Uzamak İstiyorum Diyenler İçin Boy Uzatma Yöntemleri

Eğer bu yazıyı okumaya başladıysanız muhtemelen boyunuzun uzunluğundan çok da memnun değilsiniz demektir. Aslına bakarsanız boyları ortalamanın altında olan kimselerin bu konuda rahatsızlık duymaları çok normaldir. İdeal olan dış görüşünüzün özgüveninize olumsuz bir etki etmemesi olsa da tabii genelde bunu söylemesi yapmasından kolaydır. İlginç olan birçok insan yaşları ne olursa olsun boylarını uzatabileceklerini bilmezler. Bu konudaki genel kanı yalnızca ergenliğin sonuna kadar boyun uzadığıdır ki bu tamamen yanlıştır. Elbette ergenlik sürecinde hızla boy atarız ancak bu ergenlik çağından sonra boyumuzun uzamayacağı anlamına gelmemektedir. İşte bu yazıda size doğal yollardan boyumuzu nasıl uzatabileceğimiz hakkında genel bilgi vermeyi amaçlıyorum.

Öncelikle vücudunuzun hangi bölgesini uzatabileceğinizi anlamalısınız

Boy uzatmak için bir program uygulayabilmek için vücudunuzun hangi kısmını uzatabileceğinizi bilmelisiniz. İşte bu noktada sırt kısmınız önem kazanıyor. Sırtınızda 33 adet omurga bulunur. Bu omurgalar birbirine bitişik olmamakla birlikte diskler ile birbirinden ayrılmış durumdadır. Bu disklerin kalınlığı kişiden kişiye değişmektedir. Hatta aynı kişinin disk kalınlığı bile günden güne değişmektedir. Çünkü bu diskler duruş ve yer çekiminden dolayı baskıya maruz kalmaktadır. Gece uyumadan önce ve sabah uyandıktan sonra boyunuzu ölçün. Sabahları boyunuzun daha uzun olduğunu göreceksiniz!

Fakat bu geçici bir uzamadır çünkü diskler gün içerisinde yeniden baskıya maruz kalacak ve yatmadan önceki boyunuza geri döneceksiniz. Omurganızdaki diskler genelde 15cm’e kadar uzama ve size bunun karşılığında 5 ila 8cm arasında uzama imkanı tanır.

Peki, vücudunuzun hangi bölgesini uzatabileceğinizi öğrendiğinize göre bunu başarmak için neler yapabilirsiniz?

Artık vücudunuzun hangi bölgesini uzatabileceğinizi öğrendiğiniz göre omurganızdaki diskleri nasıl kalınlaştıracağınızı öğrenmenizin sırası geldi. Bunu özel beslenme programı ve egzersiz ile yapacaksınız. Sırt ve karın kaslarınızı güçlendirerek disklerin üzerindeki baskıyı azaltmanız gerekecektir. Sırt ve karın kaslarınız kuvvetlendikçe disklerinizin üzerinde daha az baskı oluşacak ve bu sayede diskleriniz daha kalın ve güçlü hale gelecektir. Diskleriniz kalınlaştıkça sizin de yaşınız kaç olursa olsun boyunuz uzayacaktır. Tabii sırt ve karın kaslarınızı kuvvetlendirdikçe duruşunuz da mükemmelleşecek ve çok daha seksi bir görüntüye kavuşacaksınız, ki sanırım buna kimse hayır diyemez, değil mi?

Bu egzersizler ile boy uzatmak sağlıklı ve güvenli midir?

Bazı insanlar omurga, diskler vb şeyleri duyduklarına sakatlanma ya da başka korkularla bu tavsiyelere oldukça şüpheli yaklaşabilirler. Ama gerçek şudur ki bu yöntem ile boyunuzu uzatmaya çalışırken sonucunda yalnızca daha kuvvetli ve sağlam kaslara sahip olacaksınız. Duruşunuz daha iyi olacak ve yaşlandığınızda karşılaşabileceğiniz muhtemel sırt ağrılarını da çekmeyeceksiniz.

Boy uzatmaya nasıl başlayacaksınız?

İşte bu aşamada boy uzatmak için geliştirilmiş bir program size yardımcı olacak. Bu program sizin gibi boyunun kısalığından şikayetçi olan kişiler için geliştirilen bir programdır. Yüksek kalitede içerik ve resimler ile yapmanız gerekenleri adım adım anlatır. Merak etmeyin bu konuda yalnız değilsiniz, sizin gibi belki de milyonlarca insan aynı sorundan yakınmaktadır.

TAVSİYELER

6 Haftada 8 cm uzamayı sağlayan bu e-kitap size rehber olacaktır. İnceleyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir