Promosyon Nedir, Promosyon Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Fransızca promotion (ilerleme, yükselme; artırma, çoğaltma anlamına gelen Promosyon, firmaların potansiyel müşterilerine kendilerini tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak amacıyla kullandığı çok yönlü ve etkili bir tanıtım aracı; diğer bir tanımıyla özendirmedir…

Promosyon: Çağımızın En Etkili Tanıtım Aracı

Fransızca promotion (ilerleme, yükselme; artırma, çoğaltma anlamına gelen Promosyon, firmaların potansiyel müşterilerine kendilerini tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak amacıyla kullandığı çok yönlü ve etkili bir tanıtım aracı; diğer bir tanımıyla özendirmedir.

 

Promosyon ürünü seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey; ürünün kalıcı olmasıdır. Böylelikle markanızı ve reklamınızı kalıcı kılar, markanızın reklamını yapmış olursunuz…

 

Promosyon Seçerken…

  • Promosyon ürünü seçerken hedef kitlenin de iyi saptanması gerekmektedir. Hedef kitlenin kullanacağı ürünlerin saptanması buradaki en hassas noktalardan biridir. Aksi takdirde yaptığınız promosyonun boşa gitmesi durumu söz konusu olacaktır. Promosyonlar hayatımızın her alanına hitap eden ürünlerden seçilmeli, hedef kitle ile iç içe olunarak onlarla bütünlük sağlanmalıdır.
  • Firmalar etkili promosyonlarla marka değerlerini yükseltebilir; reklamlarını yaparak insanlarda merak uyandırabilirler.
  • Promosyonlar marka ile iç içe olmalıdır. Markanın veya yapılan organizasyonun konseptine göre promosyon seçmek de en önemli unsurlardan biridir.
  • İnsanları şaşırtacak, çağa ayak uyduran ürünler özel organizasyonlarda tercih edilebilecek promosyon seçeneklerinden olmalıdır.
  • Promosyon markanıza renk katar, bu yüzden promosyon seçerken bu noktaları atlamadan gerekirse bu konuda uzman şirketlerden danışmanlık hizmeti alarak firmanıza ve organizasyonlarına en uygun promosyonu seçebilirsiniz…

 

Firma ve organizasyonlarınıza yönelik özel promosyon önerileri ve danışmanlık hizmeti için promosyonmarketi@yahoo.com.tr ya da promosyonmarketi@gmail.com mail adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir