Promosyon Reklam Çantaları Tanıtımda Ne Kadar Etkili?

Promosyon Reklam Çantaları ile firmanızı ve kurumsal logonuzu çok sayıda kişiye ulaştırabilirsiniz. Dilerseniz sadece logonuzu ve internet adresinizi yazabilir; dilerseniz de firmanızın resmini adres bilgilerini promosyon çanta üzerinde kullanabilirsiniz. Görsellik bakımında yoğun ve canlı renklerin kullanıldığı reklam çantaları daha çok ilgi çekmektedir. Logo renklerine uyumlu kenar biyeleri, körükler ve saplar promosyon çantanızın mükemmelliğini artırır…

 

Firmanızın tanıtımını yaparken ne tür reklam araçlarına başvuruyorsunuz… Markanızı ve logonuzu yeterince ön plana çıkarabiliyor musunuz? Baskılı “Promosyon Reklam Çantaları” tanıtımda ne kadar etkili?

 

Logolar bir firmanın kimliğini kişilerin bilinçaltına taşıyan en önemli araçlardan biri şüphesiz. İyi tasarlanmış kendini ifade eden bir logonun akılda kalıcılığı da, markanın bilinirliğine de katkısı yüksek oluyor her zaman.

 

Promosyon Reklam Çantaları ile firmanızı ve kurumsal logonuzu çok sayıda kişiye ulaştırabilirsiniz. Dilerseniz sadece logonuzu ve internet adresinizi yazabilir; dilerseniz de firmanızın resmini adres bilgilerini promosyon çanta üzerinde kullanabilirsiniz. Görsellik bakımında yoğun ve canlı renklerin kullanıldığı reklam çantaları daha çok ilgi çekmektedir. Logo renklerine uyumlu kenar biyeleri, körükler ve saplar promosyon çantanızın mükemmelliğini artırır.

 

Kumaş kalitesine göre de değişiklik arz eder promosyon çantalar. Örnek vermek gerekirse; elyaf (nonwoven) çanta, imperteks ithal kumaş çanta, Amerikan bezi çanta, doğal çanta, PP kumaş çanta, dokuma çanta, sunni deri çantalar…

 

Peki, Kimler Promosyon Reklam Çantalarını Tercih Etmelidir?

 

Fuarlara Katılan Firmalar: Her türlü yurtiçi ve yurtdışı fuar, organizasyon ve tanıtım konferanslarında baskılı bez çanta, promosyon reklam çantaları ve fuar çantaları; hem firmanızın kurumsallığını ön plana çıkarır, hem katalog, broşür ve numunelerinizi müşterilerinize daha kaliteli bir şekilde ulaştırmanıza sebep olur. Bu yüzden fuara katılan firmaların olmazsa olmazı Promosyon Çantalar, Reklam Çantları, Bez Çantalardır.

 

Konferanslar ve Şenlikler: Konferans Çantaları, Şenlik Çantaları ve Festival Çantaları genelde adetli oldukları için basit ve içeriği ön plana çıkaran çantalardır.

 

Eczaneler-Optikçiler: Eczane Çantaları ve Optikçi Çantaları, ürünlerin içerisine rahat bir şekilde yerleşmesini sağlayan; aynı zamanda da müşterilerinin sürekli kullanımına yönelik çantalardır. İlaç Çantaları, Eczane Çantaları içerisinde ilaçları taşımak için ideal çantalardır. Aynı zamanda halk arasında komşular arasında gezmelere giderken taşındığı için Terlik Çantaları olarak da adlandırılırlar.

 

Kuyumcular-Gümüşçüler: Kuyumcuların çoğunluğu altın ve mücevherat satışlarında Kuyumcu Çantları, Cüzdan, Kese gibi ürünleri tercih etmektedirler. Çoğunluğu da firma logolarını, adres ve telefon bilgilerini çantalar üzerinde altın yaldız ve gümüş yaldız baskılı şekilde yansıtmaktadırlar.

Oteller-Turizm Şirketleri: Oteller genelde müşterileri için ve firmalarının tanıtımı için Otel Çantaları, Plaj Çantaları, Havlu Çantalarını kullanmaktadırlar. Otel Çantaları, Plaj Çantaları misafir ve turistlerin havlu, terlik, gözlük vs. malzemelerini taşıyabileceği su geçirmez özellikte ve büyük olmak zorundadır. Plaj Çantası içerisinde de anahtar, cüzdan veya takılarını koyabilecekleri fermuarlı bir göz olmalı.

 

Son olarak Promosyon Çanta konusunda yeni teknik olan çok renkli ofset resim baskılı çantalar tercih edilmektedir.

 

Hasan Akdoğan, Favori Promosyon Çantawww.favoricanta.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir