Yeni Ülke Ekonomisi ve Yeni Finans

Bu gün sizlere, ülkemizde bulunan, yerli ve yabancı bankaların, sizler için tasarladığı ve, sizler için bir çok taksitlendirme seçeneği sunduğu kredi kartlarının kullanım sonrası ve öncesi, parasal ve ülkemiz ekonomisi içindeki etkisinden bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi kredi kartları, kullanımı kolay, ama geri ödemesi bir o kadar da kolay olmayan bir bağımlılık maddesi gibidir…

Bu gün sizlere, ülkemizde bulunan, yerli ve yabancı bankaların, sizler için tasarladığı ve, sizler için bir çok taksitlendirme seçeneği sunduğu kredi kartlarının kullanım sonrası ve öncesi, parasal  ve ülkemiz ekonomisi içindeki etkisinden bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi kredi kartları, kullanımı kolay, ama geri ödemesi bir o kadar da kolay olmayan bir bağımlılık maddesi gibidir.

 

Uzay çağını yaşadığımız bu dönemde, teknolojinin üst düzeye çıktığı ve hatta dünyanın uydudan yönetildiği bu zamanda, artık cebimizdeki cüzdan ve bozuk para devri de yavaş yavaş kapanmak üzere. Dünyanın bir çok ülkesinde paranın kullanılmadığı ve hatta kredi kartı ile nakit alış verişlerin daha yüksek olduğu görülmektedir. Ekonomi ve finans kuruluşlarının bu konuyla ilgili yüksek düzeyde yaptığı çalışmaların yurdumuz da etkili olması için yapılan planların ve projelerin hayata geçirilmesi için, ülke halkının da oldukça bilinçlendirilmesi gerekir diye düşünüyoruz. Yetersiz kalan kredi kartı kullanıcılarının, limitlerini nakit para kullanımında kullanması ve daha sonra, kart borçlarının geri ödemesi geldiğinde, bunu geriye öderken çok zorlanması hatta hiç ödeyememe gibi durumlarda olması, gün geçtikçe kredi kartı kullanıcılarının azalmasına sebep olabiliyor.Bu yüzden banka ve finans kuruluşlarının özellikle bu konuda yaptığı çalışmalarının en başında, kurumlarına müşteri kazandırmak ve bu müşterileri kredi kartı sahibi yapmak istemeleri en büyük çabalarının içinde geliyor.

 

Okullarda özellikle lise ve benzeri meslek liselerinde, en alt seviyesinden başlasa bile, biraz da olsa ekonomi ve hayattan alınan dersler ve yine finans konusunda verilen bilgiler az da olsa çocuklarımızın ve hatta bizlerin bile işine oldukça yarıyor. Biraz daha ileri gittiğimizde, üniversitelerin şu an açık ve hala faaliyet gösteren bölümlerin başında gelen, ,işletme ve bankacılık bölümler, ve bunun yanında ekonomi ve finans bölümlerine oldukça fazla önem verilmektedir. Çünkü ülkemiz ekonomisini düzeltirsek yine biz düzelteceğiz. Yabancı kuruluşlar girdikçe içimize, hayat daha da pahalılaşıyor ve zorlaşıyor, sistemimiz bile yabancı olmaya başlıyor. Uzay çağını yaşadığımız yurdumuzda, teknolojiyi en iyi kullanan milletlerden biriyiz ve bizler, üniversitelerimizin desteği ile de bir çok alanda, özellikle kredi kartı ve finans sektöründe başarılı olacağımıza inanıyoruz.

 

KREDİ KARTI TAKSİTLENDİRME VE YENİLİK

Yeniliklere eklenen ve her gün biraz daha kullanıcı çoğalan bu alanda kurulan bir çok firma aslında bu bayrağı elinde götürüyor diyebilirim. Kredi kartlarını uygunsuzca ve savurgan bir şekilde kullanan kredi kartı sahiplerinin, borç son ödeme tarihleri geldiği zamanlarda, borçlarını ödeyemedikleri ve bunun yanında hatta, ödeyemediklerinin yerine yeni krediler çekip daha farklı bankalara borçlanma gibi zihniyetlerini gündeme aldığımızda, borçların ödendiği değil, tam aksine daha da fazla yükseldiği görülmüştür. Buna yakın bir zamanı da eklersek eğer, geçen sene yani 2013 den bu yana yapılan anketler sonucunda, kredi kartı kullanıcıları arttıkça borçluların da arttığı göz önüne serilmiştir. Her ne kadar devlet her yıl yeni yeni kredi kartı düzenlemeleri yapsa da, borç akıl almayacak kadar daha fazla yükseliyor Önünü alamadığımız içinde yabancı bankalara daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Elbette kredi kartı güzel ve doğru kullandığı taktirde bir çok taksitlendirme avantajından faydalanabileceğiniz,çok faydalı bir araç hatta bizlerin cebimizdeki cüzdan bile diyebiliriz, ama bu cüzdan her geçen gün biraz daha deliniyor.

 

Evet bizler ekonomi sorunu kendi içimizde çok hızlı ve güvenli bir şekilde çözmedikçe, bu cebimizdeki yırtık her geçen gün daha fazla büyüyecek ve sonrasında, sadece paranızı değil, nakit paranızla beraber, ailenizi ve yine çocuklarınızı da o delikten içeri çekecektir. Okul masraflarının ve özellikle üniversitelerde okuyan gençlerin, kitap ve yurt masraflarını göz önüne aldığımızda, aslında o kadar yüksek meblağlar çıkıyor ki, uzaktan bize küçük bir düğme gibi gözüken bu konu, okulun ve öğrenim hayatınızın içine girdiğinizde, veya sizde bri çocuk okuttuğunuzda, o günler size bir düğme gibi değil, koskoca bir dağ gibi gözlerinize çarpıyor. Fakat yine de ülke içinde böyle bir kaostan çıkmak yada böyle konularda destek olabilecek küçük ebatta kurulan işyerleri, yada bizler bunlara minik finans kuruluşları diyelim, en azından okul masrafları veya aile ve çocuk giderlerini kredi kartı ile alış veriş yaprak gideren aile bireylerinin kredi kartı borçlarını kendilerine özgün ödeme sistemiyle gidermeye çalışıyorlar. Bu sitemin adına Kredi Kartı Taksitlendirme yöntemi deniliyor. Bankalara olan kredi kartı borcunuzu,aile veya çocukların bakımı ve okul masraflarınızı karşılayamadığınız taktirde, önce kart borcunuz ödeniyor ve sizleri yeni ilk baştan kredi kartı sahibi yaparmış gibi her şey temizleniyor ve daha sonra ise sizlere yıllık eşit taksitlere bölünerek, uygun oranlar karşılığında yeniden taksitlendiriliyor. Böylece yenden kart kullanıma açılıyor ve, bir çok eğitim ve üniversite masraflarınızı karşılayıp, hata varsa diğer bir çocuğunuzun okul ve eğitim masraflarını karşılayarak rahat bir nefes alabiliyorsunuz.

 

KREDİ KARTI BORCU TAKSİTLENDİRME KİMLERE YAPILIR?

Aslında güzel bir soru, bu taksitlendirme yöntemi kimleri kapsar ve hangi kredi kartı hak sahipleri bu haklardan faydalanabilir. Bunu sizlere şöyle açıklayabiliriz., Bir çok bankadan veya sadece bir bankadan kredi kartına sahip olabilirsiniz. Önemli olan hangi bankadan olduğu önemli değildir. Her bankanın kredi kartlarına taksitlendirmeler yapılabilir, Fakat burada dikkat çekecek konulardan bir tanesi de şudur. Kredi kartının borcu olabilir, ödenmemiş olabilir sorun değil, aranan tek kriter, kredi kartının yasal işlemlerle karşı karşıya gelmemesi çok önemlidir. Çünkü yasal işlemler ve avukatlık olan kredi kartları sahipleri zamanla, Merkez bankası kara listesine alındığı için, bir süre sonra kredi kartı kullanıcılığından men edildikleri için, yasal işlem görmeyen tüm kredi kartı hak sahiplerine, Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Yönteminden faydalanmaları sağlanır. Okul, giyim, gıda, ev eşyaları, okul, eğitim, üniversite, ve hatta kendinize ait hobi alışverişlerinizi rahatlıkla ondan sonra yapabilirsiniz ve yine günü geldiğinde yine bu kriterlere sahipseniz eğer, yeniden taksitlendirme işlemlerine hak kazanırsınız. Daha öncesinden bir çok avantaj sunan ve şimdilerde bu avantajların gerisinde kalınsa bile yine en azından bir çok konuda işimize yarar kampanyalar sunulabiliyor. Mesela önceleri bir çok erteleme kampanyası vardı, taksitlendirme yapılır ve geri ödemeleri 4 veya 5 ay sonra başlar ve çok fazla sizleri borç yükünden kurtarır ve bir süre ailenin ve bireylerinin nefes almasını sağlardı. Ama şimdi o yok, sanırım bundan sonra en fazla uygulanacak taksit sayısı da 12 değil büyük ihtimalle 9 aya kadar yapılacak.

 

KREDİ KARTI TAKSİTLENDİRME YAPILAN ŞEHİRLER

Sizler de bildiğiniz gibi kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri, hemen hemen her il de yapıldığı gibi, bu illerin küçük ilçelerinde bulunan banka veya finans kuruluşlarına başvurularak yapılabilir. Bunun yanında bağlı olduğunuz bankaların müşteri hizmetleri telefonlarını arayarak, canlı telefon desteği ile de yapılandırma yapabilirsiniz. Fakat bu yapılandırmalar sonrasında karşınıza çıkacak tablo şudur. Sizlerin kredi kartı borcunuzu yasal işlemler bünyesinde bu yapılandırma işlemlerine giderseniz eğer, sizlere özel şartnameler imzalatıp bu borcu ödeme zorunluluğu getirirler ve ödenemediği taktirde hapis cezasına kadar uzayan süreçler meydana gelir.  Bu süreçler içinde kaçırdığınız veya geç kaldığınız her bir taksit için ayrı cezalar ödersiniz. İçinde bulunan bu dönem de sizlerin diğer bir seçeneği de, bu illerde ve küçük ilçelere hitap eden finans kuruluşları daha ekonomik ve daha güvenli olacaktır. Bu firmalar, Kredi Kartı Taksitlendirme İstanbul çevresinde daha çok bulunup, yurt geneline canlı telefon desteği ile taksitlendirme ve yapılandırma işlemlerini, sizlerden hiçbir evrak veya belge talebinde bulunmadan kolayca yürütebiliyorlar. Bu şu demek oluyor ki, ülkemizde küçük de olsa finans ve kredi çözümlerinde devletin sunduğu imkanların haricinde yapılan böyle farklı çalışmalar da ekonomimiz üzerinde oldukça fazladan etkisi olabiliyor. Sizlerin böyle bir durumda yapacağınız ilk şey, internet veya gazeteler aracılığı ile bir çok kurumu incelemek ve gelir bütçenizi de göz önüne alarak detaylı araştırmalar yapmak, bu çok önemlidir. Sizlerin bu araştırmalar sonunda bütçenize veya aklınıza uyan firma veya kuruluşları bulacağınıza inanıyoruz. Ayrıca İstanbulun, Kadıköy, Üsküdar, Şişli, Beşiktaş, Mecidiyeköy gibi semtlerinden de bu konuyla ilgili kurulan firmalardan ayrıca yardım alabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir