Yatak Odası Aydınlatmasında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İyi ve başarılı bir günün sırrı sağlıklı gece uykusundan geçer. İşte tam da bu noktada yatak odalarının konfor dolu dekorasyonu önem kazanır. Yaşam kalitenizi belirleyen yatak odalarının aydınlatması söz konusu olduğunda devreye fonksiyonellik girer. Pek çok önem arz eden noktası bulunan yatak odalarının aydınlatmasına yönelik merak edilen detayları sizler için kaleme aldık…

Yatak odalarında başucu ve tuvalet masalarında bölgesel aydınlatma ve genel aydınlatmanın bir arada kullanılması gerekir. Kullanımı rahat olan duvar aplikleri ve komodin üzerindeki lambalar, yarı dolaysız aydınlatma sağlamalıdır. Böylece tavanın beyaz olması ve yarı dolaysız aydınlatma ile, ışığın tavanda yansıması ve mekandaki diğer objelerin aydınlatılması sağlanır. Genel aydınlatma ilkeleri ise, mutfak aydınlatmasına benzer. Tavandan sarkan lambalar büyük boyutlu olmamalı ve özellikle dolaplara yakın yerleştirilmelidir.

Tuvalet masası aydınlatması, kişinin kendisini aynada görebilmesini sağlamak içindir. Tuvalet masalarında iki tarafta yeterli büyüklükte masa lambalarından yararlanabilir. Lambaların aydınlatma düzeyinin az olması ve oturan insanın göz hizasında yerleştirilmeleri uygundur. Ayna aydınlatmasında ayrıca, duvar aplikleri ve tavandan sarkan lambalar kullanılabilir. Aplikler, silindirik, beyaz, puslu ya da opal camdan ve ışığı iyi yapıcı malzemeden yapılmış olmalıdır. Bir başka çözüm de aynanın arkasından dolaylı aydınlatma yapmak ve özellikle boy aynalarında iki yanda boydan boya ışıklı bant yapmaktır.

Aydınlatma ile ilgili daha fazla bilgi almak, birbirinden önemli tasarımcıların fonksiyonel çözümlerine göz atmak, bize daha yakından bakmak için: http://www.galeriiki.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ev veya Ofis için Mobilya ve Dekorasyon Mağazaları Alışveriş Kuponları – Eylül, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.