Bayramda Gezilecek Yerler – Bayramda Nereye Gidilir? Neler Yapılır?

“Şeker bayramı tatilinde nereye gidelim? Bayramda ne yapalım?” sorularına o kadar çok rastlıyorum ki sonunda bu makaleyi hazırlamaya ihtiyaç duydum. Bayram tatilleri zaman zaman hafta arasına denk gelir ve araya sıkışan 1-2 gün de dahil edilerek birazcık daha uzun, rahat rahat tatil yapmak istenir. İş yaşamının stresinden birazcık uzaklaşmak isteyenler için bu çok doğaldır. Birçok kişinin şeker bayramı için tatil planı yapmaya başladığından eminim. Şimdiden hatırlatayım; yurtiçinde ve özellikle güney sahillerinde yabancı turistlerden dolayı yoğun bir tatil dönemi yaşandığından yer bulamama olasılığının da yüksek olacağı unutulmayın!

 

Bayramda Nereye Gidilir? Bayramda Neler Yapılır?

“Şeker bayramı (Ramazan Bayramı) tatilinde nereye gidelim? Bayramda neler yapalım?” sorularına o kadar çok rastlıyorum ki sonunda bu makaleyi hazırlamaya ihtiyaç duydum. Bayram tatilleri zaman zaman hafta arasına denk gelir ve araya sıkışan 1-2 gün de dahil edilerek biraz daha uzun, rahat rahat tatil yapmak istenir. İş yaşamının stresinden birazcık uzaklaşmak isteyenler için bu çok doğaldır. Birçok kişinin şeker bayramı için tatil planı yapmaya başladığından eminim. Şimdiden hatırlatayım; yurtiçinde ve özellikle güney sahillerinde yabancı turistlerden dolayı yoğun bir tatil dönemi yaşandığından yer bulamama olasılığının da yüksek olacağı unutulmayın!

 

Ramazanın bitimiyle birlikte başlayan şeker bayramı tatili çok güzel bir yaz dönemine rastlıyor. Dolayısıyla gerek yurtiçi için gerekse yurtdışı bayram tatili için çok güzel fırsatlar yakalamak mümkün.

 

Herkesin tatil anlayışı ve tatilden beklentisi farklı olduğuna göre öncelikle şeker bayramında nasıl bir tatil yapmak istediğinizi düşünmeli ve ona göre tatil planı hazırlamalısınız. Denizde yüzmek ve güneşin, kumsalın tadını mı çıkartmak istiyorsunuz yoksa kültür turlarını tercih ederek eşsiz doğal güzellikler içerisinde yöre halkının yaşantısına mı tanık olmayı tercih edersiniz? Ya da bayram tatili için yurtdışı turları mı sizi cezbediyor? Kısaca bayramda gezilecek yerler ve yapılacak şeylere bir bakalım;

 

Bayramda Gidilecek Yerler, Yapılacak Şeyler

 

Bayramda Deniz-Güneş-Kum Tatili Planlayanlar İçin;

Şeker bayramında sahil kasabalarında ve deniz kenarında tatil yapmak isteyenler için çok güzel bir mevsimdeyiz. Antalya, Fethiye, Bodrum, Marmaris ve hatta Kıbrıs gibi Akdeniz’e kıyısı olan bölgeler bu mevsimde deniz, güneş ve kumum tadının çıkartılabileceği gezi için ideal yerler.

 

Sakin Bir Bayram Tatili İçin;

Sakin bir tatil yapmak isteyenler için kuzey ege kıyıları uygun olacaktır. Özellikle Assos, Ayvalık ve Edremit tercih edilebilir. Tecrübelerime dayanarak bir hatırlatma yapmam gerekirse Assos’un denizi kristal berraklığında güzel olmasıyla birlikte hani çivi gibi derler ya öylesine de soğuk olacaktır. Zaten oldukça küçük ve şirin olan Assos’taki mimari yapı, taş binalar ve kale mutlaka görülmesi gereken gidilecek yerlerden.

 

Bayramda Kültür Turları İçin;

Klasik Safranbolu evlerinde birinde kalmayı düşünebilirsiniz. Veya Karadeniz’in o yemyeşil yaylalarında dolaşarak doğal güzellikleri yaşayabilir, Karadeniz kültürünü keşfederken o dost canlısı halkıyla sıcak sohbetler kurabilirsiniz. Kültür turları için GAP, Likya, Ege-Akdeniz, Eskişehir turları diğer güzel bayram tatil alternatifleri.

 

Bayramda Yurt Dışı Turları

Şeker bayramını yurtdışında geçirmek isteyenler içinse Roma (İtalya), Beyrut (Lübnan), Atina (Yunanistan), Sharm El Sheikh (Mısır), Prag (Çek Cunhuriyeti), Amsterdam (Hollanda) veya Makedonya tavsiye edilen yerler. Bayramda yurt dışı turu düzenleyen firmaların tur paketlerini inceleyerek günlük tur planları hakkında fikirler edinmeniz mümkün.

 

Yurtiçi bayram turları için 4 gün 3 gece veya 8 gün 7 gece gibi farklı zaman alternatiflerine rastlayabilirsiniz. Görünen o ki şeker bayramı tur fiyatları 230 liradan başlıyor 600-700 liraya kadar çıkabiliyor. Nasıl bir bayram tatili geçirmek istediğinize karar verdiyseniz eğer, seyahat acentaları ve tur operatörleri tarafından hazırlanan paketlere göz atarak bütçenize uygun bir tatil planlamanızı öneririm.

 

Tatil planınızı yaparken otel rezervasyonu sırasında ek indirimler almanızı sağlayan tikokupon indirim kuponu kullanabilirsiniz. Hem yurtiçi hem de yurtdışı otellerin listelendiği tatil sitesi tatil.com indirim kodları ve tatil sepeti erken rezervasyon kampanyaları verdiğim edreste yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çiçek, Çikolata ve Hediye Sipariş Siteleri Alışveriş Kuponları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir