12 Ağustos 2020, Çarşamba

Safranbolu’da Konaklama: Kalınacak Yerler, Gezilecek Yerler Nereler?

Safranbolu’nun her mevsim başka bir güzelliği olduğu söylenir hep. Bir sefer gitme fırsatım oldu. Ama yakınından geçecek olursam yolum uzasa dahi mutlaka uğramayı isterim. Sokaklarında dolaşmak ayrı bir keyif, yemeklerinin tadı ayrı bir lezzet. Safranbolu evleri ve yamaçlara dayanan konakları yörenin kültürel dokusunu yansıtır. Safranbolu’nun konaklama için kalınacak yerleri, konakları, kanyonları, gezilecek ve görülecek tarihi yerleri ve kültürel dokusu ile yurtiçinden ve yurtdışından turistleri her daim kendine çekiyor.

Tarihi Safranbolu konaklarında birkaç gece geçirerek geçmişin atmosferini yaşamanız mümkün. Yörenin kendine has yöresel yemeklerinden tatmak ve Safranbolu’yu çevreleyen kanyonlarda gezintiler yapmak oldukça keyiflidir. Bu arada mutlaka fotoğraf makinanızı yanınıza almayı tavsiye ederim. Çünkü amatör dahi olsa fotoğraf meraklıları için kaçırılmayacak güzellikte enstantaneler var.

Selçuklu devletinin 13. yüzyılda bin bir uğraş sonucu ele geçirdiği kale (Taht-ı Kale) görülecek yerlerden biri. Kalenin hemen yakınında Akça su ve Gümüşsü kanyonları bulunuyor. Oldukça derin olan kanyonlardan sonra tarihi kalıntılarıyla göze çarpan tabakhaneler bölgesini görebilirsiniz. Kanyonun yamaçlarında Safranbolu evlerini görmeniz mümkün.

Safranbolu’da kalınacak yerler, konaklar, evler, pansiyon ve oteller bulabilirsiniz. Konaklama yapacağınız birçok yerin özgün ve butik döşenmiş odalarına sahip olduğunu göreceksiniz. Anılarla dolu tarihi köşklerden birini de seçebilirsiniz. Mekan sahipleri kendi misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak ve onlara Safranbolu kültürünü en iyi şekilde yansıtabilmek için takdir edilecek bir çaba gösterdiklerine şahit olabilirsiniz. Samimi ve içten sohbetler insanın ruhunu dinlendiriyor.

Tarihi Safranbolu konaklarında kahvaltı dahil 30-40 TL civarında konaklama imkanı bulabilirsiniz. Kendinizi evinizde gibi hissedecek, birkaç gün olsa dahi şehrin masalsı havası size iyi gelecektir. Safranbolu çarşısını ve tarihi konaklarını gezdikten sonra fırsat bulursanız lokum üretimi hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Safranbolu’nun yakınında bulunan Bektaşilerin yaşadığı Yörük Köyü gezilecek yerlerden bir diğeri. Safranbolu’ya 20 km mesafede olan Yörük Köyü tam 750 yıllık bir köy. Köyün en eski evi olan Odabaşı Evi 450 yıldır varlığını korumuş. Yörük Köyü günümüze kadar bozulmadan gelebilmiş nadir köylerden biri. Köyün tamamı sanki bir Açıkhava müzesi gibi. Gezi sonrası acıktığınızda Çevik Köprü Restoranın lezzetli kuyu kebabından yemenizi tavsiye edebilirim.

Yörük Köyünde konaklama tesisi bulunmasa da şansınız varsa müsait bir ev-pansiyon kiralayabilirsiniz. Yakın bir mesafede olduğu için Safranbolu’da bir konak, pansiyon veya otelde kalmayı tercih edebilirsiniz. Böylece köye günübirlik bir gezi için rahatça ulaşmanız mümkün olur.

Sağlıcakla kalın…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Ağustos, 2020

 • 50 TL Tatil.com İndirim Kodu

  Tatil.com'da 1000 TL üzeri yurtiçi otellerde 50 TL ek indirim sağlar - 50 TL Tatil.com İndirim Kodu

 • Etstur Son Dakika Otel Fırsatı

  Bu kampanya sayfasında kısa süre satışa sunulan Son Dakika Otel Fırsatını kaçırmayın! - Etstur Son Dakika Otel Fırsatı

 • 200 TL Setur İndirim Kodu

  4000 TL ve üzeri rezervasyonda geçerli 200 TL ek indirim sağlar - 200 TL Setur İndirim Kodu

 • 25 TL Tatil.com İndirim Kodu

  500 TL ve üzeri yurtiçi ve yurtdışı rezervasyonda geçerli 25 TL ek indirim sağlar - 25 TL Tatil.com İndirim Kodu

 • % 5 Etstur Bonus İndirimi

  Otellerde Bonus Kart'a özel ekstra % 5 indirim +12 taksit kampanyası - % 5 Etstur Bonus İndirimi

 • % 8 Hotels.com Maximum İndirim Kodu

  31 Aralık 2020 tarihine kadar Visa logolu İş Bankası kredi kartı ile yapılan otel rezervasyonlarında anında % 8 ek indirim sağlar - % 8 Hotels.com Maximum İndirim Kodu

 • 100 TL Setur İndirim Kodu

  2000 TL üzeri tüm rezervasyonlarda geçerli anında 100 TL indirim sağlar - 100 TL Setur İndirim Kodu

 • % 7 Şehir Fırsatı İndirim Kodu

  Şehirdeki Aktivite, Eğlence, Restoran, Otel vb. rezervasyon ve etkinliklerde geçerli % 7 indirim sağlar - % 7 Şehir Fırsatı İndirim Kodu

 • 50 TL Setur İndirim Kodu

  1000 TL üzeri tüm rezervasyonlarda geçerli anında 50 TL indirim sağlar - 50 TL Setur İndirim Kodu

 • Agoda İndirim Kodu Listesi

  Günün indirim kodu listesi bu kampanya sayfasında... - Agoda İndirim Kodu Listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir