obilir > Konular > Elektronik / Teknoloji > Teknoloji > Windows’ta Kaybolan Masaüstü İkonları Nasıl Geri Getirilir

Windows’ta Kaybolan Masaüstü İkonları Nasıl Geri Getirilir

Windows’ta masaüstü ikonları ve bazı özel simgelerin kaybolduğunu fark etmek şok edici bir duruma neden olabilir…

Windows’ta masaüstü ikonları ve bazı özel simgelerin kaybolduğunu fark etmek şok edici bir duruma neden olabilir. Bu durum, yanlışlıkla ikonları kaldırmış olabilmenizden ya da kötü amaçlı bir yazılımın masaüstü ikonlarını etkilemesinden dolayı olabilir. Bizde bu sorunu çözmenin 3 farklı yöntemini sizlere sunuyoruz.

1- Bilgisayarım, Geri dönüşüm kutusu, Ağ, Kullanıcı Dosyaları ve Denetim Masası gibi masaüstü ikonlarını kolaylıkla geri getirebilirsiniz. Bunun için masaüstünde sağ tıklıyoruz ve kişiselleştirme seçeneğine tıklıyoruz.sol tarafta yer alan masaüstü simgelerini değiştirme seçeneğine tıklıyoruz. Açılan pencerede ise masaüstü ikonları bölümündeki seçeneklerden işaretlemeler yapıp uygula butonuna tıklıyorsunuz.

2- Masaüstünde sağ klikledikten sonra sırasıyla Görünüm > Masaüstü ögelerini göster adımlarını izliyoruz. Eğer bu seçeneğin yanında işaret yoksa, bu adımları izlediğinizde masaüstü ikonlarınız geri gelecektir.

3- Windowa gezgini’ni yeniden başlatmak

Kötü amaçlı yazılımlar Windows Gezgini’ni  bazen sonlandırarak bilgisayarın çalışmasını aksatabiliyor.klavyenizden Ctrl+Shift+Esc tuşlarına basarak görev yöneticisini kısayoldan başlatıyoruz. Menüden Dosya > Yeni Görev adımlarını izliyoruz. Açılan iletişim kutusundaki boş yazı alanınaexplorer.exe yazıyoruz ve Tamam butonuna basıyoruz. Bu işlem, Windows Explorer’ı yeniden başlatacak ve eksik ikonları geri yükleyecektir.

Eğer yukarıda anlattığımız yöntemler işe yaramadıysa, çeşitli antivirüs programlarını kullanarak bilgisayarınızı taratmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sorunun ortaya çıkmasında rol oynayan zararlı programlar varsa, bu uygulamaların radarına takılarak temizlenecektir. Bu sayede hem bilgisayarınız temizlenecek hemde masaüstü ikonlarınızın geri gelmesini sağlayacaksınız.

ONLINE ALIŞVERİŞ İPUCU

İnternetten alışveriş yaparken tikokupon kullanarak ekstra indirim almak mümkün. Bunun için tikokupon.com’a girip bir kategori veya alışveriş yapacağınız mağazayı (alışveriş sitesi) seçin. Ardından o mağazada geçerli indirim kuponlarını göreceksiniz. Nasıl olacağı her bir kuponda belirtiliyor. Süresi dolmamış bir kupon bulursanız alışverişi tamamlamadan önce kullanıp ekstra indirim kazanabilirsiniz. Deneyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir