Windows’ta Kaybolan Masaüstü İkonları Nasıl Geri Getirilir

Windows’ta masaüstü ikonları ve bazı özel simgelerin kaybolduğunu fark etmek şok edici bir duruma neden olabilir. Bu durum, yanlışlıkla ikonları kaldırmış olabilmenizden ya da kötü amaçlı bir yazılımın masaüstü ikonlarını etkilemesinden dolayı olabilir. Bizde bu sorunu çözmenin 3 farklı yöntemini sizlere sunuyoruz.

Masaüstü İkonlarını Geri Getirmek İçin

1- Bilgisayarım, Geri dönüşüm kutusu, Ağ, Kullanıcı Dosyaları ve Denetim Masası gibi masaüstü ikonlarını kolaylıkla geri getirebilirsiniz. Bunun için masaüstünde sağ tıklıyoruz ve kişiselleştirme seçeneğine tıklıyoruz.sol tarafta yer alan masaüstü simgelerini değiştirme seçeneğine tıklıyoruz. Açılan pencerede ise masaüstü ikonları bölümündeki seçeneklerden işaretlemeler yapıp uygula butonuna tıklıyorsunuz.

2- Masaüstünde sağ klikledikten sonra sırasıyla Görünüm > Masaüstü ögelerini göster adımlarını izliyoruz. Eğer bu seçeneğin yanında işaret yoksa, bu adımları izlediğinizde masaüstü ikonlarınız geri gelecektir.

3- Windowa gezgini’ni yeniden başlatmak

Kötü amaçlı yazılımlar Windows Gezgini’ni  bazen sonlandırarak bilgisayarın çalışmasını aksatabiliyor.klavyenizden Ctrl+Shift+Esc tuşlarına basarak görev yöneticisini kısayoldan başlatıyoruz. Menüden Dosya > Yeni Görev adımlarını izliyoruz. Açılan iletişim kutusundaki boş yazı alanınaexplorer.exe yazıyoruz ve Tamam butonuna basıyoruz. Bu işlem, Windows Explorer’ı yeniden başlatacak ve eksik ikonları geri yükleyecektir.

Eğer yukarıda anlattığımız yöntemler işe yaramadıysa, çeşitli antivirüs programlarını kullanarak bilgisayarınızı taratmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sorunun ortaya çıkmasında rol oynayan zararlı programlar varsa, bu uygulamaların radarına takılarak temizlenecektir (İlgilenenler Kaspersky, McAfee ve Avira gibi antivirüs programlarını tikokupon indirim kodu kullanarak daha uygun fiyata alabilirler). Bu sayede hem bilgisayarınız temizlenecek hemde masaüstü ikonlarınızın geri gelmesini sağlayacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hosting, Yazılım ve İnternet Firmaları İndirim Kuponları – Haziran, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.