Sonbahar Makyajı ve Sonbahar Makyaj Trendleri

Sonbahar Makyajı

Sonbahar Makyajı

Sonbahar makyaj trendleri, mevsime ışıltısını katacak renkler ve yüz hatlarını vurgulayacak makyaj teknikleri ile geliyor. Sezonu, sezon trendi makyaj önerileri ile karşılamak istiyorsanız bu makalemizi dikkatle okumanızı öneririm. Sonbaharın şiirsel ve gizemli atmosferinde güzelliğinize vurgu yapan makyaj trendleri ile farklı bir anlam kazanacak. Belirgin kaşlar, belirgin elmacık kemikleri ve kırmızı ile renklenen dudaklar Sonbahar makyaj trendlerinin ana çatısını oluşturuyor.

Sonbahar Makyajında Gözler

Son birkaç yıldır gözlere dumanlı efekt verilmesi akımı bu sezonda da dikkat çekiyor. Gözlerin çerçevesini kalem ile belirginleştirdikten sonra göz kapakları iki kontrast renk ile renklendiriliyor. Yazın hemen ardından gelen sonbaharda halen güneşin tonlarını yaşamaya devam edebilirsiniz. Turuncular, altın rengi farlar, türkuaz ve yeşilin tonlarını kömür rengi far ile kombinleyerek gözlerinize dumanlı havayı taşıyabilirsiniz.

Sadelikten yana bir tarzınız var ise her zaman bu duman efektine mahkum değilsiniz. Doğal gölgeler de sonbahar makyaj trendinin alternatiflerinden… Doğal gölgeler için daha pastel tonlar tercih edebilirsiniz. Gözlerinizin çerçevesini açık kahve kalem ile belirginleştirebilir, krem rengi, şeftali rengi gibi pastel ve romantik tonlarla hafif gölgeler yaratabilirsiniz.

Sonbahar makyaj trendinde bir başka dikkat çeken özellikte parıltı… Uygulayacağınız farları simli, parıltılı seçeneklerden tercih edebileceğiniz uygulama sonrasına özel parlatıcılarla da aynı etkiyi yaratabilirsiniz. Eğer evde parlatıcınız yok ise vazelin de parıltı için kullanabileceğiniz bir seçenektir.

Göz makyajının son dokunuşu olan kirpikler de vurgu yaratmak da Sonbahar makyaj trendlerinde öne çıkan özelliklerden. Birkaç kat uygulayacağınız rimelin dolgunlaştırıcı özellikte olmasına dikkat edin.

Kaşlar göz makyajınızın başarısını ortaya çıkaracak en önemli detaydır. Yıllarca bir ince bir kalın denilerek sürekli oynamak zorunda bırakıldığımız kaşlarda bu sezon öne çıkan kaşların belirginleştirilmesi. Kaşlarınızı kalem ile dolgun ve belirgin hale getirmeniz Sonbahar makyaj trendinin en önemli ayrıntısı. Bu noktada pek çok kuaför kalıcı dolgu uygulaması yapmakta. Tüm sezonu rahat geçirmek için kalıcı belirginleştirme seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Sonbahar Makyajında Yanak ve Elmacık Kemikleri

Sonbahar makyajında elmacık kemiklerine vurgu öne çıkan özelliklerden. Ayrıca yanak ve elmacık kemiklerinde pembenin tonları ile fresh bir görünüm yakalamak çok moda. Yazın hemen ardından bronz olan teninizin üzerine uygulayacağınız şeftali tonları da sezonun öne çıkan renk seçeneklerinden. Elmacı kemikleri üzerine uygulayacağınız şeftali tonları ile hem elmacık kemiklerinizi belirginleştirebilir hem de sezon modasını yakalayabilirsiniz. Tıpkı göz kapaklarında olduğu gibi belirginleştirdiğiniz elmacı kemiklerinizde parıltı efekti uygulayabilirsiniz.

Sonbahar Makyajında Dudaklar

Makyajın son noktası olan dudaklarda da sezonun öne çıkan etkisi parlaklık… makyaj trendinde şeftali tonları, şarap rengi ve pembenin tonlarından tercih edeceğiniz bir rengi hafif bir parlatıcıyla tamamlamanız öneriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parfüm, Kozmetik ve Güzellik Mağazaları Alışveriş Kuponları

 • 30 TL Morhipo Hediye Çeki

  175 TL ve üzeri alışverişlerde geçerli 30 TL indirim çeki için Morpass'a üye olmanız yeterli! - 30 TL Morhipo Hediye Çeki

 • 50 TL Hepsiburada Visa İndirimi

  300 TL ve üzeri alışverişte geçerli 50 TL anında indirim için Visa kartı kaydetmeniz yeterli - 50 TL Hepsiburada Visa İndirimi

 • 100 TL Boyner 14 Şubat İndirim Kodu

  14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel 400 TL ve üzeri bu kozmetik ürünlerinde geçerli 100 TL indirim sağlar - 100 TL Boyner 14 Şubat İndirim Kodu

 • Sinoz % 50 İndirim Kampanyası

  Bu kampanya sayfasındaki Sinoz ürünlerinde geçerli % 50'ye varan indirimi kaçırmayın! - Sinoz % 50 İndirim Kampanyası

 • 30 TL Hepsiburada İndirim Kodu

  Seçili kozmetik, kişisel bakım, süpermarket, anne, bebek ve oyuncak kategorilerinden yapılan 150 TL ve üzeri alışverişlerde 30 TL indirim sağlar - 30 TL Hepsiburada İndirim Kodu

 • 10 TL Sinoz İndirim Kuponu

  100 TL ve üzeri alışverişlerde geçerli ilk alışverişe özel indirim sağlayan 10 TL para puan - 10 TL Sinoz İndirim Kuponu

 • 75 TL Boyner 2020 İndirim Kodu

  250 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette 75 TL ek indirim sağlar - 75 TL Boyner 2020 İndirim Kodu

 • 100 TL Parfüm Mekanı İndirim Kodu

  500 TL ve üzeri parfüm alışverişinde geçerli 100 TL indirim sağlar - 100 TL Parfüm Mekanı İndirim Kodu

 • Sinoz Kargo Bedava Kampanyası

  Sinoz sitesinde geçerli 50 TL üzeri tüm alışverişlerde kargo bedava! - Sinoz Kargo Bedava Kampanyası

 • Boyner İndirim Kodları (Liste)

  Bu günün yeni indirim kodları listesi bu kampanya sayfasında... - Boyner İndirim Kodları (Liste)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir