Giden Sevgiliyi Geri Getirmek Mümkün Mü?

Giden sevgilinizi geri getirmek için kendinize göre bazı yöntemler deniyor olabilirsiniz. Ancak büyük ihtimalle sonuç alamıyorsunuz, değil mi? Çünkü aslına bakarsanız eski sevgilinizi geri döndürmek için yapmakta olduğunuz şeyler onu sizden daha da uzaklaştırıyor ve yeniden birlikte olma şansınızı azaltıyor hatta sıfırlıyor bile olabilir. Bunun yerine eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları’nı deneyin!

Eğer sizi terk eden sevgilinizi hala seviyor ve onu yeniden kollarınıza almayı istiyorsanız işe yapmakta olduğunuz hataları yapmamakla başlayabilirsiniz.

Geri Getirmek İçin Bunları Yapıyor Musunuz?

1. Sürekli ona ulaşmaya çalışmak: Bin türlü bahane ile onu arıyor, sürekli mesaj, e-mail ya da başka yollardan ona ulaşmaya çalışıyor musunuz?

2. Ağlamak, yalvarmak: Size geri dönmesi için ağlıyor, yalvarıp yakarıyor, ne isterse yapacağınızı söylüyor musunuz?

3. Tehdit etmek: Size yaptıkları için onu pişman edeceğinizi söylüyor musunuz?

4. Hakaret etmek: Sizi terk ettiği için ona hakaret ediyor musunuz?

5. İkna etmeye çalışmak: Birbiriniz için yaratıldığınızı eğer size geri dönerse her şeyin çok daha güzel olacağını söyleyerek onu ikna etmeye çalışıyor musunuz?

6. Kıskandırmak: Sizi kıskanması için onun kulağına gidecek şekilde başkaları ile flört ediyor musunuz?

7. Dağıtmak: O hayatınızdan gittiğinden beri sürekli evde oturup kendinize acıyor musunuz?

8. Ailesini ve Arkadaşlarını Araya Sokmak: Ortak tanıdıklarınız hatta eğer tanıştıysanız ailesi vasıtasıyla size geri dönmesi için baskı yaptırıyor musunuz?

9. Dedektiflik: Neler yaptığını, kimlerle konuştuğunu vs takip ediyor musunuz?

10. Onu hediyelere boğmak: Ona size geri dönmesi için hediyeler alıyor, çiçekler mi gönderiyorsunuz?

Eski sevgilinizin size dönmesini sağlamak için bu yukarıda saydıklarımı yapıyor musunuz? Eğer cevabınız evet ise, şimdiden geçmiş olsun dileklerimi kabul edin çünkü bunları yaparak eski sevgilinizi kendinizden soğutuyorsunuz. Çünkü bunları yaptığınızda sizi yeniden istemesine fırsat vermiyorsunuz.

İnsanoğlu doğası gereği hep elinde olmayana sahip olmak ister, sahip olduğunu ise ancak kaybettiğinde değerini anlar. Sizin yokluğunuzu yaşamasına izin vermezseniz, eski sevgilinizin sizi nasıl özlemesini bekliyorsunuz? Zaten avuçlarının içinde olduğunuzu bilmesi sizi hiç de çekici kılmayacaktır. O yüzden, eğer eski sevgilinizin geri dönmesini ve yine onunla birlikte olabilmeyi istiyorsanız öncelikle yukarıda saydığım hataları yapmaktan vazgeçmelisiniz. Bu atacağınız en büyük ama en doğru adımdır. Bu hataları yapmaktan vazgeçmez iseniz onu geri kazanma şansınızı oldukça düşürürsünüz.

Giden Sevgiliye Zaman Tanıyın!

Giden sevgilinize öncelikle sakinleşmesi ve sizi düşünmesi için zaman vermelisiniz. Bu da ancak onun hayatından tamamen çıkmak –bir süreliğine- ile yapılabilir. Ne kadar kötü ayrılmış olursanız olun, ilk öfke ve sinir geçtikten sonra eski sevgiliniz de mutlaka birlikte geçirdiğiniz mutlu ve güzel günleri hatırlayacak ve sizi özlemeye başlayacaktır. Bu şekilde en azından kararını yeniden gözden geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Unutmayın ki bunu yapmasını ondan direk olarak siz isterseniz ters tepecektir. Bırakın kendi kararlarını kendisi alsın. Sonuçta kaybedecek hiçbir şeyiniz yok, öyle değil mi? Eğer onu kovalamaya devam ederseniz zaten eninde sonunda zararlı çıkan siz olacaksınız, ama rahat bırakır ve ortadan kaybolursanız şansınız artacaktır. Kendinizi tutun ve onun hayatından çıkın. Sonuçlara şaşıracaksınız.

Sevgiliyi Geri Döndürmek İmkansız Değil

Ayrılık sonrası geride kalanlar çoğu zaman sevdiklerine kavuşmanın imkansız olduğunu düşünür ve bu hisle kahrolurlar. Oysa ben “imkansız”ın yalnızca bir kelime olduğunu düşünüyorum. İmkansız diye bir şey yoktur, istediğini nasıl elde edeceğini bilmemek vardır! Şu anda yapmakta olduğunuz hiçbir şey size sevgilinizi geri getirmeyecektir. Gerçekten ne yapılması gerektiğini bilir ve planı adım adım uygularsanız ne olur dersiniz?

Evet eski sevgilinizi geri kazanmak da imkansız değildir. Yeter ki ne yapacağınızı, ne söyleyeceğinizi ve nasıl davranacağınızı iyi bilin ve bildiklerinizi hayata geçirin. Peki, nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorum? Çünkü hem kendim yaşadım hem de çevremdeki çiftlerin nasıl kavuştuklarını gözlemledim.

Her şey insan psikolojisi ile alakalıdır. Muhtemelen şu anda yapmakta olduğunuz şeyler sevdiğinizi sizden daha da soğutuyordur. Şu anda eski sevgilinizi geri döndürmek için ağlamak, yalvarmak, sürekli bir bahaneyle eski sevgiliye mesaj atmak hatta takip etmek, Facebook profilini gözetlemek, ya da olmadık yerlerde tesadüfen! karşısına çıkmak gibi şeyler mi yapıyorsunuz? Muhtemelen evet. İşte bunları yaparak onu geri kazanacağınızı zannederek kendinizden uzaklaştırıyorsunuz. O yüzden lütfen bunları yapmayı bırakın. Siz böyle davrandıkça o kendisini av gibi hissedip kaçacaktır. Siz de ilelebet avcı olarak onu kovalamaya devam edeceksiniz! Bu kovalamacaya bir son verin.

Şu yaşadığınız süreç içerisinde kendinize hakim olmalısınız. Eğer isteğinize kavuşmak istiyorsanız kendinizi dizginlemeli ve sakin kalmalısınız. Sakin kalabilmeniz size eski sevgilinizi nasıl geri alacağınız konusunda plan yapabilme imkanı verecektir. Eğer onu hayatınıza yeniden dahil etmek istiyorsanız mutlaka bir strateji geliştirmeli, onun vereceği her tepkiye önceden hazırlanmalı ve size tuhaf gelecek ama onun vermesini istediğiniz tepkiye göre etki yaratmalısınız.

Evet, eski sevgilinizin (ve herkesin) davranışlarına hükmedebilirsiniz. Çünkü insanlar belli etkilere belli tepki verirler. Bu bilimsel bir gerçekliktir. Sizin davranışlarınızın eski sevgilinizin tepkileri üzerinde inanılmaz bir etkisi vardır. Onun düğmesine basacaksınız ve istediğiniz tepkiyi elde edeceksiniz! Ama bunu yapabilmek için daha önce de yazdığım gibi aklınızın başında olması gerek. Yani sakin olmalısınız. Hedefinize odaklanın ve stratejinizi kurun, sonra da şaşmadan uygulayın.

Bütün bunları yaptıktan sonra eski sevgilinizi geri döndürmek için somut adımlar atmaya başlayabilirsiniz. Onu geri kazanabilmek için sizi neden terk ettiğini tespit edecek, tespitlerinizden dersler çıkartacak, değişecek ve hayata olumlu bakan, kendi kendine yetebilen ve çekici bir insan olacaksınız. Bunları gerçekleştirmeden onu geri getirmeye yönelik adımlar atarsanız ya geri tepecek ya da ilişkinizin ikinci baharı başlamadan sona erecektir. Eğer sözlendi veya evlendiyse yani durumunuz ümitsiz gibi görünüyorsa şu sayfada aşk acısından nasıl kurtulacağınız hakkında yardımcı bilgiler bulabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Benim sevdigim kiz bi baskasi ilen sozlendi. Ama onu unutamiyorum, ne yapabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.