Voyager HB-2000 Koşu Bandı – İnceleme

yorum-voyager-hb-2000-motorlu-masajli-kosu-bandi

Voyager HB-2000 için yapılan yorumlara ve genel özelliklerine de bakıldığında fiyat/performans açısından gayet iyi görünen bir koşu bandı. Evde kullanıma uygun, özellikle de yeni başlayanlar için. Motorlu koşu bantları için merak edilen ses düzeyi Voyager HB-2000’de en yüksek hızda 50-55 db. Bu, hiç de rahatsız edici bir düzey değil. Voyager HB-2000 kullanıcı yorumları bu konuda olumlu. Basit kurulum ve kolay kullanım için tasarlanmış ve tasarımı cazibeli. Tempolu yürüyüşlerle yada koşarak terlemek ve kilo vermek isteyenlere tavsiye edilebilir.

Satın alma öncesi inceleyin: Evde Kullanıma Uygun Koşu Bantları (tavsiyeler)

Voyager HB-2000 Nasıl Bir Koşu Bandı?

Voyager HB-2000 Motorlu Masajlı Koşu Bandı yorum, fiyat ve performans açısından iyi olması nedeniyle önerilenler listemizde yer almıştı. Peki Voyager HB-2000 nasıl bir koşu bandı? Neden Voyager HB-2000 tavsiye ediliyor bir bakalım…

İlk bakışta göze çarpan Voyager HB-2000 özellikleri şöyle;

  • Motorlu, Masajlı
  • Geniş Yürüme/Koşu Bandı
  • 120kg Taşıma Kapasitesi
  • Darbe Emen Esnek Zemin
  • Mekik Aparatı

Voyager HB-2000 Motorlu Masajlı Koşu Bandı

Motor Gücü: 2 HP DC motoru ile maksimum 120kg taşıyabilir. Yani kilosu 120kg ve altında olanlar için Voyager HB-2000 uygun. Evde koşu bandı kullanımı hakkındaki yazıda motor gücü arttıkça elektrik tüketiminin de arttığını belirtmiştik. Ciddi bir artış olmaması ile beraber bu konuyu önemseyenler için kilonuza en uygun olanları tercih etmenizin daha doğru olacağını tekrar hatırlatalım. Motor gücü ile beraber Voyager HB-2000 kullanımı maksimum hızda 14,8 km/saat. Bu ortalama bir koşucu için oldukça yeterli. Çıkardığı ses ise en yüksek hızda 50-55 db (Rahatsız edici bir boyut değil).

voyager-hb-2000-yorum-panelGösterge Paneli / Profil Özelliği: Egzersiz sırasında hız, mesafe, hedef zaman, kalori, nabız ve diğer programları takip etmenizi sağlayan geniş LCD dijital ekranı bulunuyor. Büyük göstergesi sayesinde ulaşılan hız, katedilen mesafe, nabzın ne olduğu, yakılan kaloriyi vb. rahatça takip edilebilir. Tutunma kollarında elden nabız ölçen duyarlı bir sistem var. Tutunma kollarında ayrıca hız arttırma ve azaltma tuşları bulunuyor. Ayrıca ön panelde bulunan hız tuşlarını kullanarak saatte kaç kilometre hızla koşmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Panelin bulunduğu alanda Mp3 girişi ve hoparlörü olduğunu görüyoruz. Bu sayede cep telefonu bağlanarak dilediğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Küçük haznesine telefon veya benzer ebatta bir şey koymak mümkün.

voyager-hb-2000-yorum-yurume-bandi-alaniYürüme/Koşu Alanı: Voyager, 44x126cm yürüme/koşu alanına (bant alanına) sahip. Muadillerine oranla geniş ve uzun bir koşma alanı ve bu daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.

Eğim: Koşu bantlarında egzersiz yaparken kalori harcamanızı arttırmak için eğim özelliğini kullanırsınız. Voyager HB-2000 3 kademeli manuel eğim özelliğine sahip. Bu sayede tırmanma zorluk kademenizi ayarlayabilir, dinlediğiniz müzik ile beraber motivasyonunuzu arttırabilirsiniz. Darbe emici esnek zeminde 16mm bant kalınlığı var. Esnek zemin tempolu yürüyüş veya koşu sırasında eklemlere uygulanan baskıyı minimalize eder.

voyager-hb-2000-yorum-masaj-motoruMasaj / Mekik Aparatı: Adından anlaşıldığı üzere masaj motoru olan ve ayrıca mekik aparatı bulunan bir koşu bandı. Bu özelliği sayesinde egzersiz sonrası bel, bacak, kalçalar gibi vücudun gerek görülen bölgelerine masaj uygulamak mümkün. Bunu masaj kemerini kullanarak yapabilirsiniz. Masaj cihazının üzerinde bulunan anti-selülit kemeri egzersiz sonrası kasları gevşetmek ve selülitlerden kurtulmak için kullanılabilir.

Emniyet: Emniyet anahtarı güvenlik açısından her koşu bandında bulunması gereken olmazsa olmazlardan. Voyager HB-2000 koşu bandı emniyet anahtarına sahip. Bir ucu panele ve diğer ucu mandal ile kişiye bağlı olan kısa bir ip. Bu sayede dengenizi kaybettiğinizde ya da acil bir durumda ip sizden ayrılır ve koşu bandı otomatik olarak durur.

Voyager HB-2000 Motorlu Masajlı Koşu Bandı Nasıl Kurulur? (Video)


Kurulum videosundan da görüldüğü gibi katlanıp açılması kolay bir koşu bandı. Gerekli görüldüğünde katlayabilir ve daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz. Tekerlekleri sayesinde katladıktan sonra kolayca taşınacaktır. Voyager HB-2000’in bakım yağı yanında geliyor. Uzun süre performansını koruması için belirtilen şekil ve periyotlarda yağlama yapılmalı.

Verilen değerlere göre bu masajlı motorlu koşu bandı’nın kurulu ebadı 170x68x125cm. Koli ebadı 168x72x29cm. Koşu Bandının Ağırlığı 62kg. Bazı kargo şirketleri kutusu büyük ve ağırlığı olan kargoları eve kadar taşımak istemeyebilir. Eğer böylesi bir durum olursa taşıması için birinden yardım almak gerekecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.