Köpeklerde Parlak Tüyler İçin

Köpeklerimizin daha alımlı, her zaman mükemmel görünmesini hangimiz istemeyiz ki. Işıl ışıl parlayan tüylere sahip olması güzel görünmesinin yanı sıra sağlıklı olduğunun da bir göstergesidir. Can dostlarımızın böyle görünüme sahip olmasını sağlamak günlük 30 dk mızı ayırmamız ile mümkündür…

 

Öncelikle fırça seçimimiz çok önemlidir. Doğru bir fırça seçimi zorlanmadan onların ışıl ışıl parlayan tüylere sahip olmasını sağlar.Yazının en sonunda can dostlarımızın tüy ve cilt tiplerine uygun olan fırçaları da ekleyeceğim.

 

Hangi Sıklık İle Taranmalı.
Günlük düzenli olarak fırçalamak başlangıç olarak idealdir.Ne sıklık ile taramamız gerektiği tüyün uzunluğuna bağlıdır.Köpeğimiz daha uzun tüylere sahip ise hergün bakımını yapmalı, ihmal edildiği takdir de tüylerde keçeleşme ve topaklanma oluşur bu da can dostumuzun rahatsız olmasına ve çirkin bir görünüme sahip olmasına sebep olur.

 

Can Dostumuzun Tüy ve Cilt Tipine Göre Malzemeleri Yakından Tanıyalım.

Kaygan Fırça; Uzun tüylü köpekler için özellikle bu tür fırça kullanılır.Dökülen tüyleri toparlar,kıvırcık tüyleri rahatlıkla tarar.Kalın derili köpekler için kullanılacak ise de kalın kıllı olanlarını seçmelisiniz.


İğneli Fırça; Uzun tüylü,kıvırcık ya da dalgalı tüylü köpekler için kesinlikle ilk tercihiniz bu fırça olmalıdır.

 

Banyo Tarağı; Tüm tüy tiplerine uygundur. Özellikle kısa tüylü köpeklerde deriye yapılan dokunuşlarda adeta masaj etkisi verir ve can dostunuzun rahatlamasını sağlar.

 

Kıllı Fırça; Kısa tüylü köpekler için dizayn edilmiştir.

 

Telli ve Kıllı Kombinasyonlu Fırça; Değişik tüy yapısına sahip birden fazla can dostunuz var ise bu fırça tam size göredir.

 

Kirpi Fırça; Uzun ve orta boy tüylü köpekler için bir fırçadır.

 

Tek Parmak Eldivenli Plastik Fırça; Plastik fırça kısa tüylü köpekler içindir. Tüyleri kısa oldugu için fırça darbelerinden ve derisini tahrişten kurtarıcıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kedi, Köpek Maması ve PetShop Alışveriş Kuponları – Ekim, 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.