Serigraf Baskı Tekniği – Serigraf Baskıda Güncellik

Serigraf baskıda güncellik ve yeni teknolojiler önemlidir. Makalemizde serigraf baskı yenilikleri, renk gerçekliği, uzun ömürlülük, keskin hatlar, sınırsız renkler, kısıtlanamayan ebatlar açısından, asırlardır kullanılan en vazgeçilmez baskı tekniği hakkında gelinen son noktayı açıklamaya çalıştık…

 

Serigraf baskıda güncellik ve yeni teknolojiler önemlidir. Makalemizde serigraf baskı yenilikleri, renk gerçekliği, uzun ömürlülük, keskin hatlar, sınırsız renkler, kısıtlanamayan ebatlar açısından, asırlardır kullanılan en vazgeçilmez baskı tekniği hakkında gelinen son noktayı açıklamaya çalıştık.

 

Serigraf Baskıda Güncellik

Bilindiği üzere serigraf  baskı, renk gerçekliği, uzun ömürlülük, keskin hatlar, sınırsız renkler, kısıtlanamayan ebatlar açısından asırlardır kullanılan en vazgeçilmez baskı tekniğidir.

 

Bu teknikte panthone boyaların çeşitliliğini özgürce kullanabildiğimiz gibi, kimyasalları ile rahatça oynayabilmemizden ötürü kolay çözülemeyen formüllerle boya üretmek ve kendi ürettiğimiz boyalarla baskı yapmakta son derece mümkündür.

 

Avrupa ise bu konuda her zaman 1 adım önde olduğunu ispatlarcasına boyaların içerisine mikrofilmler, koku bombaları, muhtelif ısı ve ışık derecelerinde görünürlük veya görünmezlik formülleri ile serigraf tekniğini renklendirmeye ve en iyi şekilde kullanmaya devam etmektedir.

 

Serigraf Baskı Tekniği – Yeni Teknolojiler

Bu tekniği ölümsüz kılan şeyler;  kimya formüllerinin yanı sıra, boya kalınlığında sınır tanımaması en büyük etkendir. Sınırsız boya kalınlığı elekten geçen her boya zerresinin içerisine türlü kimyasal oyunlar yerleştirmeye olanak sağlamıştır.

 

Reflektör ve fosforlu ürünlerin üretiminde de her zemine uygulama yapmak mümkün olduğu için bu teknik ölümsüzlüğünü korumaya devam etmektedir.

 

Trafik levhaları, yönlendirmeler, işaretler de reflektör ve fosforlu ürünlerin en çok kullanıldığı alanlardır. Ve tahmin edildiği gibi bu alanlarda gözle görülüp elle tutulan her şey serigraf baskı tekniğinden nasibini almıştır.

 

Bizler de http://www.m3reklam.com adresimizde de görülen bir çok iş ve işlemi serigraf baskı tekniği ile renklendirerek müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız. Daha fazla teknolojik bilgi ve üretim için kurumsal görüşmelere bekliyoruz. Tüm sanat ve mimari severlere  başarılar…

 

Not: www.m3decorium.com adlı firmamız makalede belirtilen niteliklerle çok yol kat etmiştir, inceleyebilirsiniz..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir