Salon Dekorasyonu, Salon İçin Koltuk ve Mobilya Seçimi

Evlerin dekorasyonunda en çok özen gösterilen bölümlerinden salonların tasarımıdır. Salonların tasarımı büyük bir önem ve özen gerektirmektedir. Bu makalemizde salonların dekorasyonunda en önemli yere sahip salon koltuk takımlarının seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan söz edeceğiz… Evlerin dekorasyonunda en çok özen gösterilen bölümlerinden salonların tasarımıdır.  Salonların tasarımı büyük bir önem ve özen gerektirmektedir. Bu makalemizde salonların dekorasyonunda en önemli yere sahip salon koltuk takımlarının seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan söz edeceğiz.

Evlerin en büyük alanları genellikle salon olarak tasarlanır. Bu nedenle evlerde kullanılan mobilyaların büyük kısmı salonlarda yer alır. Evlerimize gelen misafirlerimizin genelde  ilk girdiği ve evimizle ilgili ilk izlenimi alacağı yer salonlarımızdır. Bu nedenle çok önemlidir.

Salon takımları için tasarlanan salon koltuk takımlarının oldukça geniş yelpazede ürün gamına sahiptir. Günümüzde artık eski klasik salon anlayışı yerini sade, sıcak ve kullanışlı olan alanlara bırakmaya başlasa bile çoğu evlerde hala büyük ve gösterişli salonlara rastlamak mümkündür. Salonlarımızın vazgeçilmez mobilyaları, salon oturma takımları ve yemek odası takımlarıdır. Günümüzde büyük ve heybetli salon takımları yerini küçük, şık ve fonksiyonel takımlara bırakmaktadır.

Salon dekorasyonunda mobilyalar kadar aksesuarlar da önemli yer taşır.
Salonlar için birçok aksesuar bulunmaktadır. Aksesuarlar salonlarımızın dekorasyonu için önemli bir yer tutmaktadır. Büyüğünden küçüğüne kadar, şömine, şamdan, ayna, tablo, biblolar, avize başlıca aksesuarları arasında yer almaktadır.

Salon Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken En Önemli Hususlar
Salonunuza alacağınız mobilyanız (koltuk takımı-yemek odası-duvar ünitesi vb.) mutlaka salonunuza uygun ölçülerde olmalıdır. Bunun için mobilyanızı almadan önce mutlaka salonunuzu ölçmelisiniz. Çünkü mağazada gözünüze küçük görünen takım salonunuza büyük gelebilir bunun da sebebi mağazadaki mobilyalar iç içedir ve mağazalar genelde büyük olduğu için o anda evinizdeki salonla karşılaştırmanız çok  zordur. Ama elinizde salonunuzun ölçüleri olursa problem kalmaz…

Eğer salonunuza uygun ölçülerde mobilya bulduysanız 2. sırada alacağınız mobilyanın sağlamlığı vardır. Mobilya sürekli değiştirilen bir eşya olmadığı için alınacak olan salon takımı mobilyasının sağlam olması çok önemlidir. Zira ucuza kaçayım derken kaliteden ödün vermeyin.

Özellikle kiracıysanız ve her an taşınma durumunuz varsa. Aksi takdirde aldığınız mobilyanın ömrü çok kısa olabilir ve mobilyanızı yeniden almak zorunda kalabilirsiniz…

Kaynak : http://balevim.com.tr/content/52-salon-koltuk-takimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.