Yazarak Para Kazanmak: Yazı Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Yazı yazmak bir alışkanlık veya kimileri için de bu bir hobidir. Yazı yazmak fazla zor bir iş olmamakla beraber zevkli bir iştir. Birçoğumuz hayatımızın belli safhalarında şiir, makale veya kitap yazmayı düşünmüşüzdür. Hatta bazılarımız bunu daha ileri safhalara da taşımıştır. “Yazı yazarak nasıl para kazanılır” diye merak ediyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okuyun…

Yazı Yazarak Para Kazanmanın Sırları

Yazı yazmak bir alışkanlık veya kimileri için de bu bir hobidir. Yazı yazmak fazla zor bir iş olmamakla beraber zevkli bir iştir. Birçoğumuz hayatımızın belli safhalarında şiir, makale veya kitap yazmayı düşünmüşüzdür. Hatta bazılarımız bunu daha ileri safhalara da taşımıştır.

Eskiden şiirler, makale ya da günlük yazdığımızda bunu bir kitap haline getirmek gibi bazı düşüncelerimiz olmuştur. Ancak bunu gerçekleştirmek çok zordu ve bunu yapabilenler bir elin parmağını geçmezdi, yapanların hepsi de başarılı olamıyordu tabii ki.

Ancak günümüz gelişen teknolojisinde internet, hayatımızın her alanına işlediği gibi bu alanda da çok önemli bir yer kaplamıştır. Bu sayede eskiden kitaplaştıramadığımız ya da bunu birileriyle paylaşmak isteyip de paylaşamadığımız yazılarımızı bir blog oluşturarak çok daha geniş kitlelere ulaştırabiliyoruz. Hem de bunu yaparken para harcamıyoruz hatta bunu bir gelir kapısına dönüştürebiliyoruz.

Eskiden bir site sahibi olmak herkesin ulaşamadığı sadece sayılı kişilerin gerçekleştirebildiği bir hayaldi. Ama şu zamanlar  da bir site veya bir blog sahibi olmak çocuk oyuncağı haline gelmiş. Belki siz de şahit olmuşsunuzdur 8 yaşındaki çocuklar web site açmaktan bahsediyor. Çocukların yaptığını niye yetişkinler yapmasın.

Yazmayı seven bir kişi iseniz, hem bu hobinizi tatmin etmek hem de bunu bir kazanç kapısına dönüştürmek sizin elinizde. Kendinize ait bir blog oluşturup, her alanda makaleler yazıp bloğunuz da paylaşırsanız zamanla Google’de ilk sayfalarda yer alıp çok sayıda ziyaretçiye sahip olabilirsiniz. Bundan sonrası çorap söküğü gibi gelir zaten. Eğer “Afilliate” alanında bilgi sahibi iseniz bu ziyaretçi potansiyeli yüksek bloğunuzu bu amaçla kullanabilirsiniz. Bunun yanında “Google Adsense” reklamları alabilir, hatta bazı ürün sahipleri para karşılığında ürünlerini tanıtacak makale yazmanızı teklif edecek ve bu sayede kendinize sabitleşen 5000 TL’ye varan yüksek oranlarda bir gelir elde edebileceksiniz. (Belki de bir para sayma makinesi gerekecek). Yani sadece yazı yazarak para kazanmış olacaksınız.

Bunu Kimler Yapabilir?

Bunu yazmayı seven, günde yarım saat ayırabilen herkes yapabilir. Okul okuyan öğrenciler, ek iş isteyenler, aile babaları, el işiyle veya yemek tarifleri uğraşan hanımlar kısacası isteyen herkes.

Kaleminiz güçlü, zihniniz açık, kazancınız bol olsun…

Ben internet kazançları hakkında uzun zamandır araştırmalar yapıyorum, ilk başlarda bende herkes gibi internetten para kazanılabileceğine inanmıyordum. Ta ki kazanıncaya kadar. Araştırmalarıma devam ediyorum edindiğim tecrübeleri sizinle paylaşacağım. Ayrıca yazılarımı buradan takip edebilirsiniz.

www.internettenparakazanci.com bol kazançlar diler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hosting, Yazılım ve İnternet Firmaları İndirim Kuponları – Ekim, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir