Web Tasarım Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Hazırlanacak bir web sitesinin maliyetleri nedir? Web sitesi olusturulurken gizli maliyetler var mıdır? Ben kendi alan adıma sahip olabilirmiyim? Müşterilerim web sayfası üzerinden benimle temas kurabilir mi? Eğer gelecekte sitemi gelistirmek istersem ne olacak? gibi sorularınızın cevapları aslında çok basit…

 

Hazırlanacak Bir Web Sitesinin Maliyetleri Nedir?
Bu tamamen sizin taleplerinize bağlıdır. Bir web sitesinin yayını için üç bileşenin tamamlanması gerekmektedir. 1.olarak alan adı (firmamadı.com.tr veya firmaadı.com, net, org…) şeklinde isim hakkının kiralanmasıdır. Bu Türkiye’de ODTÜ tarafından verilen bir hizmettir. Firma adına alınacak bir isim hakkı yıllık 20 TL ile 60 TL’dir. 2.olarak alan adı barındırma ki bu 3.olarak tanımlanacak olan tasarım ile doğrudan ilişkisi vardır. Burada fiyat aralığı 150 YTL den 300 YTL ye kadardır. 3.olarak tasarım sizin ihtiyaçlarınıza göre oluşturulacaktır. Buradaki fiyatlandırma sayfa sayısı olarak belirlenebildiği gibi özel taleplerinizinde etkisi olacaktır.

Bu Tür Web Sitesi Oluşturulurken Gizli Maliyetler Var Mıdır?
Yapılacak görüşme neticesinde, belirlenen ihtiyaçlar dahilinde herhangi bir bedel oluşması söz konusu değildir. Ayrıca iyi niyet çerçevesi ve hizmetin devamlılığı açısından oluşabilecek bazı ek maliyetler müşteriye yansıtılmamalıdır.

Ben Kendi Alan Adıma Sahip Olacak Mıyım?
Herhangi bir firmadan Internet çözümlerine yönelik hizmet almadan önce bazı adımları kontrol etmeniz mutlaka gereklidir. Firmamız size üç adımdan oluşan hizmetin tamamını sunabilmektedir. Her bir adım için işlem farklıdır. Bunları söyle açıklayabiliriz. 

Alan Adı (Domain name);
Bu işlem bir çok firma için sadece aracılık hizmetini içermektedir. Yapmanız gereken tüm kontrolün sizde olmasını sağlamak olmalıdır. 

Barındırma (Hosting);
Bu hizmet 1 yıllık olarak yapılmaktadır ve sorumluluğu tamamı çözüm ortağınıza aittir. Belirlenen dönem içerisinde hizmet akdinin sona erdirilmesi ve/veya başka bir barındırma hizmeti veren firmaya yönlendirilmesi tamamen alan adına sahip olmanıza bağlıdır. Bu tür hizmetlerde 30 gün geri ödemesi garantisi verilmektedir.

Tasarım (Design);
Bu hizmet süre ile tanımlı değildir. Sizin için tasarlanmış bir web sitesi size medya olarak verilmektedir. Bu tasarım üzerindeki hatalar bazı firmalarda 3 ay süre ile bazı firmalarda ise 1 yıl süre ile firma güvencesi altındadır. Değişiklik talepleri de gene aynı süre içersinde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Müşterilerim Web Sayfası Üzerinden Benimle Temas Kurabilir Mi?
Evet. Hazırlanacak web sayfası üzerinden müşterileriniz size e-posta aracılığı ile ulaşabilecekleri gibi bu bilgiler istenmesi halinde bir veritabanı uygulaması ile de saklanabilecektir. 

Eğer Gelecekte Sitemi Geliştirmek İstersem Ne Olacak?
Tasarlanan bir web sitesi öncelikle sizin kurumsal kimliğinizi ifade etmektedir. Hazırlanacak web sitesi için tüm bilgilerin tam olarak toplanmış olması şarttır. Eğer bu gerçekleşmiş ve hazır ise tasarım doğru olacaktır. Dolayısı ile bunun üzerine yapılacak geliştirme çalışmaları da başarılı olacaktır. Ayrıca bir web sitesinin e-katalog olarak adlandırdığımız bölümleri tamamen farklı bir yapı oluşturmaktadır. Burada hedef değişen ve gelişen müşteri profiline göre kendini tekrarlamayan öğeler içermelidir.

 

Beaurtlen Graphic & Web Design Studio; Web tasarım grafik tasarım ve basılı reklam materyalleri, kurumsal kimlik çalışmaları, görsel reklamlar konusunda firmanıza çözümler üretmektedir. www.beaurtlen.com web sitesinden çalışmalarımızı takip edebilir ve ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hosting, Yazılım ve İnternet Firmaları İndirim Kuponları – Mayıs, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir