Yılbaşı Turları: Yeni Yıla Nerede Girilir?

Yeni yıla nerede, nasıl ve kiminle girerseniz bütün bir yılın öyle geçeceğine inanılır… Bu inançtan hareketle, yeni yılı, yurt dışında farklı eğlence alternatifleriyle karşılamaya ne dersiniz? Alışılageldik adreslerden farklı olarak yeni yılınızı geçirebileceğiniz birbirinden özel 4 destinasyon!

Uzun zamandır ertelediğiniz belki de hiçbir zaman fırsat bulup da çıkamadığınız o yurt dışı turuna neden bu sene yılbaşında bir şans vermiyorsunuz? Tur firmalarının yeni yıla özel hazırladıkları yılbaşı turlarına bir göz atabilir ya da size önereceğim adreslerden tercihiniz doğrultusunda olanları seyahat acentenize danışabilirsiniz. İşte yılbaşına yönelik 4 farklı adresle yeni yıl turları…

Yeni yıl kutlamaları hemen her ülkenin karakteristik özelliklerine göre farklılık gösterse de tümünün ortak noktası yeni yılı, yılbaşına yaraşır festivallerle karşılıyor olmalarıdır…

Güney Afrika Cape Town’da Yılbaşı

Afrika’nın en turistik şehri kabul edilen Cape Town, yeni yılı karşılamak için ideal adreslerden biri. Ocak ayının ilk haftası süresince devam eden “Yeni Yıl Festivali” ile Cape Town, ziyaretçilerine benzersiz bir eğlence sunuyor. 1-6 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalin yanı sıra Cape Town sayısız doğal güzelliği ile de tercih edilebilir. Örneğin Boulders’de penguenleri ziyaret edebilir ya da Table dağına çıkarak bulutların üzerinden okyanusu izleyebilirsiniz.

Tayland Chiang Mai’de Yeni Yıl

Tayland’ın kuzeyinde konumlanan Chiang Mai, Tayland’ın en büyük ve tarihi şehirlerinden biri. Yeni yıl rotanızı Tayland’a çevirmek isterseniz önerim yılbaşına Chiang Mai’de girin. Chiang Mai’de yılbaşı muhteşem bir havai fişek gösterisi ile kutlanıyor. Yöreye özgü geleneklerin yaşatıldığı bu kutlamalara fil sırtında gerçekleştirilen ulaşım/dolaşım da eklenince benzersiz bir yılbaşı kutlama şansını elde ediyorsunuz.

Güney Georgia Adası’nda Yılbaşı

Yeni yılı buzulların tam da ortasında penguenlerle karşılamak kısacası maceracı ruhunuza hitap eden bir yılbaşı geçirmek isterseniz Güney Georgia Adası sizin için ideal bir destinasyon. Güney Georgia Adası’nda kendinizi Titanik filminin setinde gibi hissedebilir, büyük buz dağlarının ortasında buzulları yararak yol alan geminin güvertesinde çok farklı bir doğal güzelliğe tanıklık edebilirsiniz.

Mali’de Yeni Yıl

Maceracı ve keşfetmeye meraklı ruhlar için tercih edilebilecek bir diğer yılbaşı rotası da Mali… Sahra Çölü’nün altında konumlanan, adeta sarı ve saman renklerinin hakimiyetine boyun eğmiş bu büyüleyici adres farklı kabilelere ev sahipliği yapıyor. Halen bu kabilelerin kültürel özelliklerini barındıran Mali’de yeni yılın ilk ayı içinde gerçekleştirilen “Çöl Festivali” oldukça popüler… Deve sırtında çölü gezmek Niger nehrinde gondolla gezmek, dogon köylerini keşfetmek kısacası macera dolu bir yılbaşı geçirmek için Mali ideal bir adres.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Nisan, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.