Phuket Adası Turu: Neler Görmeli, Neler Yapmalı?

“Phuket Adası” dört mevsim sıcak iklimi, tropikal bitki örtüsü, kristal berraklığındaki denizi ile büyüleyici güzellikte bir tatil rotası… Ülkemizde de en az diğer dünya ülkeleri kadar büyük üne sahip “Phuket Adası” hem yeni evli çiftler için ideal balayı destinasyonu olarak hem de ömrü hayatında cennetten bir köşede ruhlarını dinlendirmek isteyen tatilciler tarafından yıl boyu ziyaretçi alıyor.  Hareketli gece hayatı, thai masajı, büyüleyici güzellikteki plajları, türkuaz renkli kristalize denizi ve adım başı karşılaşılabilecek Budist tapınaklarıyla ile işte Phuket adası ve gitmeden evvel bilmeniz gerekenler…

Phuket adasına ulaşım ile başlayalım makalemize… Phuket adasına Türkiye’den ulaşım son derece kolay. Bunun için hemen her gün düzenlenen Bangkok ya da Singapur uçuşlarından birini seçmeniz yeterli. Bangkok ya da Singapur’a varışın ardından Phuket havaalanına aktarma ile ulaşabiliyorsunuz.

Popüler bir destinasyon oluşu nedeni ile Phuket Adasına düzenlenen pek çok tur mevcut. Hem ulaşım hem de konaklamanın dahil olduğu bu turlar ekonomik tatil arayışındakiler için ideal. Phuket Adası hemen her mevsim sıcak iklimi ile deniz ve güneş odaklı tatil arayışındakiler için ideal bir destinasyon olduğunu söylemiştik. Elbette Phuket adasının da sezon dışı kabul edilen dönemleri de mevcut. Sıcaklığın 30 derecelere gerilediği ve yağış görülen Ağustos ve Eylül ayları ada için turizmin hafiflediği sezon olarak kabul ediliyor. Eğer yağmur benim için sorun değil diyenlerdenseniz Ağustos ve Eylül ayları çok daha ekonomik çok daha ucuz Phuket turları bulabilirsiniz.

Yapmadan Dönmemeniz Gereken Aktiviteler

  • Phuket Adası, yeni evli çiftler için son derece romantik bir atmosfer. Düğün ve evlilik stresini atmak için de son derece ideal. Meşhur Thai masajını, Phuket adasına gitmeye karar verdiğinizde mutlaka tatil planına ekleyin.
  • Daha önceden denemiş olun ya da ilk defa deneyecek olun Phuket adasında mutlaka bir dalış deneyimi yaşayın.
  • Phuket adasına gidip, Phuket kasabasını görmeden dönmeyin. Phuket kasabası, geçmişi 19. yüzyıllara dayanan ve gelenekselliği günümüze kadar korunabilmiş tarihi bir kasaba. Zamanında kalay işleme merkezi olarak anılan Phuket kasabasında 19. yüzyıldan kalma mağazalar turistik mekanlara döndürülmüş. Tarihin izlerinin sürdüğü bu kasaba da antika objeleri gözlemleyebilir, sevdiklerinize Phuket hatırası götürmek için alışveriş yapabilir, Tayland mutfağının nadide lezzetlerini tadabilirsiniz. Görmeden dönmeyin!
  • Hareketli gece hayatı ile Phuket her keseye ve her tür eğlence anlayışına hitap edecek seçeneklerle dolu. Thai dans gösterileri kaçırılmaması gereken şovlardan. Phuket gece hayatını deneyimlemeden dönmeyin.
  • Safari de Phuket adasına gidip de yapmadan dönmemeniz gereken aktivitelerden. Filler üzerinde gerçekleştirilen safari, size benzersiz bir doğa deneyimi yaşatırken, tatil fotoğraflarınıza da ayrı anlamlar katacak güzelliklerle dolu.
  • Phuket adasından hareketle düzenlenen mavi turlar da Phuket seyahatinde bir gününüzü ayırmanız gereken aktivitelerden. Civar adaların keşfine yardımcı bu mavi turlar Phuket seyahatinizi renklendirecek detay ve deneyimlerle dolu. Phuket mavi turlarına çıkmadan dönmeyin.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rezervasyon Siteleri İndirim Kuponları – Ağustos, 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.