Başarmak ve Hedefe Ulaşmak İçin Uyan!

Başarmak, kişinin uykudan uyanmasıdır. Bunun için ilk önce bir hedefiniz olması gerekiyor değil mi? Öyleyse ilk yapılacak şey sıra dışı hayaller kurmaktır…

Hedeflerini gerçekleştirmek istiyor isen ilk önce uykundan uyanacaksın. Başarmak, kişinin uykudan uyanmasıdır. Bunun için ilk önce bir hedefiniz olması gerekiyor değil mi? Öyleyse ilk yapılacak şey sıra dışı hayaller kurmaktır. Hayaller de doğal ve serbest olunması gerekiyor. Ulaşılmazı hayal etmek ve istemek gerekiyor. Hayatınızdaki ilk adımınız hayal kurmak olsun. Hayaller insanı hayata bağlar. Sıra dışı olun. Sonrasında uykunuzdan uyanıp hedeflerinizi belirlemeye başlayın. Siz sınavı geçemiyor iseniz bu konuda bahaneler üretemezsiniz. Çevrenizdeki kimseyi suçlayamazsınız. Bunun sorumlusu tamamen sizsiniz! Çevrenizde konuşulanlar, yapılanlar değişmiyor. Öyle ise siz kendinizi DEĞİŞTİRECEKSİNİZ. İlk hedefiniz kendi sınırlarınızı aşmak olmalı. Sizler adınızı soyadınızı bilebilecek kapasiteye sahip iseniz, mutlaka hayallerinizi, hedeflerinizi gerçekleştirebilecek kapasiteye ve IQ ya sahipsiniz.

Kendi sınırlarınızı aşmalısınız. İlk önce kendinizin farkına varmalısınız. Eğer ki siz değişirseniz çevreniz değişir. Eğer ki siz dünyadaki iki güce sahip olmak istiyorsanız mücadele edeceksiniz.  Dünyadaki iki güç bilgi ve paradır. Siz eğer çok paraya sahip olmak istiyorsanız o bilgiye sahip olacaksınız. ‘’ Bilgi bir güçtür’’ der Francis Bacon. Öyleyse başarılı bir insan belirlediği amaçlara belirli bir zaman diliminde ulaşmış insandır. Sizler kendinize belirlediğiniz amaçlara 89 sene sonra sahip olmayı veya 99 yaşınızda sahip olmayı düşünüyor iseniz bu asla bir amaç değildir. Amaç yaşamınız içerisinde belirli bir zaman dilimi olmalıdır. Hedefinizi planlayın ve zaman verin ki o zaman geldiğinde hedefinizin ne kadarı tamamlanmış. Bunu bilmelisiniz! Farkındalık budur! Hedeflerinize adım atmak istiyorsanız uykunuzdan uyandıktan sonra; ilk yapmanız gereken geçmişte yaşadığınız, kötü hatıralarla yüzleşip o durumlardan kendinizi kurtarmak. Zihniniz geçmişi sorgularken siz asla ileriye gidemezsiniz. Hedefe gitmekteki en önemli nokta GEÇMİŞLE YÜZLEŞİP, GEÇMİŞİ BIRAKMAK! Daha sonrasında da çevrenizde size negatiflik yaratan kişileri uzaklaştırmak! SEN YAPAMAZSIN? Diyen birine hayatınızda yer vermeyin! Zihniniz bunu algılamasın. Evinden uzaklaşan herkes evinin yolunu bulabiliyorsa hedeflerine gidebilmek içinde herkes gereken IQ ya sahiptir. Başarmanın ilk ve tek kuralı ise SİZSİNİZ! Kendinize karşı bir devrim bir ihtilal yapabilirseniz ve kendinizi aşabilirseniz BAŞARILI OLURSUNUZ! Hayallerinize herkes gülebilir. Bir başarı öyküsü şöyledir; öğretmen öğrencilere sorar büyüyünce ne olmak istiyorsanız biri kalkar ve derki başbakan olmak istiyorum. Bu sıra sınıftaki herkes güler. O çocuk MESUT YILMAZ’ dır.

Evet, sizler dışında kimse hayallerinizi anlayamaz. Siz bilirsiniz ki bunu başarabilirsiniz. Bunun tek yolu da kendinizi aşmaktır. Kendinizi hazırlamalısınız. Hedeflerinizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Seanslarda uyguladığım ve yüzde yüz başarı elde ettiğimiz motive ve konsantre teknikleriyle sizlere yardimci olmaya devam ediyorum. Siz yeter ki isteyin. Bu yolda başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Hedeflerinizi gerçekleştirmeniz dileğimle.

Tavsiyeler

Kişisel ve profesyonel hayatında başarılı olmak isteyenler için hazırlanan tecrübe birikimiyle oluşturulmuş bu linkteki SÖZEL OLMAYAN İLETİŞİM ve KARİZMA e-kitabı size rehber olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları – Eylül, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir