obilir > Konular > Seyahat / Tatil > Gezi / Turlar > Sonbahar Turları ve Sonbaharda Gidilebilecek 5 Tatil Yeri

Sonbahar Turları ve Sonbaharda Gidilebilecek 5 Tatil Yeri

Çoğu insan, tatil yapmak için en iyi zamanın yaz olduğunu söyler, fakat her mevsim kendi güzelliklerine göre farklı ve güzel tatil seçenekleri sunuyor bizlere. Bütün yaz boyunca tatilde olduysanız bile, sonbaharın beraberinde getirdiği tatil fırsatlarını kaçırmayın. Yazın tatile çıkamadığınız için üzülüyorsanız da tatiliniz için pek çok fırsat olduğunu unutmayın…

 

Çoğu insan, tatil yapmak için en iyi zamanın yaz olduğunu söyler, fakat her mevsim kendi güzelliklerine göre farklı ve güzel tatil seçenekleri sunuyor bizlere. Sonbahar dünyanın belli yerlerinde yağmurlu ve kasvetli bir mevsim olabilir, fakat dünyanın diğer köşelerinde bu mevsim, her şeyin harika ve rengarenk olduğu bir dönem aynı zamanda.

 

Bütün yaz boyunca tatilde olduysanız bile, sonbaharın beraberinde getirdiği tatil fırsatlarını kaçırmayın. Yazın tatile çıkamadığınız için üzülüyorsanız da tatiliniz için pek çok fırsat olduğunu unutmayın.

 

Sonbahar’da Gidilebilecek En İyi 5 Yer

 

Sonbahar Yürüyüş Festivali, Man Adası, Britanya

Her yıl Ekim’in ilk günlerinde, Man Adası’nda her amatör gezginin düşünmesi gereken harika bir yürüyüş festivali var. Bu yürüyüş festivalinde herkese göre yürüyüş parkurları var. Katılımcılar istedikleri bütün yürüyüşlere katılabilirler.

 

Oktoberfest, Münih, Almanya

Almanya’daki en çok içilen festival olan Oktoberfest’in kökleri Kraliyet Prensi Ludwig ve Therasa’nın evlilik törenlerine kadar dayanıyor. Oktoberfest 170 yıldan beri kutlanıyor ve hiçbir şey bu 170 yıldan başka Oktoberfest’in kalitesini gösteremez. Pek çok bira, sosis, harika müzik ve diğer aktiviteler sizleri bekliyor.

 

Boulogne-sur-Mer’de yeni şarap için, Fransa

Beaujolais’de yaşayan insanlar size bir bardak taze Beaujolais şarabından daha güzel bir şeyin olmayacağına dair yemin edebilirler. Yerli balıkçılar balık avlama mevsiminin geldiği bu zamanı kutlarlar ve bu aynı zamanda sizin için Fransız balıkçılarının kutlamalarını görmenizi sağlar.

 

New England’daki sonbahar yapraklarına hayran kalın!

Sonabahar altın kırmızısı renginde yapraklar olmadan sonbahar olmaz ve en iyi sonbahar yaprakları da New England’da bulunabilir. New England ormanlarından yapacağınız uzun bir yürüyüş sizin bu yaprakların güzelliğine doymanıza yetecek ve artacaktır bile.

 

Sonbahar Festivali, Hanoi, Viyetnam

Sonbaharın gelişini kutlamak istiyorsanız, sonbahar mevsimini en güzel şekilde karşılamanızı sağlayacak her şeyin olduğu festivale, Hanoi’ye gidin. Ay Festivali olarak da bilinen bu festival, çocukların fenerleri taşıdığı, geçit törenlerinin olduğu, ejderha danslarının yapıldığı, içinde ay keki de olan lezzetli geleneksel yemeklerin olduğu bir festival.

 

Tatil Köyü ve Oteller’de en ucuz tatil rezervasyonu sunan www.birdolutatil.com ‘da otel arayabilir ve otel fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir