Sevgilimi Geri Kazanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Aklınızda bu arzu sürekli tekrar ediyor olabilir. Sizi terk eden eski sevgiliniz ile yeniden birlikte olmak istiyorsunuz, peki bunu neden istediğinizi hiç düşündünüz mü? Şu anda çekmekte olduğunuz aşk acısı nedeniyle muhtemelen eski sevgilinizi neden geri istediğinizi düşünme ve mantıklı bir değerlendirme yapma şansınız olmadı, değil mi? Artık aklımızı çalıştırma zamanı.

Eğer eski sevgilinizi geri kazanmak istiyorsanız onunla arkadaş kalmayın, çok kısa ve net. Büyük ihtimalle bu söylediğim sizi çok şaşırttı. Çünkü siz eski sevgilinizin yanında kıyısında köşesinde çevresinde olarak onu geri kazanma ihtimalinizin çok daha fazla olduğunu düşünüyorsunuz. Hatta onunla daha fazla zaman geçirerek yakınlaşmayı ve birbirinizi ne kadar çok sevdiğinizi ve ne kadar iyi anlaştığınızı yeniden görmesini umuyorsunuz. Bütün bu düşündüklerinizin hepsinin yanlış olduğunu söylersem bu yazıyı yine de okumaya devam eder misiniz? Eğer ikna olmazsanız yine bildiğinizi okuyabilir kendi yöntemleriniz ile onu geri kazanmaya çalışabilirsiniz (çok yüksek ihtimalle de eski sevgiliniz yeni kankanız olur).

Ayrıldıktan sonra onu görmeyi, onunla konuşmayı ve hayatının nasıl gittiğini bilmeyi isteyebilirsiniz. Bu sebepten de onun yakınlarında olmak hatta ihtiyaç duyduğunda arkadaşı olmak size mantıklı gelebilir. Ancak durum tam tersidir. Yapmak isteyeceğiniz son şey eski sevgilinizin sizi sığınacak bir liman, acil durum battaniyesi ya da daha kötüsü stepne olarak görmesine sebep olmaktır.

Gideni Döndürmenin Yolu

Oysa giden sevgilinizi geri döndürmenin tek yolu onun sizi yeniden istemesini sağlamaktır bu da her şeyden önce sizi özleyerek olur. Telefonun ucunda her zaman hazır kıt’a beklediğinizi, ne zaman ihtiyaç duysa omzunuzda ağlayabileceğini bilirse sizi yeniden elde etmeye çalışması için bir sebebi kalmayacaktır. Bir ilişki her iki tarafın da aşağı yukarı eşit düzeyde karşılıklı benzer duyguları üzerine bina edilmelidir. Siz ona romantik hisler ile bağlıyken bir gün koluna yeni sevgilisini takıp en yakın arkadaşı olan siz ile tanıştırmaya getirirse ne hissedersiniz? Kendinize bu eziyeti yapmayın ve ona da bu rahatlığı vermeyin.

Peki ya o arkadaş kalmak için ısrar ederse? Aslında bu noktada demiyorum ki eski sevgilinizi tamamen hayatınızdan çıkartın. Tabii ki arada konuşabilirsiniz. Ancak ona karşı tamamen kayıtsız olmak zorundasınız. Onu hayatınızın merkezine koymadan kendinize odaklanarak bu ilişkiyi yine de sürdürebilirsiniz. Onu hiç aramayın, bırakın o sizi arasın. Telefonlarını hemen açmayın, birkaç defa cevapsız bırakın ve 1 gün sonra geri dönün. Aynı şekilde kısa mesajlarını da hemen cevaplamayın. Sizinle görüşmek isterse ilk teklif ettiği günü kabul etmeyin, önceden ayarlanmış bir işiniz olduğunu söyleyin. Kısaca sizin onun dışında bir hayatınız olduğunu, onu bir sevgili olarak tamamen geride bıraktığınızı ve kendi yolunuza gittiğinizi iyice görmesini ve anlamasını sağlayın. Bu sayede büyük ihtimalle rolleri değiştirecek ve kovalanan pozisyonuna ani bir geçiş yapacaksınız. Bu durumda bile hemen teslim olmamalısınız.

Sevgilinizi Geri İsteme Sebepleriniz Nedir?

Şimdi sakinleşin ve sevgilinizi geri isteme sebeplerinizin aşağıdakilerden biri olup olmadığını iyice düşünün;

1. Onsuz yaşayamam
O hayatınıza girmeden önce yaşamıyor muydunuz? Doğumunuzdan bugününüze kadar o mu hayatta tuttu sizi? Tabii ki onsuz da yaşarsınız. Kendinizi bu bahane ile kandırmayın.

2. Bir daha kimseyi sevemem
Hayır seversiniz, aşık olursunuz, çok da mutlu olabilirsiniz. Şu anda onu çok özlüyor ve başka biriyle birlikte olduğunuzu hayal bile edemiyorsunuz, bu çok normal. Ama zaman geçip de durumunuz normale döndüğünde bir başkasına aşık da olacaksınız, mutlu da olacaksınız.

3. Ondan daha iyisini bulamam
İşte kendinize söylediğiniz en büyük yalan, hem de kuyruklusunda. Hayır efendim ondan çok daha iyilerini bulabilirsiniz, hatta daha iyisi onlar sizi bulabilirler. İlk aşkıyla evlenip sonsuza kadar mutlu olan kaç kişi tanıyorsunuz?

4. Ondan intikam almak istiyorum
Yoksa onu geri isteme sebebiniz gururunuz mu? Bunu iyice bir düşünün. Herkes terk edilebilir, Hülya Avşar bile aldatıldı yani, yalan mı? Eğer sebebiniz buysa sadece bırakın gitsin.

Eğer yukarıda saydıklarım sizin sevgilinizi geri isteme sebepleriniz ise bilmeniz gerekir ki yanılıyorsunuz! Bu sebeplerden onu geri kazanmak sizi mutlu etmeyecektir. Tek başınıza mutlu yaşamayı beceremezseniz eski sevgiliniz zaten size geri dönmeyecek, bir şekilde dönse bile yine terk edecektir.

Ya sebepleriniz bunlar değilse? Eğer sevgiliniz ile birbiriniz için yaratıldığınıza ve yeniden bir araya gelirseniz çok mutlu olacağınıza gönülden inanıyorsanız işte o zaman ilişkinizden vazgeçmeyin. Sevgilinizin kalbini ve aşkını yeniden kazanmak, hatalıysanız kendinizi affettirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Ve evet günümüzde böylesi aşklar kolay bulunmuyor, eğer siz de böylesi bir aşk yaşadığınıza inanıyorsanız kolayca ellerinizin arasından kayıp gitmesine izin vermemelisiniz.

Biten ilişkilerin çoğu kurtarılabilir aslında, yani çevrenizden sıkça duyduğunuz ex’ten next olmaz sözüne fazla itibar etmeyin ve aşkınıza sahip çıkın. Sevgiliniz pes etmiş ve ayrılmış olsa bile, ilişkinizi canlandırmak sizin elinizde olabilir. Bu sorumluluğu alın. Ve hemen bir şeyler yapmaya başlayın, çok geç olmadan önce!

Hayat bazen bize her istediğimi vermiyor ve biz ne kadar seversek sevelim sevgililer ellerimizin arasından uçup gidiyor. Geride kalanın çektiği acıyı ancak yaşayan bilir. Hatta Zerrin Özer’in de öyle bir şarkısı vardır ya, “hekimden sorma, çekenden sor demişler” diye, aşk acısını da ancak çeken bilir…

TAVSİYELER

Onu Geri Kazanma yolunda bu e-kitap size rehber olacak. İnceleyin!

Bir Yorum

  1. ıyı günlerarkdaslar ben bırcok medyum tarafından dolandırıldım medyum olcay gercek adı onur dede bırcok medyum tarafından dolandırıldım ve aMA tam bu işleri bırakmısken sayfamdanbırı yazdı ben ercan hocadan sonuc aldım dıye olcay benıde dolandırdı dedı ercan ocayla basladık ve arkadaslar ercan hocam sayesınde suanda 1 yasında oglum var 2 cı oglum allah ercan hocamdan allah bınkez razı olsun ercan hoca 05457927122

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.