Tattoo (Dövme) Modelleri, En Uygun Tattoo-Dövme ve Tasarım Seçimi

Bir dövme yaptırmaya karar verdiğinizde, aşağıdaki soruları kendinize sormalısınız. Seçtiğiniz dövme modeli sizin için ne ifade ediyor? Bu dövmeyi neden yaptırmak istiyorum? Seçtiğim bu dövme modeli 10 yıl sonra da benim için aynı şeyleri ifade edecek mi?

 

Bir tattoo (dövme) yaptırmaya karar verdiğinizde, aşağıdaki soruları kendinize sormalısınız. Seçtiğiniz  tattoo modeli sizin için ne ifade ediyor? Bu dövmeyi neden yaptırmak istiyorum? Seçtiğim bu  tattoo modeli 10 yıl sonra da benim için aynı şeyleri ifade edecek mi?

 

Bu soruları dürüstçe yanıtlamak önemlidir. Dövme sadece yaptırdım diyebileceğiniz bir şey değildir. Günümüzde düşünülmeden yapılmış ve sildirilmek için uğraş verilen bir dizi dövmezede olduğunu hatırlatmakta fayda görüyorum. Bu nedenle tattoo (dövme) yaptırmadan evvel durup, düşünmeniz, yukarıdaki soruları yanıtlamanız sizin için önemlidir.

 

Tüm soruları yanıtladıktan sonra seçtiğiniz  tattoo modelinin aklınızdaki tek model olup olmadığını sorgulayın. Eğer iki seçenek arasında sıkışıp kaldıysanız, aklınızdaki model teke düşene kadar dövme yaptırmak için acele etmeyin. Bazı kişilerin bedenlerinin karışık tuallere dönmesinin nedeni bu kararsızlıktan kaynaklıdır.

 

Tekrar tekrar sözden geçirdikten sonra eğer seçtiğiniz modeli içinize sindirmeyi başardıysanız o zaman bu model sizin birlikte yaşayabileceğiniz bir model demektir.

 

Tattoo yaptırmaya karar verdiğinizde eğer aklınızda “beğenmezsem sildiririm” düşüncesi varsa, lütfen durun ve vazgeçin. Dövme silme işleminde pigmentlerin tamamı lazer ile silinememekte, bu nedenle de izler kalmakta, üstelik son derece acı veren ve pahallı bir işlem olduğunu da belirtmekte yarar var.

 

Tattoo (dövme) yaptırmadan evvel dövmecinizden küçük bir model çalışmasını isteyebilirsiniz. Küçük bir modelle başlamak size dövme sırasında hissedeceğiniz acıya ne kadar dayanıklı olduğunuzu anlamak yönünde yardımcı olacaktır. Eğer ilk 15-20 dakikayı atlatabilirseniz o zaman modelinizi büyütmeyi düşünebilirsiniz.  Tattoo yaptırmak için dövmecinin yolunu tutan pek çok kişi dövme yaptırmanın acısına dayanamadıkları için yarım kalmış çizgilerle acı içinde dövmeciyi terk etmektedir. Bu nedenle tamamlanmamış çizgileri bedeninizde taşımak yerine en azından tamamlanmış bir modele sahip olmak için küçük bir modelle başlayın.

 

Tattoo ve bohem takılar, aksesuarlar için online alışveriş mağazalarında şık ve çarpıcı modeller bulunuyor. Ücretsiz bir alışveriş kuponu sitesi olan tikokupon.com’daki lidyana indirimleri sayesinde en şık modelleri ek indirimle online satın alabilirsiniz. Şimdi göz atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir