Paranın Satın Alabileceği En Çılgın 10 SPA Uygulaması

Listemde paranın ama inanın çok fazla paranın satın alabileceği 10 SPA uygulamasını göreceksiniz. Evet, bunları paranızla satın alabilirsiniz ama alacağınız keyif paha biçilemez olacaktır.

10-Popo Masajı

Bakımlar, kürler, maskeler artık sadece yüzümüz için yapılmıyor. Bir de çoğumuzun ihmal ettiği yerler için yapılan özel bakımlar var. Aslında vücudumuzun her köşesi aynı bakımı ve ilgiyi hakediyor. Arka taraflarımızda buna dahil. Bakım önce poponuzdan ölü derilerinizin dökülmesiyle başlıyor,sonra bu bölgeye özel bir maske uygulanıyor ve gerekiyorsa ağda yapılıyor. En son da parafin kürü ile masajınız sona eriyor.

9-Atın Sırtında Reiki

Kökleri Japonya’ya uzanan Reiki’nin amacı ruhun ve bedenin enerji yoluyla iyileşmesidir. Bu enerjiyi uygulayan kişiden bu enerjiyi almak isteyen kişiye aktarılır. Genelde bunu uygulayan kişi bir insan olur. Ancak Rockin’Heart Ranch merkezinin sahibi Christina DiBartolo ,kendisi Reiki Master’i olur, atların yüksek derecede bir iyileştirme enerjisine sahip olduğuna inanıyor. Bir atın sırtında ,tek başına ya da DiBartolo eşliğinde hiç farketmez, yüksek bir iyileşme enerjisini alabileceğinizi düşünüyor.

8-Bira ile Yüz Gerdirme

Önce çikolata ve şimdi de alkol. Sanıyoruz hepimiz en sevdiğimiz şeyleri kalorisiz olarak yapmak peşindeyiz. Eğer bira seviyor ama  verdiği şişkinlikten rahatsız oluyorsanız, biranın içindeki mayalar sayesinde geçirebileceğiniz değişimi bu şekilde deneyimleyebilirsiniz. Yapacağınız bira banyosu sayesinde gözenekleriniz sıkılaşacak ve bu sayede çok daha genç bir cilde sahip olabileceksiniz. Ayrıca gerginliğinizi de bu bira banyosu sayesinde üzerinizden atabilirsiniz. Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde bira banyoları yapan Spaları kolaylıkla bulabilirsiniz.

7-Şarap Banyosu

Japonya’nın Kowakien Yunessun bölgesinin en çok rağbet gören Spa salonu her sene kapılarını bu özel Spa kürü için yeniden açıyor. Japonya’nın en ünlü şarabı olan “Beaujolais Nouveau” şarabından galonlarca alıyor ve müşterilerine  12 gün süren özel bir kür hizmeti veriyor: “Şarap Banyosu”. Son birkaç yıldır şarapsever Japonlar şaraplarını yudumlarken , kırmızı renkteki havuzlarda şarap banyolarını yaparak keyifli zamanlar geçiriyorlar. Tabiki sarhoş olmak sizi kırışıklıklarınızdan kurtarmıyor ama enazından birkaç saatliğine bile olsa onlar için endişelenmeyi bırakmanız anlamına geliyor. Ve sırf bu yüzden Japonlar ve Japonya’ya gelen zengin turistler bu kürü alabilmek için bu merkeze akın ediyorlar.

6-Gondol’da Masaj

Paranın satın alabileceği en çılgın uygulamalarından biri de Dünya’nın en romantik şehirlerinden biri olan Venedik’te uygulanıyor.  Cipriani Oteli’nin Casanova Spa’sına rahatlamak için gelenler, şehir gezintisi eşliğinde masajlarını yaptırabiliyorlar. Yani sizi Gondola yatırıyorlar . Siz de masajın rahatlatıcı etkisiyle, şehiri bambaşka bir bakış açısıyla izlemiş oluyorsunuz. Güneş mi? Casanova Spa merkezi bunu da düşünmüş ve güneşin zararlı etkilerinden sizi korumak içinse organik bir güneş koruyucu yağı kullanıyormuş.

5-Kar Mağarasında Anti Sauna Etkisi

Bu anti sauna odası, normal bir sauna’dan sonra  girebileceğiniz en iyi yer olabilir. Kar mağarası dediğimiz tabiki gerçek bir kar mağarası değil, size sanki bir kar fırtınasındaymışsınız izlenimini veren yapay bir oda. Bazıları için sıcak bir duştan sonra fazla soğuk olabilir. Ancak bu odada 5 dakika kalmanız hem gözeneklerinizin sıkılaşmasına hem de hipertansiyonunuzun düşmesine yardımcı olacaktır. İsterseniz  İngiltere’nin Bognor Regis yakınlarında bulunan Butlins Ocean Spa’da bu uygulamanın keyfine varabilirsiniz.

4-Altın Yüz Masajı

Kleopatra’nın her gece  genç bir cilde sahip olmak için bu altın yüz maskesiyle uyuduğunu biliyor muydunuz? Sonuçta haklıymış. Bu çok pahalı olan maske  kağıt kalınlığında olan 24 karat altınların yüzünüze yerleştirilmesiyle yapılıyor.Sonuç mu? Daha sıkı, daha genç ve duru bir cilt. Ve tabiki cüzdanınızda farkedilebilir bir hafiflik…

3-Kaktüs Masajı

Meksika’daki Four Seasons Oteli’nin spası için en önemli şey müşterilerini maksimum derecede rahatlatabilmek. Bunun için de müşterilerine çok farklı bir tür masaj hizmeti sunuyorlar. Meksika’nın özel bir tür kaktüsünden kopardıkları yaprakları vücudunuza yerleştiriyorlar. Bu kaktüsün özelliği ise  içerdiği alkol. Bu yüzden bu masajdan sonra birkaç kadeh şarap içmiş gibi kendinizi rahatlamış hissediyorsunuz.

2-Balık Pedikürü

Görmeye pek de alışık olmadığımız bu balık kürü İngiltere’de yapılıyor. Ayağınızı bir akvaryumun içine koyuyor ve yaklaşık 150 tane balık sayesinde ölü ayak derilerinizden kurtuluyorsunuz. Bu nasıl oluyor diyorsanız okumaya devam edin. Akvaryumun içindeki balığın cinsi  “Garra rufa” isimli bir balık ve bu balığın dişleri yok bu yüzden bu balık ölü ayak derilerinizi ısırırken siz de hiçbir acı hissetmiyorsunuz. Ayrıca içine bir de sazan balığı koyuyorlar ki sazan balığının egzema gibi ciltteki önemli rahatsızlıklara iyi geldiği zaten biliniyor. ilk kez Japonya’da tüm vücuda uygulanan bu balık  kürü daha sonra popülerliği sayesinde Amerika , İngiltere ve Avrupa’ya kadar atlamış. Yakında Türkiye’de de balık kürü olayını duyarsanız şaşırmayın!

1-Yılan Masajı

İsrail, uyguladığı bu masaj ile “masaj” olayına yeni bir bakış açısı getiriyor. Nasıl masajlarda rahatlatıcı müzikler, kokulu mumlar kullanılıyorsa; bu masaj salonunun sahibi Ida Barak da bunlar yerine yılanları kullanmayı tercih ediyor. Çünkü Barak, yılanların insana huzur verdiğini ve acıları azalttığını düşünüyor. Hayal edin sırtüstü uzanmışsınız, güçlü bir el sırtınıza masaj yapıyor ve bir kaç yılan da vücudunuzda kayarak geziniyor.  Bu sizin için bir kabus mu yoksa olabilecek en rahatlatıcı masaj mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parfüm, Kozmetik ve Güzellik Mağazaları Alışveriş Kuponları

 • 30 TL Morhipo Hediye Çeki

  175 TL ve üzeri alışverişlerde geçerli 30 TL indirim çeki için Morpass'a üye olmanız yeterli! - 30 TL Morhipo Hediye Çeki

 • 50 TL Hepsiburada Visa İndirimi

  300 TL ve üzeri alışverişte geçerli 50 TL anında indirim için Visa kartı kaydetmeniz yeterli - 50 TL Hepsiburada Visa İndirimi

 • 20 TL Hepsiburada ING İndirimi

  100 TL ve üzeri kişisel bakım ve kozmetik alışverişine 20 TL indirimi kaçırmayın! - 20 TL Hepsiburada ING İndirimi

 • % 25 Beymen İndirim Kodu

  Kozmetik ürünlerinde % 20, 2 adet ve üzeri alımlarda ise % 25 indirim sağlar - % 25 Beymen İndirim Kodu

 • Sinoz % 50 İndirim Kampanyası

  Bu kampanya sayfasındaki Sinoz ürünlerinde geçerli % 50'ye varan indirimi kaçırmayın! - Sinoz % 50 İndirim Kampanyası

 • 30 TL Hepsiburada İndirim Kodu

  Seçili kozmetik, kişisel bakım, süpermarket, anne, bebek ve oyuncak kategorilerinden yapılan 150 TL ve üzeri alışverişlerde 30 TL indirim sağlar - 30 TL Hepsiburada İndirim Kodu

 • 10 TL Sinoz İndirim Kuponu

  100 TL ve üzeri alışverişlerde geçerli ilk alışverişe özel indirim sağlayan 10 TL para puan - 10 TL Sinoz İndirim Kuponu

 • 75 TL Boyner 2020 İndirim Kodu

  250 TL ve üzeri alışverişte geçerli sepette 75 TL ek indirim sağlar - 75 TL Boyner 2020 İndirim Kodu

 • 100 TL Parfüm Mekanı İndirim Kodu

  500 TL ve üzeri parfüm alışverişinde geçerli 100 TL indirim sağlar - 100 TL Parfüm Mekanı İndirim Kodu

 • Boyner İndirim Kodları (Liste)

  Bu günün yeni indirim kodları listesi bu kampanya sayfasında... - Boyner İndirim Kodları (Liste)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir