Tadilat ve Dekorasyon Nedir? Malzemeler ve Fiyatları Nelerdir?

Tadilat ve dekorasyon nedir? Arasında ne gibi farklar vardır? Tadilat ve dekorasyon yaptırmak istediğinizde nelere dikkat etmelisiniz?.. Tadilat ve dekorasyonda kullanılacak malzemeler ve masraflarının nasıl belirleneceği hakkında kısa bir bilgi…

 

Tadilat ve dekorasyon nedir? Tadilat ve dekorasyon arasında ne gibi farklar vardır? Tadilat ve dekorasyon yaptırmak istediğinizde nelere dikkat etmelisiniz? Tadilat ve dekorasyon masrafları ne kadardır? Ne gibi malzemeler kullanılmalıdır? Tadilat ve dekorasyon işlerini yaptırırken kimlere güvenebilirim?..

 

Tadilat ve Dekorasyon Nedir?

Tadilat, daha önce kullanılmış ve kullanım ömrünü tamamlamış ya da tamamlamaya yakın yapı ürünlerinin değiştirilmesidir. Dekorasyon ise, kişilerin ya da yapının durumuna göre estetik kazandırmaktır. Tadilat yaptırırken maliyet dekorasyona göre biraz daha ön plandadır.

 

Bütçenizi Oluştururken

Tadilat yaptırmak isterken önce ön keşif için firmalarla görüşmeli ve yaklaşık maliyeti öğrenmelisiniz. Yaklaşık maliyet üzerine yaklaşık yüzde 25 -30 gibi bir rakam daha eklemeli ve tadilat gider bütçenizi ona göre oluşturmalısınız.

 

Dekorasyon söz konusu ise işe beğeni ve zevk gireceği için fiyatları vermek doğru olmaz üst limit ile alt limit arasında ciddi farklar vardır. Alt limit tadilat limiti seviyesinde olup üst limit kişi isteklerinden dolayı değişkendir.

 

Kullanılacak malzemeler için ilk başta hazırlanan kaba tadilat listesini güncelleyerek ulaşabilirsiniz. Tadilat için çıkan listedeki kalemlerin fiyatlarını alırken malzeme özelliklerini de not edebilir böylece kaliteli malzemeyi uyguna almış olusunuz.

 

Kimlerle Çalışmalı?

Tadilat işleri yaptırırken, sadece bu işi yapan köklü firmalarla çalışmalısınız. Görüşmeye gelen kişilerin teknik eleman olmalarına dikkat etmelisiniz. Tadilat ve dekorasyon işleri için “İnşaat Mühendisleri” ya da “Mimarlar”la çalışmak en doğrusudur. Bunların dışında kişiler; işin durumuna göre sıkıntı yaşayabilir ve çözüm bulamadığı yerde bırakabilir. Yapı eğer eski yapıysa bir inşaat mühendisinden yardım almalı ve kırım işlerinde danışman olarak fikir alabilirsiniz.

 

Tadilat giderleri için yaklaşık fiyatları tadilat listesine göre verilebilir onun için www.avrupatadilat.com adresinden güncel fiyatları alabilirsiniz

 

Yazar Hakkında

İnşaat Mühendisi Mehmet Okan Şimşek – 0532 749 50 49 – Avrupa Tadilat

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir