Yılbaşı Alışverişi İçin Liste Yapmak ve Hediye Seçimi

Yeni gelen yılı kiminle ya da kimlerle karşılayacağınızın kararının hemen ardından yılbaşı için hediye seçmenin telaşı başlar. Hatırlanması gereken kişilerin sayısı ve yılbaşı için ayrılan bütçenin doğru denkleşmesi hem hatır kırmamak hem de yeni yıla bütçenizi sarsmadan başlamak için önemlidir.

Yılbaşı alışverişi, diğer hediye alışverişlerinden farklı bir anlam taşır ve iyi bir organize gücü gerektirir. Çünkü yılbaşı, birden fazla kişi için hediye almak demektir. Bu sebepten ötürü iyi bir bütçe planlaması yaparak organize olarak hareket edilmelidir. Peki, yılbaşı alışverişlerinizde, hediye alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Yılbaşı Alışveriş Fırsatları

Telefon Operatörleri Yılbaşı Fırsatları İle Dolu:

Yılbaşı Fırsatı TelefonAlışveriş fırsatları dünyasında ben de varım diyerek indirim fırsatları sunan telefon operatörlerinin desteklediği kampanyalar da yılbaşı alışverişi için iyi birer alternatif. Kullandığınız telefon operatörünüzün sunduğu indirim fırsatlarına göz atmadan alışverişe çıkmayın!

Yılbaşı Alışverişinde Kupon Kullanımı

tikokupon.com’da bulunan indirim kuponları yılbaşı alışverişinizi yaparken ekstra indirim almanızı sağlayabilir. Hangi mağazadan alışveriş yapacaksanız o mağazaya ait bir indirim kuponu bulabilir veya alışveriş kategorisi üzerinden seçim yapabilirsiniz. Kuponların nasıl kullanılacağı her biri için belirtiliyor. Daha çok online alışverişlerde geçerli olan bu indirimlere mutlaka göz atın!

Kredi Kartları Yılbaşına Özel Artı Taksit İmkanları Sunuyor

Yılbaşı her bir birey için en az üç hediye demek. Hal böyle olunca imdada yetişen kredi kartları ile gerçekleştirilebiliyor alışverişler. Bu noktada biraz dikkatli olmakta fayda var. Özellikle yılbaşı döneminde kredi kartları artı taksit avantajları sunabiliyor. Artı taksit güzel bir uygulama, elbette bütçenizin sınırlarını aşan alışverişler yapmamak kaydıyla. Kullandığınız banka kartının sunduğu avantajlardan faydalanmak için bankanız ile anlaşmalı işyerlerinden alışveriş yapmak önemli.

Fırsatları takip etmenin yılbaşı alışverişi yaparken yanı sıra iyi organize olmak dikkat etmeniz gereken konuların başında geliyor. Peki, nasıl organize olacaksınız?

Yılbaşı Alışverişi İçin Organize Olmak

  1. yilbasi-alisveris-listesiListe Yapın: Hediye almayı düşündüğünüz kişilerin bir listesini yapın. Bu listeyi hazırlarken gerçekçi olmaya dikkat etmekte yarar var. Kimi zaman aileye yönelik tek bir ev hediyesi ayrı ayrı herkese yönelik hediye almaktan çok daha ekonomik ve aynı zamanda tek tek küçük hediyeler almak yerine bir tek iyi bir hediye almak anlamına gelir. Bu nedenle hazırlayacağınız listede bireylerin niteliklerini de düşünmekte fayda var.
  2. Hediyeleri Önceden Planlayın: Plansız alışveriş kadar tehlikeli bir şey daha yoktur. Eğer alışverişe çıkmadan evvel ne alacağınızı tasarlamazsanız büyük bir kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle hazırladığınız isim listesindeki kişilere satın alabileceğiniz hediyeleri önceden planlamak size hem vakit hem de nakit kazandırır.
  3. Son Güne Bırakmayın: Hediye alma işini son güne bırakmayın. Zamanı planlamak da en az ilk iki madde kadar önem taşır. Zamana yayılmış bir alışveriş size satın almayı düşündüğünüz şeyleri alternatifleri ile değerlendirme fırsatı sunar.
  4. Gerekli Şeyler Seçin: Bir eldiven, bere, cüzdan, atkı, şal, anahtarlık, çorap, kemer hemen herkesin her zaman için ihtiyaç duyacağı aksesuarlardır. Fazlası bile ne gereği vardı dedirtmeyecek aynı zamanda da sizin bütçenizi sarsmayacak bu ve benzeri gerek duyulan şeyleri seçmek yılbaşına özel alışveriş yaparken dikkate alınması gereken bir bilgidir.

Hediye seçimi yaparken internetteki online satış kampanyalarını değerlendirebilirsiniz. İnternetten alışveriş yapmaktan çekinmeyin, indirim fırsatlarını değerlendirin.

Yılbaşı Hediye Seçimi ve Hediye Alternatifleri

Günlük hayatta ihtiyacımız olan ve fazlasının gereksiz olarak tanımlanmayacağı her şey hediye olarak değer taşır.

  • Yılbaşı Hediye SeçimiAtkı, bere, eldiven, şal, kravat, fular, şemsiye, bir çift inci küpe gibi günlük hayatımızın vazgeçilmez aksesuarları yılbaşı için iyi birer hediye alternatifidir. Hem ekonomik hem de fonksiyonel olan bu seçenekleri sevdikleriniz için değerlendirebilirsiniz.
  • Cüzdan, portföy, çanta, kemer gibi aksesuarlar biraz daha maliyetli seçenekler olup eğer hazırladığınız bütçenizi zorlamıyorsa değerlendirebileceğiniz alternatiflerdendir.
  • Kişisel bakım ürünleri de yılbaşında tercih edebileceğiniz yılbaşı hediye seçeneklerindendir. Parfüm, deodorant, tıraş kremi, tıraş bıçağı, bakım kremleri, nemlendiriciler, makyaj malzemeleri ve daha nice güzellik ve bakım setleri yılbaşında verebileceğiniz ekonomik hediyelerden…
  • Nevresim takımı, havlu, masa örtüsü, polar ya da yün battaniyeler gibi ev tekstil ürünleri, tepsi, mum, yedi fil, nazar boncuğu gibi nazarı kovacağına ya da uğur getireceğine inanılan aksesuarlar yılbaşı için ideal ev hediyesi seçeneklerindendir. Fazlası için ne gerek vardı dedirtmeyecek bu seçeneklerden birini evine davetli olduğunuz aileye hediye edebilirsiniz.
  • Yemek, hobi, fotoğrafçılık, sinema ve daha nice özel ilgi alanlarına yönelik hazırlanmış kitaplar da iyi birer yılbaşı hediyesidir. Ayrıca yeni yıla özel ajandalar, takvimler de hediye listenizde yer alabilir.

Kişiye Özel Hediyeler

Son olarak kişiye özel satın alınabilecek hediye alternatiflerinden söz etmek istiyorum.  Günümüzde farklı hediye alternatifleri sunan pek çok internet sitesi, kişiye özel hediye seçenekleri için yaratıcı çözümler sunuyor. Fotoğraftan puzzle’lar, esprili muglar, karakalem portreler, afişler, kişiye özel hazırlanan kitaplar ve daha niceleri kişiye özel hediye vermek isteyenler için satışa sunuluyor. Ancak yılbaşı öncesi olası yoğunlukları göz önünde bulundurarak sipariş vermekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiçek, Çikolata ve Hediye Sipariş Siteleri Alışveriş Kuponları – Eylül, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.