Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin Uzmanlığınızı Konuşturun

Konunun uzmanı tarafından kaleme alınmış makaleler yayıncıların ilgisini çeker. Bu tip makalelerinizi paylaşıma sunduysanız, bu aynı zamanda birçok kaynaktan web sitenize link almanız demektir. Bu da arama motoru sonuç sıralamanızda web sitenizi üst sıralara çeken önemli bir SEO faktörüdür…

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de spesifik bir konuda uzman görüşüne ve desteğine ihtiyacı olan milyonlarca kişi ilk araştırmalarını internet üzerinden yapar. Kimisi bir hastalığa çare ararken kimisi de evlerinin yeni dekorasyonu için fikir ve öneriler araştırır. İşte bu noktada uzmanların yazdıkları yazılar, tavsiye ve öneriler oldukça önem taşır.

 

1- Makale Yazarak Bilgi ve Deneyimlerinizi Aktarın

Hedeflediğiniz potansiyel kitlenin yardıma ihtiyacı olduğu/olabileceği konularda makaleler yazın. Örneğin; müşterilerinizin karşılaştığı sorunları ve sık sorduğu soruları düşünmek çeşitli konu başlıkları oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

 

Diğer Örnekler:

Mesela yurt dışı turlar düzenleyen bir tur şirketi iseniz “Paris’te Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler” konu başlığı mükemmel bir yaklaşımdır. Daha sonra Paris’in Ünlü Mekanları veya Restoranları gibi çeşitli niş konular hakkında yazarak temanızı çeşitlendirebilirsiniz.

 

Bir ürün pazarlıyor olabilirsiniz. Örneğin kozmetik malzemeleri pazarlıyorsanız “Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır” başlıklı bir makale hazırlayabilirsiniz. Emlak pazarlama üzerine çalışıyorsanız “Tapu İşlemleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler” başlıklı bir yazı kaleme alabilirsiniz.

 

Şuna Dikkat Edin!

Yazınızın tamamında kendinizi, web sitenizi, markanızı veya kurumunuzu anlatmaya çalışmayın. Bu bir kurumsal tanıtım olur makale değil. Bunu bir kere yapabilirsiniz. Halbuki amacınız yukarıdaki örneklerde olduğu gibi birden fazla makale yazarak herbiri için web sitenize tek yönlü (karşılıksız) link almak olmalıdır.

 

2- Altında İmzanız Olsun (Adınız, Web Site Linkiniz vb.)

Makalelerinizi okuyanlar içeriğindeki bilgiyi değerli buldukları oranda size ulaşmak isteyeceklerdir. Yazdığınız her makalenin altında firmanız veya kendiniz hakkında kısa bir bilgi ile birlikte web site linkinize yer verebilirsiniz. Bu sizin “Künye”nizdir. Bir kere hazırlarsınız ve yazdığınız her makalenin altına otomatik olarak yerleşir. Örn. “”Konu hakkında ayrıntılı bilgi ve görüşme/randevu talepleriniz için http://www.SizinSiteniz.com”  gibi bir bağlantı tüm okuyanların web sitenize ulaşmasını sağlayacaktır. (MakaleMarketi.com üye arayüzünde “Künye” bileşenini göreceksiniz)

 

3- İnternette Yayınlanmasını Sağlayın

Yazdığınız makaleler ne kadar çok kaynakta yer alırsa o oranda potansiyel okuyucularınıza ulaşacağınızı unutmayın. Bunun için Makale Marketi’ni kullanın.

 

4- Web Sitenizin Trafiği Artsın

Yazdığınız makalelerin farklı kaynaklarda yer alması, aynı zamanda birçok kaynaktan web sitenize link almanız demektir. Bu da arama motoru sonuç sıralamanızda web sitenizi üst sıralara çeken önemli SEO faktörlerinden biridir. Sabırlı olun. Bu biraz zaman alan bir süreçtir.

 

Mevcut sorunlara çare olan makalelerin aynı zamanda yazarın da sektördeki prestijini arttırdığı bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla yazdığınız makaleler internette de bulunabilir olmalıdır.

 

Makale Marketi; konusunda uzman seo ve editör kadrosuyla yazar, yayıncı ve okuyucular için toplam kaliteyi hedefleyen ücretsiz bir platform sunar. İçeriğindeki makalelerin internette bulunabilir olması için çalışır. Siz de web sitenizin trafiğini arttırmak için Makale Marketi Sistemi’ne Şimdi Kaydolun!.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir