Yunan Adaları Turları: Delos Adası ve Delos Ada Turu

Diğer Yunan Adaları’na oranla az bilinen destinasyonlardan biri olan Delos Adası, eski Yunan kültüründen günümüze uzanan en yakın tanıklarından biri. Delos’ta günbatımı keyfini tanımlayacak söz bulmak güç, bu yıl yakın ama farklı bir destinasyon arayışındaysanız seyahat acentenize mutlaka Delos Adası turlarını sorun.

 

Delos Adasının Özellikleri

Delos Adası, Yunan Adaları içinde en çorak bitki örtüsüne sahip ada… Delos Adası’nı özel kılan ise, klasik Yunan Mimarisinin tipik özelliklerine ev sahipliği yapması. Hemen hemen her Yunan Adası’nda görmeye alışık olduğunuz kirece boyanmış taş binalar Delos Adası’nın da karakteristik yapısını şekillendiriyor. Beyaza boyalı binaların kimi pencere pervazlarında tercih edilen farklı renklerle kimi de pencerelerinden sarkan rengarenk çiçeklerle hareketleniyor. Bu renk cümbüşü ise Delos Adası’nın fotoğrafını farklılaştıran etken olarak yansıyor objektiflere…

 

Delos Adası’nda gün batımı ise seyirlik keyfi ile bambaşka bir deneyim. Alacalı bulacalı renklere boyanan gökyüzü adeta beyaz kireç boyalı evlerin duvarlarında dans ediyor… Eski çağlarda Ortygia adı ile anılan Delos Adası, Apollon’un doğduğu yer olarak da biliniyor. İşte bu nedenle de o dönemlerde ada kutsal kabul edilmekteymiş. Delos Adası’nın dilden dile dolaşan efsanesine göre, Hera’nın gazabından kaçan Leto, Delos Adası’na sığınmış ve Apollon ile Artemis’i burada doğurmuştu. Arkeolojik kalıntılar, Delos Adası’nın M.Ö. 3000 yılından bu yana var bir yerleşim yeri olarak var olduğunu kanıtlıyor.

 

Delos Adası Turu

Yakın tarihe kadar iskanı olmayan Delos Adası, konum olarak Mikonos’a yakın oluşu ile günü birlik ziyaret edilmeye uygun. Günlük tekne seferleri ile Delos Adası’nı ziyaret edebilir, tarihi geçmişi, mitolojik öyküleri ve arkeolojik eserleri ile Delos Adası’nı keşfedebilirsiniz.

 

Delos Adası’nı önemli rotalar arasına yerleştiren sadece bu saydığım özelliklerle sınırlı değil. Bugün pek çok tekne sahibi bu küçük ve çorak adayı kendilerine mesken tutmuş durumda. Nedeni ise çok açık, Delos Adası Asya ile Avrupa arasında kalan en sonuncu ve en iyi liman adası…

 

Yunan Adalarında sezon, ilkbahar’da başlayarak sonbaharın ortalarına kadar devam ediyor. Tatil ve tur planlarınızın içine Yunan Adalarını dahil etmek, bu adalardan Delos Adası’nın tarihi geçmişi, mitolojik öyküleri ve arkeolojik eserleri keşfetmek için seyahat acentenizden Delos Adası’na özel turları mutlaka sormanızı öneririm. Otel rezervasyonlarında ek indirim almanızı sağlayan kuponlar için tikokupon.com’un otel rezervasyonu indirim kuponları sayfasına bakabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir