Sizin Küçük Mavi Dünyanız – Popmundo

Popmundo 2004 yılından beri devam eden role playin game (RPG) oyunudur. O zamanlar popomundo adı bilinen oyun şimdilerde popmundo ismiyle devam etmektir. Oyun 18 dile tam olarak çevrilmiş 7 dil’de çeviri aşamasında bulunmaktadır. Eğer farklı bir dil olmasını istiyor ve yeterli derecede o dile hakimseniz gönüllü tercümanlar arasına girerek oyuna farklı bir ekletebilirsiniz…

 

Popmundo 2004 yılından beri devam eden role playin game (RPG) oyunudur. O zamanlar popomundo adı bilinen oyun şimdilerde popmundo ismiyle devam etmektir. Oyun 18 dile tam olarak çevrilmiş 7 dil’de çeviri aşamasında bulunmaktadır. Eğer farklı bir dil olmasını istiyor ve yeterli derecede o dile hakimseniz gönüllü tercümanlar arasına girerek oyuna farklı bir ekletebilirsiniz.

 

Popmundo bilinen bir çok oyundan farklı olarak çoğunlukla metin içerekli olup, çok az miktarda görsellere ihtiyaç duyulmuştur. Bilgisayarınızın yüksek grafik çözünürlüklerine ihtiyaç olmaz. Basit sayılabilecek bir telefondan bile karakterinizi, şirketlerinizi, yada grubunuzu kontrol edebilirsiniz. Siz bilgisayarınızın başında olmasanız dahi karakteriniz hayatını yaşamaya devam edektir. 10 yılı aşkın süredir hayatımızda olan popmundo, yıllar boyu kendini geliştirmeye, yenilikler getirmeye çalışmıştır. Ama bunların yeterli olmadığını görünce v2 ara yüzünü 2012 yılında beklenen bir çok yenilik ile biz kullanıcılara sunmuştur.

 

Oyuna herkes gibi sıradan elinde hiç bir şeyi olmadan başlarsınız, önünüzde yüzlerce bilinmeyen şey var var ve her şeye yabancısınız. Ama korkmaya gerek yok. Yeni başlayanlar için oyunu tanımaları ve öğrenebilmeleri için 11 rehber eklenmiş, siz bunları yavaş yavaş tamamlayıp hem başarı puanı kazanacak, hemde oyunu öğrenmeye başlamış olacaksınız.

 

Oyun genel olarak müzik sanayisi üzerinden şöhrete kavuşmak için olsa da, sadece müzik olarak kendini kısıtlamamıştır. Şirket yönetmek, suç dünyasında yer almak, Ceo, Avukat, Barmen, Tezgahtar, Muhasebeci, polis, doktor, nikah memuru ve isterseniz siyasetle uğraşıp seçimlere katılabilirsiniz. Ben sakin bir şekilde ailemle huzur içinde yaşamak günlük dergimi okumak istiyorum, canım isterse 1-2 şeyde ben karalayıp göndermek istiyorum derseniz. “It’s pop” tam size göre o zamanda. Oyunda 30 ülkeden 49 şehir bulunmakta. Türkiyeden İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya yer almaktadır.

 

Bende oyunda Robin Hood (347210) olarak yaşamımı sürdüyorum. Sizleride aramızdan görmekten mutluluk duyarız. Hoşçakalın, mutlu kalın… Popmundo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.