obilir > Konular > Sağlık > Sigara ile Mücadele > Sigarayı Ben Bıraktım, Siz De Bırakabilirsiniz

Sigarayı Ben Bıraktım, Siz De Bırakabilirsiniz

14 yaşında ilk sigaramı içtim. Yaklaşık 10 yıl boyunca sigarayı bırakmayı hiç denemedim. İş işten geçmişti. 19 yıl sigara içtikten sonra (son yıllarımda günde 2 paketten fazla sigara içerken) sigarayı bıraktım. Artık özgürüm. Nasıl bıraktığımı, hangi süreçleri takip ettiğimi şimdi sizinle paylaşıyorum. Siz de sigara bağımlılığından kurtulacaksınız…

 

Sigarayı Nasıl Bıraktım

14 yaşında ilk sigaramı içtim. Yaklaşık 10 yıl boyunca sigarayı bırakmayı hiç denemedim. İş işten geçmişti. 19 yıl sigara içtikten sonra (son yıllarımda günde 2 paketten fazla sigara içerken) sigarayı bıraktım. Artık özgürüm. Nasıl bıraktığımı, hangi süreçleri takip ettiğimi şimdi sizinle paylaşıyorum. Siz de sigara bağımlılığından kurtulacaksınız…

 

Birçok kez sigarayı bırakmayı denedim. Sayısız yönteme başvurdum. Nikotin sakızıyla, nikotin bandıyla, ilaçlarla, iradeyle… Kiminde 3 saat, kiminde 10 gün, kiminde 3 hafta sigaradan uzak kalabildim. Sonunda anladım ki sigarayı bırakabiliyordum.

 

Ama…


Çoğu insan gibi sigaradan ne kadar uzak kalırsam kalayım tekrar başlıyordum. Neden sigarayı bırakabildiğimi ve neden sigaraya tekrar başladığımı araştırdım ve bunun üzerinde düşündüm. Bu düşünce tarzı ve ulaştığım bilgiler sayesinde sigarayı sonsuza kadar bıraktım.

 

Size de aynı şekilde sigarayı bıraktıracağım.


Sigaranın zararlarını biliyordum. Bana ne kadar maliyetli olduğunu biliyordum. Ama bunlar ne benim ne de sizin sigarayı bırakmanıza neden oluyor. Aksine bu bilgileri gördükçe veya bana söylendikçe sigara içiyordum. Belki bu satırları okurken siz de bir sigara yaktınız.

 

Neden? Sigaradan ne kadar uzak kalırsam kalayım her zaman sigara aklımda ve gözümün önündeydi…

 

Neden? Her zaman sigaraya başlayacak bir yalan buluyordum.

 

Neden? Her seferinde sigaraya tekrar başlıyordum. Sürecin aslında başarılı olduğunu görmeme rağmen başarısızlığa sürüklüyordum.

 

Neden? İşte size vereceğim cevapların bazıları…

 

Sonuçta kesin olarak inandığım düşünce:

Sigarayı bırakmak çok kolay, tekrar başlamamak ise zor!  Size sunduğum “Sigarasız Siz, Özgür Siz” adlı kitabımla size hem sigarayı bıraktıracak hem de tekrar başlamamanızı sağlayacağım.

 

Size sunulan diğer alternatiflerden farklı olarak sigarayı bıraktıktan sonra aynı tuzağa düşmemeniz için problemin ikinci kısmı ile daha fazla ilgilendim. Kitapta yer alan bilgiler ile tekrar aynı tuzağa düşmeyeceksiniz. Sigarayı bırakacak ve bir daha başlamayacaksınız. Sigarayı bırakmanızı ve tekrar başlamamanızı sağlayacak bütün formülleri kitabımda bulacaksınız.

 

Şimdi Sizi Harekete Geçmeye Çağırıyorum.

Benim tecrübelerim ve ulaştığım bilgiler sayesinde çok kısa sürede sigarayı bırakacaksınız. Sigarayı aramayacaksınız, ulaşmak için çabalamayacaksınız. En önemlisi tekrar başlamayacaksınız. 19 yıl sigara içen, günde 2 paketten fazla içen kişi size bunun olacağını söylüyor. Çünkü o bu şekilde bıraktı. Bu öneriyi yapan kişi artık eski bir tiryaki!

 

Ben bıraktıysam, ilerleyen bölümlerde alıntılarını yaptığım insanlar bıraktıysa

 

Siz de Bırakabilirsiniz!


Edindiğim tüm bilgileri ve tecrübeleri aşağıdaki sitemde sizlerle paylaşıyor olacağım. Siz de sigara bağımlılığından kurtulmak için araştırın, yılmadan devam edin. Özellikle İngiliz yazar “Allen Carr”ın  tecrübelerinden fazlasıyla faydalandım. Ama bana göre eksik kalan kısım olan sigarayı bıraktıktan sonra karşılaşılan durumlar ve bunlarla mücadele yöntemlerini de eklemeye çalıştım. Siz de bunu başarabilirsiniz.

 

Çocuklarınızın sizin gibi sigaraya başlamaması için bu yola çıkmanızı öneriyorum. Kendinize bu şansı tanıyın… http://www.sigarasizsiz.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir