Parlak ve Pürüzsüz Cildin Sırrı, Sağlıklı Cilt İçin Yapılacaklar

Parlak, pürüzsüz ve sağlıklı bir cildinizin olabilmesi için cildinizin hayat kaynağı olan oksijen, protein, vitamin, mineral ve yağ ihtiyacının karşılanması gerekir. Bu ihtiyaçlar karşılanmadığı takdirde cildinizin çeşitli sorunlarla karşılaşması kaçınılmazdır. Bunun yanı sıra aşırı soğuk, güneş ışınları, sigara, yanlış kozmetik ürünler gibi çeşitli etmenler de cildinizin sağlığının bozulmasına sebep olabilmektedirler…

Parlak ve Pürüzsüz Cildin Sırrı

Parlak, pürüzsüz ve sağlıklı bir cildinizin olabilmesi için cildinizin hayat kaynağı olan oksijen, protein, vitamin, mineral ve yağ ihtiyacının karşılanması gerekir. Bu ihtiyaçlar karşılanmadığı takdirde cildinizin çeşitli sorunlarla karşılaşması kaçınılmazdır. Bunun yanı sıra aşırı soğuk, güneş ışınları, sigara, yanlış kozmetik ürünler gibi çeşitli etmenler de cildinizin sağlığının bozulmasına sebep olabilmektedirler.

Cildinizin değerleri hormonlar tarafından kontrol edilmesine rağmen, sağlıklı beslenme alışkanlığı edinip, dengeli spor yaparak da parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanız mümkün. Yani günde birkaç bardak su tüketerek, lifli besinlere ağırlık vererek, bol sebze ve meyve tüketerek, fazla tuz ve şekerden kaçınarak bunu başarmanız mümkün.

1.    Sigara içen kişiler, sigaranın ciltlerine vereceği zararı azaltmak için bol miktarda çilek tüketebilirler.
2.    Güneş ışınlarının cildiniz üzerinde yaratacağı yaşlandırıcı etkiyi azaltmak için kabuklu deniz mahsulleri, ay çekirdeği gibi ürünler tüketebilirsiniz.
3.    Güneşin cildinize vermiş olduğu zararı onarmak ve cildinizin eski haline dönmesini sağlamak için kayısı, şeftali, gibi meyve ve sebzeleri tüketebilirsiniz. Bunlar cildinizdeki nem oranını seviyeli tutar bu sayede güneş ışınlarının yaşlandırıcı etkisi azalmış olur. Bunun yanında karpuz, salatalık, zeytinyağı gibi ürünler cildinizin nem oranını korumakla birlikte ciltteki hafif kırışıklıkları azaltır.
4.    Cildinizin kuruyarak yaşlanmasını önlemek, cildinizin kendisini yenilemesine yardımcı olmak ve akne oluşumunun engellemek için soyalı ürünler, cildinizin gerginliğini sağlamak için soya filizi tüketebilirsiniz.
5.    Cildinizin su oranını dengelemek ve hücrelerin kendilerini yenileyerek capcanlı bir cilde sahip olmak için yumurta, süt, süt ürünleri ve rezene tüketebilirsiniz. Ayrıca gözaltı şişliklerini azaltmak için papatya çayı ve muz tüketebilirsiniz.

Yemek tarifleri ile ödül kazanmak için Tıklayın!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parfüm, Kozmetik ve Güzellik Mağazaları Alışveriş Kuponları – Aralık, 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir