde yukarıda belirtilen maddelerdeki masraflardan bazıları düştü.

Firmalar bu düşen masrafları internet sitelerindeki satış fiyatlarına direkt olarak yansıtamadılar. Bunun sebebi dükkan satışlarının düşme potansiyelidir. Dükkan satışlarının olumsuz etkilenmemesi ve internetten satışı teşvik için firmalar bir ürünün mağaza satış fiyatıyla internetten satış fiyatını yakın tuttular ve potansiyel ve halihazırdaki müşteriler içinse promosyon kodlarını piyasaya sürdüler.

Promosyon kodları ülkemizde pek de bilinmeyen bir hizmet. Maalesef ki bazı yerel firmaların, ürün satış fiyatına belli bir oranda arttırıp, aynı oranda da indirim kodu vererek,  müşterilerini aldattığına şahit oluyoruz.

Yurtdışından bir ürün sipariş etmeden önce, internetten o şirkete ait indirim kuponlarını bulmak artık çok kolay. tikokupon sayesinde %90’lara varan indirim sağlayan promosyon kodlardan yararlanarak paranızın cebinizde kalmasını sağlayın.

ONLINE ALIŞVERİŞ İPUCU

İnternetten alışveriş yaparken tikokupon kullanarak ekstra indirim almak mümkün. Bunun için tikokupon.com’a girip bir kupon kategorisi veya alışveriş yapacağınız mağazayı (alışveriş sitesi) seçin. Ardından o mağazada geçerli indirim kuponlarını göreceksiniz. Nasıl olacağı her bir kuponda belirtiliyor. Süresi dolmamış bir kupon bulursanız alışverişi tamamlamadan önce kullanıp ekstra indirim kazanabilirsiniz. Deneyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir