Tom ve Jerry Neden Hala Popüler?

Sevilen çizgi film “Tom ve Jerry” videoları hala büyük video sitelerinde çocukların en çok izlediği çizgi film olarak duruyor. Peki, bunun sebebi nedir?..

 

Çocuklar doğdukları andan itibaren çevrelerindeki olaylara tepki vermeye ve her şeye sevecen yaklaşmaya başlarlar. Örneğin bir sobanın sıcak olduğunu bilmezler ve onu ellemekten çekinmezler. Hayvanlara olan sempatileri de oldukça üst düzeydedir. Özellikle çevrelerinde sıkça gördükleri kedi, köpek, kuş gibi hayvanları severler ve onların hareket etmeleri hoşlarına gider.


İşte “Tom ve Jerry” çizgi filmlerinin başarısı da bir nevi buradan gelir. Zaten hayvan sevgisi olan küçük çocuklara, iki hayvanın arasında geçen maceralar oldukça etkileyici gelmektedir.


William Hanna ve Joseph Barbara bundan yıllar önce, yani 1940 yılında ev kedisi Thomas ve evin faresi Jerry arasındaki sürtüşmeleri konu alan kısa filmler şeklindeki projelerine imza attılar. Daha sonra bu çizgi film serisinin çocukların arasında popülerliği arttıkça 114 tane daha yeni kısa film yayınlandı. Daha sonra çalıştıkları MGM şirketi kapanınca, Gene Devitch yapımcılığı üstlenerek bu serinin dünya çapında ün kazanmasını sağladı. Artık 1980’li yıllarda “Tom ve Jerry” tüm dünyadaki en kült çizgi film haline gelmişti. Nasıl ki Mario bilinen en popüler atari kahramanı ise “Tom ve Jerry” de çizgi film dalında bu unvanı eline geçirdi.


Bugünlerde Türkiye’de ekranlarda sık sık izleyemiyoruz ama zamane çocukları da artık çok küçük yaşlarda interneti nasıl kullanacaklarını biliyorlar. Youtube sitesine girdiğimizde “Tom ve Jerry” araması yaptık. Karşımıza çıkan sonuç oldukça ilginç. Normalde fazla kimsenin internette izlemeyeceğini düşündüğümüz çizgi filmin neredeyse her bölümü yüz binlerce kez izlenmiş. Hal böyle olunca araştırmamıza devam edip bir google araştırması yaptık. Karşımıza sırf “Tom ve Jerry” çizgi filminin bölümleri yayınlayan siteler çıktı. İçeriklerinin tamamını “Tom ve Jerry” çizgi filminin bölümleri kapsıyordu. Bunlardan bir tanesini de sizlere tavsiye etmek isteriz. Eğer Tom ve Jerry’nin bütün bölümlerini izlemek isterseniz bu site işinizi görebilir: Tom ve Jerry izle

 

Yazar Hakkında

Oyun indirmekten hoşlanırım. Oyun indir sitesinin sahibiyim. Oyunlar hakkında tanıtım yazıları yazmaktan hoşlanırım.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Etkinlik, Yemek, Bilet vb Şehir Fırsatı Kuponları – Nisan, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir