RIP: Final Bullet Kısa Tanıtımı ve Ülkemizde eSpor

Türk yapımı olan RIP:Final Bullet’i tanıtmaya çalıştım. Türkiye de eSporu ve yerli yapım oyunları ele aldım…

 

Türk yapımı olan RIP:Final Bullet’i tanıtmaya çalıştım. Türkiye de eSporu ve yerli yapım oyunları ele aldım…

 

Teknoloji’nin gelişmesiyle birlikte gelişen, özellikle gençlerin ilgi odağı olan online oyunlar, ülkemizde de yavaş yavaş gelişmeye başladı. Son 2 yılda online oyunlar için yapılan turnuvalar (espor turnuvaları) ülkemizde de kendine yer bulmaya başladı. Bu oyunlara bir yenisi de Türk yapımcılar tarafından yazılan RIP:Final Bullet eklendi. Oyun henüz yeni olmasına rağmen gayet iyi bir kitleye sahip. Türkiye’de ünlü eSpor Kulübleri oyun çıkar çıkmaz takımlarını kurmaya başladılar. Oyunun ilk turnuvası RIP:Final Bullet Gamex Cup 2014 adıyla duyuruldu ve turnuvaya Türkiye’nin en iyi 8 takımı katıldı. Şampiyon ise HWA Gaming oldu.

 

Oyun grafikleri Skill ile benzerlik gösterirken, oynanış biçimi Counter Strike’a benziyor. Ben oyunun çıkacağı haberini aldığımda açıkçası pek umutlu değildim. Ancak oyunu oynadığımda oyun, önyargılarımı ve düşüncelerimi unutturdu. Oyuna hayran kaldım ve her gün oynuyorum. Sizinde oyunu oynadığınızda seveceğinizi düşünüyorum.

 

Oyunun Türk yapımı olması da Türkiye de oyun sektörünün ve eSporun geliştiğinin bir göstergesi. Türkiye de eSpor daha çok League of Legends, DOTA tarzı oyunlarla gelişmesini sürdürüyor. Bu yıl 4.’sü yapılan League of Legends Dünya Şampiyonasına ülkemizden Dark Passage katılmıştı ancak gruptan çıkamayarak elenmişti. Gruba çıkma başarısını ise İnternational Wild Card turnuvasında harika performanslarıyla kazanmışlardı.

 

Kısaca ülkemizde yeni yeni oyunlar çıkmaya devam ediyor. Bunun yanında online oyunlarda mücadeleler devam ediyor. Hemen hemen her gencin oynadığı online oyunların daha da gelişmesi ve ülkemizde eSpora gereken önemin verilmesi dileğiyle…

Eleştiri Günlüğüm bloğu sahibi. Meraklı ve teknoloji takipçisi. İnternette makale yazmayı çok seven biri.

http://elestirigunlugum.blogspot.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.