Evde Yılbaşı Partisi İçin Pratik Öneriler

Yeni yılın gelişini sevdikleri ile kutlamayı tercih edenler için iyi ve başarılı bir yılbaşı parti organizasyonunun olmazsa olmazlarını listeledik. Yeni umutlar, yeni hayaller, yepyeni bir yıl ve geride bırakılanları kutlamak için Yılbaşı partisinden daha güzel ne olabilir ki…

Acısı ile tatlısı ile bir yılın daha geride bırakıldığı, hüzünlerin, sevinçlerin yenilenme günüdür yılbaşı. İşte sadece bu neden bile iyi bir yılbaşı kutlamasını hak eder. Eksiksiz bir yılbaşı partisi organize etmek için, doğru bir yapılacaklar listesine sahip olmak önemlidir.

Önce Yeni Yılı Nerede Karşılamak İstediğinize Karar Verin

Yılbaşı mekan araştırması yapmak için en doğru zaman Aralık ayının başıdır. Tıpkı sizin gibi yılbaşı partisi hazırlığı içinde olan mekanlar duyurularını aralık ayının ilk günlerinde yapmaya başlarlar. Eğer şehir dışında bir otelde yılbaşını geçirmeyi tercih ederseniz buradaki otel indirim kodu kampanyaları tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Eğer yeni yılı evinizde karşılamak istiyorsanız ve dostlarınız ya da aile bireyleriniz de sizinle birlikte olsun istiyorsanız o zaman bir davetli listesi hazırlamaya başlayın.

Yılbaşı kimileri için seyahat ya da farklı ülkelerin keşfi anlamına da gelir. Eğer yeni yıla yurt dışında girmek istiyorsanız erken rezervasyon seçeneklerini değerlendirmenin en doğru zamanı Kasım ayının ikinci yarısı ile Aralık ayının ilk haftasıdır.

Evde Yılbaşı Partisi

Evde yeni yıl partisi vermeye karar verdiyseniz, partinize katılmasını istediğiniz kişilere davette bulunmak ve davete katılacak tam kişi adedini belirlemek önemlidir. Böylece kaç kişilik servis hazırlayacağınıza ve katılımcıların tarzına göre yeni yıl partisi konsepti hazırlayabilirsiniz.

Yılbaşı Parti Önerileri

  1. Evde yeni yıl partisi menüsü hazırlarken, katılımcıların samimiyet düzeyine göre imece usulü bir menü hazırlayabilirsiniz. Self servis kalabalık organizasyonlarda sizin için adeta bir kurtarıcı olacaktır. Dostlarınızın, aile bireylerinizin hazırladıkları yemekleri, yemek masasını büfe haline getirerek sergileyebilir, herkesin kendi servisini almasını sağlayabilirsiniz.
  2. Mekanı yeni yılın coşkusuna uygun şekilde hazırlayın. Evin dekorasyonunda kullanılacak küçük aydınlatma ve süsleme seçenekleri size benzersiz bir yılbaşı neşesi kazandıracaktır. Cam ağacı süsleyin, kırmızı ve yeşil temalı çiçekler, peçeteler, mumlar, şapka, maske ve süsleme malzemeleri kullanın.
  3. Evde olmak, giyim ve bakımınıza özen göstermeyeceğiniz anlamına gelmez. Yılbaşı alışverişine çıkın ve kendiniz için yeni bir kıyafet satın alın. Kendiniz de dahil tüm aile bireylerine kırmızı bir don almayı da unutmayın. Yeni yıl gecesi kırmızı don giyildiğinde tüm yılın kazanç içinde geçeceğine inanılır. Ne demiş atalarımız don alın donanın…
  4. Geleneksel oyunları atlamayın. Tombala, yılbaşı gecelerinin olmazsa olmazlarındandır. Bit tombala edinin.
  5. Eğer herkes için özel bir hediye satın alacak bütçeniz yok ise sembolik hediyeler satın alıp, misafirleriniz arasında çekiliş düzenleyebilir, böylece heyecan dolu bir hediye verme töreni düzenleyebilirsiniz.
  6. Sürprizler geceyi anlamlı kılar. Konuklarınız için minik sürprizler hazırlayın. Şans kurabiyeleri her organizasyonu farklı kılacak eğlenceli bir seçenektir. İyi dileklerinizi hazırlayarak kurabiyelerin içine yerleştirin ve konuklarınıza ikram edin. İyi dileklerle kutsanmış bir yeni yıl partisinden daha anlamlı ne olabilir ki?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiçek, Çikolata ve Hediye Sipariş Siteleri Alışveriş Kuponları – Şubat, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.