Yeni, Ücretsiz ve Etkili Bir Pazarlama Yöntemi

Yeni, ücretsiz ve etkili bir pazarlama yöntemiyle tanışın. Hedef kitleniz ile aranızdaki bağı nasıl güçlendireceğinizi, web sitenizin trafiğini arttırarak potansiyel müşteri hedeflerinize nasıl ulaşabileceğinizi kısa tanımlarla anlatan bu makale, pazarlama stratejileriniz için size ipuçları ve yeni fikirler verebilir…

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de belirli bir konuda (niş konu) uzman görüşüne ve desteğine ihtiyacı olan milyonlarca kişi ilk araştırmalarını internet üzerinden yapar. Kimisi bir hastalığa çare ararken kimisi de evlerinin yeni dekorasyonu için fikir ve öneriler araştırır. İşte bu noktada işinde uzman olmuş yazarların veya kurumların yazdıkları yazılar, tavsiye ve öneriler oldukça önem taşır.

 

1. Uzman Olduğunuz Niş Konularda Makaleler Hazırlayın

Hedeflediğiniz kitlenin ihtiyaçlarına cevap veren konuları ele almanız daha mantıklı olacaktır.

 

Örneğin; yemek tarifleri yazan bir margarin markasını düşünün. Bunu yaparak hem hedef kitlesinin ihtiyaçlarına cevap verir, hem de saygınlığını arttırarak reklam ve pazarlama stratejisini destekler. Çünkü internette araştırma yapan tüketici hayatın detayları içerisinde kendisine destek olan markaları önemser.

 

Kendinize şunları sorun;

– Hedef kitlem işimle alakalı internette ne tür araştırmalar yapıyor?

– Hangi ihtiyaçlarına cevap bulursam ilgilerini çekebilirim?

 

Ayrıca müşterilerinizin karşılaştığı sorunları ve sık sorduğu soruları düşünmek çeşitli niş konu başlıkları oluşturmanıza yardımcı olabilir.

 

Öneriler:

– Mesela yurt dışı turlar düzenleyen bir tur şirketi iseniz “Paris’te Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler” konu başlığı mükemmel bir yaklaşımdır. Daha sonra Paris’in Ünlü Mekanları veya Restoranları gibi çeşitli niş konular hakkında yazarak temanızı çeşitlendirebilirsiniz.

 

– Bir ürün pazarlıyor olabilirsiniz. Örneğin kozmetik malzemeleri pazarlıyorsanız “Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır” başlıklı bir makale hazırlayabilirsiniz. Emlak pazarlama üzerine çalışıyorsanız “Tapu İşlemleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler” başlıklı bir yazı kaleme alabilirsiniz.

 

Şunu Yapmayın!

– Yazınızın içeriğinde kendinizi, markanızı veya kurumunuzu anlatmaya çalışmayın. Bu yersizdir, okuyucuya değer ifade etmez. Bu bir kurumsal tanıtım olur makale değil.

 

2. Altında İmzanız Olsun (Adınız, Markanız, Web Site Linkiniz vb.)

Makalelerinizi okuyanlar yazının sonuna geldiklerinde konu hakkında detayları öğrenmek ve sizi tanımak isteyeceklerdir. Burada kendinizi tanıtan kısa bir yazı (“Künye”) oluşturabilirsiniz. Harekete geçirici ifadeler kullanın. Örn. “”Konu hakkında ayrıntılı bilgi için www.SizinSiteniz.com (veya iletişim bilgileriniz)”  gibi bir bağlantı okuyanların size veya işinize ulaşmasına yardımcı olacaktır.

 

Unutmayın!

– Yazdığınız makaleler ne verdiğiniz,
– Künyeniz ise ne aldığınızdır.

 

3. İnternette Yayınlanmasını Sağlayın

Yazdığınız makaleler internette ne kadar çok kaynakta yer alırsa o oranda potansiyel okuyucularınıza ulaşacağınızı unutmayın. Bunun için “Makale Marketi”ni kullanın.

 

4. Bulunurluk, Prestij ve Pazarlama Gücünüz Artsın

Günümüzde insanlar bilgiye ulaşmak için %80-90 oranında arama motorlarını kullanır. Arama motorlarına uygun bir şekilde optimize edilen Makale Marketi’nde yer almak makalenizin arama sonuçlarında bulunmasına yardımcı olacaktır. Makalenizin yıllarca sistemde kalacağını, farklı mecralarda yayınlanacağını unutmayın. Bu size, zaman içerisinde gün geçtikçe artan ziyaretçi trafiği sağlayacağı anlamına gelir. Dolayısıyla pazarlama gücünüzü arttırmış olursunuz. Sabırlı olun. Bu biraz zaman alan bir süreçtir.

 

Mevcut sorun ve ihtiyaçlara cevap veren makalelerin aynı zamanda yazarın da sektördeki saygınlığını arttırdığı bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla yazdığınız makaleler internette de bulunabilir olmalıdır.

 

Makale Marketi; konusunda uzman seo ve editör kadrosuyla yazar, yayıncı ve okuyucular için toplam kaliteyi hedefleyen ücretsiz bir platform sunar. İçeriğindeki makalelerin internette bulunabilir olması için çalışır. Siz de internette pazarlama gücünüzü arttırmak için Şimdi Kaydolun!.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir