Yurtdışı İçin Tek Alternatif İngiltere’de Eğitim

Yurt dışı eğitim günümüzde ayrıcalığını her alanda kabul ettiren önemli bir faktör konumunda; İngiltere’de eğitim ise yurt dışı eğitimin önemli bir ayağı…

Yurt dışı eğitim günümüzde ayrıcalığını her alanda kabul ettiren önemli bir faktör konumunda; İngiltere’de eğitim ise yurt dışı eğitimin önemli bir ayağı.

 

Bugün okul kalitelerinin belirli bir standardı aşamadığı açık olarak yer ediniyor. Bunun yanı sıra İngilizcenin global bir dil olması ve hayatın her alanında karşımıza çıkması ayrı bir dil öğrenme gerekliliğini meydana çıkarıyor.

 

Özellikle iş hayatında dünyaya açılan pencere İngilizce’nin hayatımızdaki önemini bir kere daha ortaya seriyor. Bugünden yarının iş dünyasında söz sahibi olmak isteyen ve genişleyen pazarda atılımcı ruhunu hayata geçirmek isteyenler, yurt dışı eğitim avantajı ve kalitesinden yararlanmak için çaba sarf ediyor.

Bugün, İngiltere eğitimi bir sektör haline getirmiş bulunuyor. Hazineye katkısı diğer getirilere göre neredeyse iki katı olan eğitim turzimi ile İngiltere standartların belirlenmesinde de etkin rol oynuyor. Bugün eğitimin sıkı denetim altında olduğu İngiltere’ye her yıl dünyanın 150’ye yakın ülkesinden yedi yüz bin öğrenci akın ediyor.

 

Bu öğrencilerin tek hedefi bulunuyor; diplomalarını alıp, ülkelerinde geleceklerini garanti altına almak. İngiltere’de eğitim avantajları elbet yalnız saygınlık kazandıran bir diploma ile sınırlı değil elbet. Lider yetiştirme konusunda da deneyim kazanmayı aşılayan eğitim sistemi ile yarınların liderlerinin de bugünden yetişmesine olanak sağlıyor. İngiltere’den alınmış bir diploma veya eğitimin açamayacağı kapı yok gibi kısaca.

 

İngiltere’nin tercih edilmesinin elbette ki nedenleri bulunuyor, bu nedenler arasında ana dilinin İngilizce olmasının verdiği avantaj büyük yer tutuyor. Avrupa’da olması, ülkemize yalnızca 3.5 saatlik uçuş mesafesinde olması ve 2 saatlik zaman farkı da önemli avantajlar arasında sayılıyor.

 

İngiltere, standart üstü eğitim programları ile uygulama gerçekleştiren ve diğer ülkelere örnek olan bir ülke. Bunun yanı sıra sosyal hayatı zengin olan, eğlence, doğal güzellik ve merkezi konumu nedeniyle diğer ülkelerden gelen öğrenciler sayesinde tam bir kozmopolitan hava yaratıyor.

 

İlk öğretimden yüksek lisansa hatta doktoraya kadar pek çok eğitim fırsatını bulacağınız yurt dışı eğitim için tüm detayları İngiltere’de Eğitim sitesinde bulabilirsiniz. Kısa bir ziyaretle siz de geleceğinizi şimdiden garanti altına almanın yollarını da öğrenmiş olabilirsiniz. Sitede eütim programlarından konaklamaya, başvuru sürecinden kayıt işlemlerine kadar detaylı bilgi akışı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları

 • 20 TL D&R İndirim Kodu

  200 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette 20 TL indirim sağlar - 20 TL D&R İndirim Kodu

 • 35 TL D&R İndirim Kodu

  350 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette 35 TL indirim sağlar - 35 TL D&R İndirim Kodu

 • 10 TL D&R İndirim Kodu

  100 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette 10 TL indirim sağlar - 10 TL D&R İndirim Kodu

 • 100 TL idefix İndirim Kodu

  1000 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette 100 TL indirim sağlar - 100 TL idefix İndirim Kodu

 • 10 TL idefix İndirim Kodu

  100 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette 10 TL indirim sağlar - 10 TL idefix İndirim Kodu

 • 50 TL D&R İndirim Kodu

  500 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette 50 TL indirim sağlar - 50 TL D&R İndirim Kodu

 • 50 TL idefix İndirim Kodu

  500 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette 50 TL indirim sağlar - 50 TL idefix İndirim Kodu

 • 25 TL D&R İndirim Kodu

  250 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette 25 TL indirim sağlar - 25 TL D&R İndirim Kodu

 • 15 TL D&R İndirim Kodu

  150 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette 15 TL indirim sağlar - 15 TL D&R İndirim Kodu

 • % 5 Kitap365 İndirim Kodu

  Kitap365.com'da geçerli ilk alışverişe tam % 5 ek indirim sağlar - % 5 Kitap365 İndirim Kodu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir