Yunan Adaları Turları: Mikonos Adası ve Mikanos Turu

Popüler tatil rotalarından biri olan Yunanistan, özellikle yaz aylarının gelmesiyle dünyanın dört bir yanından tatilcilerin akınına uğruyor. Türk turistler tarafından da özellikle yakın oluşu ile tercih edilen destinasyonlardan olan Yunanistan’ın, Ege denizinde konumlanan adalarından Mikonos’u bu makalemde sizlere tanıtacağım…

 

Neden Mikonos?

Yunan Adaları içinde en popüler olan adalardan biridir Mikonos (Mykonos). Her yıl mavi yolculuğu seven milyonlarca turistin akınına uğrayan Mikonos’un, özellikle özgür eğlence anlayışının benimsendiği oldukça renkli bir kimliği var. Bu da Yunan Adaları için tur seçimi yaparken Mikonos’un tercih edilmesinde en önemli etkenlerden biri.

 

Benzer iklim özelliklerden dolayı Yunan Adaları için tur planı yapan Türk turistlerce de en çok tercih edilen destinasyonların başında gelen Mikonos, gün boyu meltem rüzgarlarının tatlı esintisi ile yıkanıyor. Mikonos’un güneş batımı ile hareketlenmeye başlayan gece hayatı ise pek çok turistin bu adayı tercih etme nedenlerinin ilk sırasında yer alıyor.

 

Mikonos’un Korunan Doğal Yapısı

Pek çok filme dekor olan Mikonos, beyaz rengin hakim olduğu ev ve binalarla çevrili. Kayalık yüzeye sahip ve pek çok volkanik patlamalar sonucunda oluşmuş Yunan Adaları topluluğunda doğal olan pek çok unsurun bozulmadan korunduğunu görmek mümkün. Mikanos da bu geleneği bozmayan adalardan. Mikonos, sokak ve caddelerinde dolaşırken bu doğallığın izlerini sürmek mümkün. Adada pek çok doğal taşlardan oluşan zemin dikkat çekiyor. Beyaza boyanmış duvarlar ve üzerinden sarkan rengarenk çiçekler ile çevrelenen taş parkeli sokaklar bu doğal çerçevenin en büyük tamamlayıcısı…

 

Mikonos Körfezi

Mikonos Körfezi’ne dışarıdan baktığınızda; beyaz, yeşil ve mavinin büyük bir uyum içinde kaynaştığını gözlemleyebilirsiniz. Kireç boyalı dış cepheleri ile binalar, Mikanos Körfezi’nin hemen üzerinde yükselirken, her biri kesmeşekeri anımsatan bu görünüm, doğal birer heykelciğe benzeyen değirmenlerle hareketleniyor. Tıpkı diğer sahil kasabalarında olduğu gibi,  Mikonos Körfezi’nde de balıkçı kahvelerine rastlamak mümkün. Körfezden çıkıp, koyları dolaşmaya başladığınızda altın renkli kumsalların baş döndüren güzelliğine teslim oluyorsunuz. Ada doğal güzelliği ile insanı büyülüyor. Plajlar da tıpkı merkezde olduğu gibi renkli sahnelere ev sahipliği yapıyor.

 

Yunan Adalarında sezon, ilkbahar’da başlayarak sonbaharın ortalarına kadar devam ediyor. Tatil ve tur planlarınızın içine Yunan Adalarını dahil etmek, bu adalardan Mikonos’un büyüleyici güzelliklerini keşfetmek ve eğlence dolu bir tatil geçirmek için özellikle tatil sepeti erken rezervasyonda indirimli tur fiyatlarına göz atmanızı öneririm.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Ocak, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir