Tayland Turu: Seyahat Tutkunlarının Cenneti Tayland

Tayland Güneydoğu Asya’da en çok ziyaret edilen ülkedir. Tayland’ı bu denli popüler kılan sadece güneyinde yer alan güzel tropik adaları ve kuzeydeki orman gibi eşsiz doğal güzellikleri değil elbette… Tayland aynı zamanda tarihsel ve sanatsal güzellikleri, Budist manastırı ve müzeleri ile de turistlerin akınına uğrayan bir ülke…

 

Tayland Güneydoğu Asya’da en çok ziyaret edilen ülkedir. Tayland’ı bu denli popüler kılan sadece güneyinde yer alan güzel tropik adaları ve kuzeydeki orman gibi eşsiz doğal güzellikleri değil elbette… Tayland aynı zamanda tarihsel ve sanatsal güzellikleri, Budist manastırı ve müzeleri ile de turistlerin akınına uğrayan bir ülke.

 

Tayland’ı doğru alışverişin cenneti diye tanımlamak da mümkün… Tayland doğal ve kültürel miras zenginliği açısından hak ettiği ünün yanı sıra ziyaretçilerine sunduğu birbirinden farklı ve renkli aktivitelerle de dünyanın dört bir yanından turist çeker. Tayland ayak masajı, dünyaca ünlü akım wellness (sağlıklı yaşam) seçenekleri, el sanatları,  konaklama alternatifleri ve renkli tatil önerileri Tayland’a seyahat etmek için sahip olduğunuz nedenlerden sadece bir kaçı…

 

Tayland Yemekleri

Tayland yemeklerinin karakteristik özelliğini baharatlar oluşturur. Bu baharatların bir kısmı oldukça acıdır ki hemen her menüde karşınıza çıkar… Geleneksel Tayland mutfağının temelinde pirinç, balık ve çorbalar vardır. Tayland insanına özgün karakteristik özellikler Tayland Mutfağı’nda da kendini gösterir. Sağlıklı yaşam, güzellik, maneviyat, doğa bu son derece lezzetli mutfağın harmanlandığı değerlerdir.

 

Tayland’da Alışveriş

Söz konusu Tayland’da alışveriş olunca öncelikle yerel değerlerle başlamak doğru olacaktır. Bronz ya da ahşap ile hazırlanmış çanak çömlekler, ipek ve pamuklu dokumalar Tayland alışverişinizin liste başı olmalıdır. Tayland’da yerel objelerin yanı sıra dünyaca ünlü markaların ürünlerini de çok avantajlı fiyatlara satın alabilirsiniz.

 

Alışveriş Tayland seyahatinin önemli aktivitelerinden biridir bu nedenle de karlılığı kutlamak için yıl boyu pek çok etkinlik ve festivaller düzenlenir. Pazarlık yapmak için en uygun seyahat mevsimi bizler için yüksek ama Taylandlılar için düşük sezon olan yaz aylarıdır.

 

Tayland’da Konaklama

Tayland’da konaklama için otel rezervasyonunuzu mümkün olduğunca erken yapın. Böylece hem erken rezervasyon indirimlerinden yararlanabilir hem de olası yer bulamama sorunundan kurtulmuş olursunuz. İnternet üzerinden online rezervasyon yaptırarak indirim kuponu ve kampanyalardan da faydalanma şansınız var. Mesela tikokupon.com’un online otel rezervasyonu sayfasında hotels.com, tatilgo, tatil.com gibi popüler rezervasyon sitelerinin kuponlarını bulabilmek mümkün.

 

Festivaller

Tayland tatillerinin çoğu Budist gelenek veya ay takvimine göre ayarlanır. Nisan ayının ortalarında Tayland’lıların yeni yıl kutlaması olan Songkran kutlanır. Eylül ve Ekim ayları arasında ise Phuket ve Trang’da vejetaryen gün kutlanmaktadır. Bu dönemde Budistler 9 gün boyunca yalnızca bitkisel besinler yerler. Şubat ayında Chakri Hanedanı Günü olan Makha Puja, 5 Mayıs Kraliçenin doğumgünü, 12 Ağustos Sonbahar Festivali, 5 Aralıkta Kralın doğum günü de Tayland’da kutlanan günlerdendir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Aralık, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir