Sanal Ofis Nedir? Kimler, Neden Sanal Ofis Tercih Etmelidir?

Sanal ofis kavramını duyunca, pek çoğumuzun zihninde oluşan; interneti kullanarak web üzerinden bir uygulama ile veya eposta ile yönetilen bir süreçtir. Ancak pratikte böyle değil…

Sanal Ofis Sanal mı?

Sanal ofis kavramını duyunca, pek çoğumuzun zihninde oluşan; interneti kullanarak web üzerinden bir uygulama ile veya eposta ile yönetilen bir süreçtir. Ancak pratikte böyle değil.

 

İsmi her ne kadar sanal olsa da verilen hizmetler gerçek…

Dünya genelinde uzun zamandır tercih edilen sanal ofisler, Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. Buna göre, yatırım yapmadan, genel ve idari personel gideri olmadan, esnek sürelerle tam donanımlı bir hazır ofise hemen sahip alabiliyor.

 

Üstelik; kurumsal imaj, prestijli adres, profesyonel telefon cevaplama hizmetleri ile birlikte. Pek çok kamu kurumlarının da merkezlerini İstanbul’a taşıması ile birlikte iş hayatında İstanbul’un cazibe merkezi olması artarak devam etmekte. İş hayatında olmak ancak İstanbul’da ofisi olmamak yarım kalmış, eksik bir iş gibi. İşte bu noktada, işini tam anlamıyla yapmak isteyenlerin, yarım bırakmak istemeyenlerin yardımına sanal ofisler koşuyor.

 

Kimler Sanal Ofis Kullanır?

Sanal ofis kullanıcıları arasında şirket merkezi İstanbul dışında olan, İstanbul’da olmanın faydalarından yararlanmak isteyenler ilk sırayı oluşturuyor. İkinci sırada; riske girmeden emin adımlarla büyüme planları yapan genç girişimciler yer almakta.

 

Bunların dışında; sanatçılar, yazılım şirketleri, danışmanlık şirketleri, freelance çalışanlar, sigorta aracıları, eticaret yapanlar, profesyonel yaşam koçları, eğlence sektörü çalışanları, home-office evden çalışanlar ve herkes sanal ofis kullanıcıları arasındaki yerini alıyor.

 

Neden Sanal Ofis?

Yeni bir ofis açarken yapacağınız maliyetlerin pek çoğunu sanal ofiste yapmazsınız. Üstelik bu maliyetlere girmeden, toplantı odası, yönetici odası gibi dönemsel ihtiyaçlarınızı da taahhüde girmeden kullandığınız kadar ödersiniz. Örneğin; emlak komisyonu, depozito, stopaj, telefon internet hatları, elektrik, su, temizlik, çay kahve, gibi giderlerden ve bu giderlerin yönetim ve takibi ile uğraşmaktan uzak kalıyorlar.

 

Sözleşme süresinin 1 ay ile 12 ay arasında tercih edilebilir şekilde esnek olması da ciddi bir avantaj. Üstelik ödemelerinizi kredi kartı ile de yapabiliyorsunuz. Bütün olarak baktığımızda piyasadaki ağır rekabet koşullarında her ay

yapılacak binlerce liralık gereksiz masraftan uzak durmak isteyenler için önemli bir tercih nedeni oluyor.

 

Kadroya değil, işinize yatırım.

Profesyonel bir imaj, prestijli bir adres, telefonlarınızın profesyonelce cevaplanması; sonuç büyük maliyetler. İnsan kaynakları; ilan verme, işe alım, eğitim, izin, ve benzeri maliyetleri olmayan, konularında eğitimli ekibin varlığı bu sistemin kullanımında büyük fayda sağlıyor.

 

Sizi veya şirketinizi arayan kişi veya kurumların telefonlarını bu ekip anında yanıtlıyor, tercihiniz durumunda ilgiliye aktarıyor veya not alıyor ve aldığı notu, eposta yolu ile ilgili kişiye ulaştırarak bilgilendirmeyi yapıyor. Veya size veya şirketinize gelen, kargo, kurye, paket veya mektubu aynı hassasiyette öncelikle eposta yolu ile bilgilendirerek, talimatınız doğrultusunda ilgili kişiye ulaştırıyor.

 

Yazar Hakkında:

Ofis Adresim  müşterileri, prestijli bir iş adresine sahip olarak kartvizitlerinde ve tanıtım malzemelerinde bunu belirtebiliyor ve iş ihtiyaçlarına göre kendilerine sunulan tam donanımlı ofis ve toplantı odalarından, asistanlık ve danışmanlık hizmetlerinden çok düşük maliyetle yararlanabiliyorlar. Kendi ihtiyaçlarına uygun  çözümlerden dilediklerini seçebiliyorlar.

 

Ofis Adresim, İstanbul Anadolu yakası’nın iş merkezi Kozyatağı’nda hizmet vermektedir. Daha verimli bir ofis rahatlığı, kaliteli ve kusursuz bir hizmet yanında çok daha ekonomik bir çözüm için Ofis Adresim’e ulaşabilirsiniz. www.ofisadresim.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ev veya Ofis için Mobilya ve Dekorasyon Mağazaları Alışveriş Kuponları – Aralık, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir