Yunan Adaları Turları: Amorgos Adası, Amorgos Turları

Meltem rüzgarlarının en yoğun hissedildiği Amorgos Adası, diğer Yunan Adaları’na oranla daha dağlık bir yüzeye sahip. Amorgos Adası’na yaz dönemi boyunca adanın limanları ve Pire arasında haftanın 7 günü ve yıl boyunca haftanın 3 günü gerçekleşen tekne seferleri ile ulaşım mümkün…

 

Meltem rüzgarlarının en yoğun hissedildiği Amorgos Adası, diğer Yunan Adaları’na oranla daha dağlık bir yüzeye sahip. Amorgos Adası’na yaz dönemi boyunca adanın limanları ve Pire arasında haftanın 7 günü ve yıl boyunca haftanın 3 günü gerçekleşen tekne seferleri ile ulaşım mümkün.

 

Amorgos Adası’nın otantik Yunan atmosferine sahip güzel sahilleri, özellikle dinlenmek isteyenler için ideal. Amorgos Adası genel olarak sakin ve huzurlu tatil arayışında olanlara cevap verecek nitelikte bir yapıya sahip. Eğer konfor bağımlısı değilseniz size önerim, Amorgos Adası’nın küçük köylerindeki konaklama seçeneklerine göz atmanız olacaktır. Adanın karakteristik yapısını ancak bu şekilde yaşayabilirsiniz. Amorgos Adası’nın bu ve benzeri sakin bölgelerinde çok az sayıda tesis bulunuyor. Yol bakımından alt yapının gelişmemiş olması da bu sakinliği koruyan etkenlerden.

 

Amorgos Adası’na yaz dönemi boyunca adanın limanları ve Pire arasında haftanın 7 günü ve yıl boyunca haftanın 3 günü gerçekleşen tekne seferleri ile ulaşım mümkün.

 

Amorgos tarihi kalıntıları ile de çok zengin bir ada. Yapılan kazılar sırasındaki bulgular Amorgos Adası’nın tarih öncesi dönemlerden günümüze geldiğini gösteriyor. Kazılar sırasında ortaya çıkarılan çömlekler, silahlar ve aletler dışında bir dizi heykel Atina Ulusal Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmekte.

 

Amorgos Adası’nı ayrıcalıklı destinasyonlar arasına koyan en önemli özellik bunlarla sınırlı değil elbet. Eşsiz denizaltı güzellikleriyle Amorgos Adası, dalmayı sevenlerin mutlaka gütmesi gereken adreslerden. Adada hem yüzmek hem de balık tutmaya elverişli güzel sahiller de yer alıyor. Katapola bölgesi dışında olanlar, Arkesine, Kalotaritisa, Faros, Aghia, Anna, Paradeisla gibi diğer sahillelere sadece kayıkla ulaşmak mümkün. Tipik Yunan Adaları dekoruna sahip Amorgos Adası koylarında yunusları izlemek ise ayrı bir keyif…

 

Yunan Adalarında sezon, ilkbahar’da başlayarak sonbaharın ortalarına kadar devam ediyor. Tatil planlarınızın içine Yunan Adalarını dahil etmek, bu adalardan Amorgos Adası’nın güzelliklerini keşfetmek için seyahat acentenize; Amorgos Adası’na özel turları sormanızı ve Yunan Adaları Erken Rezervasyon fırsatlarını araştırmanızı öneririm. Ayrıca tikokupon.com daki otel indirim kuponu sayfasına bakın. Buradan bulacağınız bir kupon ile rezervasyonlarda ek indirimler alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Aralık, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.