obilir > Konular > İş Dünyası > Sigorta ve Sigortacılık > Seyahat Sigortası Neleri Teminat Altına Alır?

Seyahat Sigortası Neleri Teminat Altına Alır?

Bir önceki yazımda seyahat sigortasının öneminden bahsetmiştim. Bu yazımda ise seyahat etmeyi seven her bireyin önemsemesi gereken seyahat sigortasının kapsadığı teminatları anlatacağım…

 

Bir önceki yazımda seyahat sigortasının öneminden bahsetmiştim. Bu yazımda ise seyahat etmeyi seven her bireyin önemsemesi gereken seyahat sigortasının kapsadığı teminatları anlatacağım…

 

Seyahat sigortası, tıpkı sağlık poliçeleri gibi farklı teminat, kapsam ve limitlere sahiptir ve sigorta şirketlerine göre farklılıklar gösterir. Seyahatinizde istenilmeyen durumlarla karşılaşmamak ve seyahatinizi dolayısıyla da kendinizi güvence altına almak için ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçebileceğiniz seyahat sigortası teminatlarına bir göz atalım.

 

Seyahatiniz sırasında konaklama tatil ve otel rezervasyon ve alışveriş ihtiyaçlarınız için http://tikokupon.com/kategori/tatil-otel-seyahat/ adresindeki indirim kuponu fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

 

Seyahat Sigortası Teminatları

Hastalık ve Yaralanma Durumlarında Tedavi Giderleri: Özellikle yurtdışı seyahatleri için önerilen bu teminat, yurtdışı seyahatiniz süresince hastalık ve yaralanma gibi durumlarda meydana gelecek tedavi gelirlerinin karşılanmasını sağlar. Bu teminat, seyahat eden kişinin önceden var olan ya da kronik hastalıkları dışında kalan tedavi giderlerini kapsamaktadır.

 

Hastalık ve Yaralanma-Kazaya Bağlı Konaklama Süresinin Uzaması: Yurtdışı seyahatinde kişinin hastalık, yaralanma ve kaza nedeni ile ülkede geçireceği sürenini uzaması söz konusu olduğunda bu giderler de sigorta tarafından karşılanır. Bu noktada sigortalının hastalık ya da kaza ile ilgili doktor belgesine ihtiyaç vardır. Eğer doktor, sigorta sahibinin ülkede kalış süresini, tedaviye bağlı uzatmış ise bu uzayan süredeki tüm otel ya da diğer konaklama giderleri sigorta kapsamında ödenir.

 

Hastalık ve Yaralanma-Kazaya Bağlı Sigortalının Aile Bireylerinden Birinin Ülkeye Seyahati ve Konaklama Giderleri:

Seyahat eden kişinin hastalık, kaza ya da yaralanma nedeni ile hastanede yatışı süresinin uzaması ve buna bağlı olarak da yakınlarından birinin hastaneye getirilmesi durumlarında, bu seyahat ve konaklama bedelleri de sigorta tarafından karşılanır.

 

Tıbbi Merkeze Nakil İşlemleri ve Giderleri: Seyahat sırasında, sigortalının hastalanması, kaza ya da yaralanması durumunda en yakın tıbbi merkeze nakil işleminde nakil giderleri sigorta tarafından karşılanır. Ambulans, refakatçi doktor yine bu teminat ile karşılanır.

 

Acil İlaç Temini: Seyahat edilen ülke/şehirde bulunmayan ilaçların doktor tarafından acil olarak yazılması ve sigortalıya gönderilmesi ile ilgili giderler seyahat sigortası teminat kapsamında karşılanır.

 

Kaza Neticesinde Sürekli Sakatlık Durumunun Oluşması: Seyahat esnasında meydana gelen kaza ya da yaralanma sonucunda sigortalının tam ya da kısmi olarak kalıcı sakat kalması halinde poliçede belirtilen limitler dahilinde kendisine sakatlığının derecesine göre tazminat ödenir.

 

Kaza Sonucu Vefat: Seyahat sigortası, sigortalının kaza sonucu vefat risklerini kapsar. Bu teminatın alınması durumunda lehdara (sigorta tazminatından yararlanacak kişiye) poliçede belirtilen limitler dahilinde tazminat ödenir.

 

Vefat Halinde Cenazenin Yurda Nakli ve Aile Bireylerinin Geri Dönüş Organizasyonu: Sigortalının seyahat sırasında vefatı söz konusu olduğunda, cenazenin yurda/şehire nakli ve eşlik edenlerin geri dönüşleri ile ilgili giderler tercih edilen sigorta kapsamında karşılanır.

 

Seyahat Esnasında Sigortalının Bir Yakının Vefatı Söz Konusu Olduğunda: Eğer sigortalının seyahati esnasında yakın bir aile üyesinin vefatı nedeniyle acil geri dönüş söz konusu olur ise bu zorunlu dönüşün masrafları sigorta tarafından karşılanır.

 

Seyahat Sırasında Sigortalının Evinde Meydana Gelebilecek Hasar ve Zorunlu Geri Dönüş: Seyahat sırasında sigortalının evinde meydana gelebilecek hırsızlık, kapı ve pencerelerin zorlanması, yangın veya patlama sonucunda oturulamaz hale gelmesi ya da fazla zararın ortaya çıkması durumunda, eve geri dönüş masrafları sigortalının tercih edeceği teminat kapsamında karşılanır.

 

Kayıp Bagaj/Bavul Teslimatı: Sigortalının bagaj/bavulunun kaybolması; kayıp bagaj/bavulun bulunması için gerekli organizasyonunun yapılması, bulunması durumunda sigortalıya teslimatı ile ilgili giderler seyahat sigortasının teminat kapsamında karşılanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir