Yunan Adaları Turları: Poros, Yelken Meraklılarının Adresi

Poros Adası, Yunan Adaları yazı dizimde yer vermek istediğim bir başka ada. Aradaki bir harf nedeniyle Paros Adası ile sık sık karıştırılsa da, Poros Adası dünyanın dört bir yanından gelen yelken tutkunlarının en önemli rotalarından…

 

Poros Adası, iki antik şehre ev sahipliği yapan ve bu nedenle de antik şehirler diyarı olarak tanımlanan ender güzelliklere sahip Yunan Adaları’ndan biri… Arkesine ve Aegiale adı verilen bu iki antik şehir tarih meraklılarını adaya çeke dursun, Poros Adası’nın bir diğer stratejik önemi sahip olduğu iki limanda kendini gösteriyor.

 

Katapola ve Ormos Aiyalis isimli yat limanları, adayı yelkenciler için popüler kılmaya yetiyor da artıyor.

 

Tarihi geçmişini korumayı başaran Poros Adası, günümüzün modern atmosferi içinde geçmişin izlerini sergiliyor. Turistler tarafından en çok ziyaret alan iki bölge ise bu tarihi kalıntıların korunduğu iki antik şehir Arkesine ve Aegiale…

 

Poros Adası’nın güney kesimlerinde pek çok sahil bulunuyor. Çakıllı ve kumlu sahillerin hepsi Yunan Adaları’nın ihtişamını yansıtır nitelikte. Rus, Aşk, Neorin, Calypso, Micro, Neorin Kanali, Askeli, Monastery ve Vagonia isimli sahiller Poros Adası’nın popüler plajlarından. Tüm plajlarda güneş koltuğu ve şemsiye kiralamaya olanak tanıyan tesisler bulunuyor. Siz de günlük bir ziyaretle Poros Adası’nın plajlarında güneş ve denizin tadını çıkarabilir, antik şehirleri gezerek Yunan tarihine dair önemli kanıtları keşfedebilirisiniz.

 

Yunan Adalarında sezon, ilkbahar’da başlayarak sonbaharın ortalarına kadar devam ediyor. Tatil planlarınızın içine Yunan Adalarını dahil etmek, bu adalardan Poros Adası’nın olağanüstü güzellikteki plajlarında serinlemek isterseniz seyahat acentenize; Poros Adası’na özel turları sormanızı ve Yunan Adaları Erken Rezervasyon fırsatlarını araştırmanızı öneririm. Ayrıca online rezervasyonlarda ekstra indirim sağlayan tikokupon indirim kuponlarını değerlendirebilirsiniz. Otel rezervasyon sitelerinden tatil sepeti, tatil.com, hotels.com ve tatilgo gibi popüler platformların kuponları ve kampanyaları tikokupon.com’da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Ocak, 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir