Sevgiliye Çiçek Ne Alınır? En Anlamlı Çiçek Hangisi?

Sevgiliye Alınacak Çiçek

Sevgiliye Alınacak Çiçekler

Sevgiliye çiçek almak sanıldığı kadar kolay değildir. Hele söz konusu bir buket olduğunda, aranjmanda kullanılacak çiçeklerin renklerinin anlamlarını bilmek size seçiminiz konusunda yardımcı olacaktır. Çiçeklerin anlamları renklerinde saklıdır. Her çiçeğin bir rengi, her rengin de bir anlamı var. Çiçeklerin gerçek anlamını öğrenmek için renklerine bakmanız yeterli. Peki, siz ne demek istersiniz, çiçekler ne anlatır?

Kırmızı Renkli Çiçekler
Kırmızı aşkın rengidir. Canlı ve sıcak bir renk olan kırmızı sevgiliye duyulan saygı ve bağlılığı aynı zamanda gelecekle ilgili düşünceleri sembolize eder. Kırmızı renkli çiçeklerle sevgilinize gelecekle ilgili her türlü zorluğu karşılayabilecek güçte olduğunuzu ifade edebilir, ona karşı duyduğunuz aşk ve tutkunun derinliğini gösterebilirsiniz.

Pembe Renkli Çiçekler
Pembe renk saf bir sevgiyi sembolize eder. Bir ilişkinin ilk aşamalarında sevgilinize pembe renkli bir çiçek verdiğinizde bu sizin o kişiye karşı hayranlık ve sevgi duyguları taşıdığınızı sembolize edecektir. Çok açık tonlardaki pembe bir çiçek duyulan sempatiyi, daha koyu renklerdeki pembe bir çiçek ise sevgiliye aşık olduğunuzu ve aşkınızın kabulünü rica etmek anlamındadır.

Sarı Renkli Çiçekler
Sarı renk hemen her tonu ile neşeli bir renktir ve dolayısıyla da mutluluğu sembolize eder. Her ne kadar bazı kaynaklar sarı gülleri kararsızlık sembolü olarak tanımlasalar da, sarıçiçek gerçekten sevilen mutlu kişilere, mutluluklarını daim kılmak için verilir. Sarı renk, parlaklık, aydınlanma ve güneşle özdeşleşmiş bir renktir. Çoğu bahar çiçeği sarı renkte olduğundan bu renk taze hayatla da ilişkilendirilir.

Beyaz Renkli Çiçekler
Masumiyetin rengidir… Temizlik, saflık göstergesidir. Beyaz renkli bir çiçeğin sevgiliye takdim edilmesi, ona karşı duyulan saygıyı gösterir. Beyaz renk ayrıca tevazuyu da sembolize eder. Beyaz renkli çiçeklerin bir diğer anlamı da gizlilik ve sessizliktir. Yasak aşk, gizli sevgi, açıklanmak istenmeyen ilişki gibi durumlarda da beyaz renkli çiçekler tercih edilir.

Turuncu Renkli Çiçekler
Coşkuyu sembolize eder… Kırmızı ile sarı rengin karışımından oluşan turuncu renk, özünü kazandıran bu iki rengin de anlamını içinde taşır. Kırmızı rengi duygusu ile sarı rengin ruhaniliğini taşıyabileceği gibi bu her iki rengin zıt karakterlerini de yansıtabilir. Turuncu renk aynı zamanda şehvet, tutku gibi duyguları da ifade eder. Enerjisi yüksek ve egzantirik kişilikte bir sevgiliye verilebilecek en güzel renkte çiçeklerden biridir.

Koyu Kırmızı veya Bordo Renkli Çiçekler
Sevgilinin içtenliğini ve güzelliğini tutku ile takdir edildiğini sembolize eder. Bordoya yakın koyu kırmızı renk kırmızı ve siyaha yakın duruşu ile her iki rengin özelliklerini alır. Siyah ağır başlı olduğu kadar karamsar bir renktir aynı zamanda… Bu nedenle umutsuz duyguların ifadesini yumuşatmak için bordomsu kırmızı renkte çiçekler tercih edilebilir.

Sevgiliye Kaç Adet Gül Gönderilir?

Kırmızı güller sevgiyi ifade eden en güzel çiçeklerdir. Ancak adedine göre güllerin anlamları değişir…

Gül demetleri genellikle genç ve masum sevgiliye gönderilir. Gül demedi ayrıca sevgiliye, sevgiyi anlatmak için ilk itiraf yolu olarak da kullanılabilir.

Tek Bir Gül;seni seviyorum” demenin zarif yoludur. Ayrıca ilk görüşte aşkı da ifade eder.

Bir Demet Gül; hayranlık ve şükran duygularını temsil eder.

İki Gül: Çiftlerden her birini sembolize edeceğinden, evlilik teklifi, nişan ya da söz gibi seremonilerde tercih edilir. Kız istemeye gidileceği zaman bundan böyle hazırlatılan aranjmana çiçekçinizin iki adet de kırmızı gül eklemesini isteyin.

Sevgiliye Verilmemesi Gereken Çiçekler

Türkçede çok güzel bir deyim vardır. “Kaş yapayım derken göz çıkarmak”… İşte bu makale tam da bu deyimi destekliyor… Hayatta etrafımızda gördüğümüz her küçük detayın bir anlamı var… Tıpkı çiçekler gibi… Siz sevdiğinize, sevginizin göstergesi bir çiçek almaya karar vermek kadar masumane bir niyetle hareket etseniz dahi bazı çiçekler sevgiliye asla verilmemelidir… Siz sevginizi sunmaya çalışırken, çiçekler sevgilinize bambaşka mesajlar verebilir… Aman Dikkat!

Mis kokulu, rengarenk bir çiçek buketinden daha güzel bir hediye olamaz sevgili için… Ancak bu buketi hazırlatırken ya da hazırlarken, bir çiçekçide birbirinden güzel aranjmanlara bakarken, unutmamanız gereken tek şey, aşağıdaki çiçekleri sevgilinize asla vermemeniz gerektiği…

Begonya
“Duygularıma Dikkat Et” anlamını taşır. Sevgiliye begonya hediye etmek onu duygularınıza karşı uyarmaktan öteye taşımayacağı gibi ilişkinizin seyrini de değiştirebilir.

Karanfil
Sevgilinin duygularını reddetme anlamı taşır. Karanfilin hemen her renginin farklı mesajları vardır. Örneğin mor karafil: kaprislerinden bunaldım demenin nazik göstergesi olup sarı karanfil inkarı sembolize eder.

Siklamen
Eğer niyetiniz sevgiliye veda değilse Siklamen asla vermemeniz gereken bir çiçektir. Siklamen, sonsuza dek elveda demektir…

Sardunya
Sevgilinize sardunya almak istiyorsanız iki kere düşünün. Sardunya anlam olarak “sanırım bir hata yapıyorum” demenin nazik yoludur ve hiçbir aşık bir ilişkiye hata yaptığını düşünen bir sevgili ile devam etmek istemez.

Ortanca
Eğer sevgiliniz sizi incittiyse ve onun kalpsiz olduğunu düşünüyorsanız o zaman ona ortanca hediye edebilirsiniz. Aksi bir durumda sevgiliye kalpsiz demek ve bunu bir çiçekle dillendirmek o ilişkinin selameti açısından hiç de iyi sonuç getirmeyecektir.

Hezaren Çiçeği
Döneklik anlamına gelir ki bu hem satın alan kişi hem de satın alınan kişi için iyi bir anlam içermez.

Lotus
Uzaklaşmakta olan sevgiliye işaret eder. Eğer sevgilinize aldığınız çiçekle ondan uzaklaşmakta olduğunuz mesajını vermek istemiyorsanız o zaman bu çiçekten uzak durun.

Kadife Çiçeği
Kıskançlığı sembolize eder ki kıskanç insan hemen herkesin korkulu rüyasıdır. Kıskanç olarak tanımlanmak, böylesi bir mesaj vermek istemiyorsanız sevgilinize kadife çiçeği almayın!

Aslanağzı
Seni gerçekten değil de öylesine kabul ettim, hayatımda oluşunun gerçek bir sevgi ile alakası yok anlamı taşır.

NOT: Online sipariş vermeyi düşünüyorsanız tikokupon.com’un buradaki Çiçek İndirim Kuponu sayfasına bakın. Bulacağınız bir indirim kodu ekstra indirim almanıza yardımcı olabilir.

Umarım bu tavsiyeler işinize yaramıştır…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiçek, Çikolata ve Hediye Sipariş Siteleri Alışveriş Kuponları – Şubat, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.