obilir > Konular > Kişisel Bakım > Kozmetik > Online Parfüm Alırken Sahte Parfüm Almayın!

Online Parfüm Alırken Sahte Parfüm Almayın!

Uygun fiyat seçenekleri, cazip kampanyalarla online parfüm satan web sitelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Bunun öncelikli nedeni tüketici talebinin bu yönde olmasından kaynaklı ancak makalemin başında da belirttiğim gibi online parfüm alırken bilinçli tüketici olmanın önemi büyük. Eğer bu makaleyi okuyorsanız siz de bilinçli bir tüketicisiniz demektir. Peki, online parfüm siparişi verirken nelere dikkat etmeliyiz?

İnternette gün geçmiyor ki yüzde yüz orijinal olduğu söylenerek parfüm satan yeni bir kozmetik firması açılmasın, yeni bir parfüm kampanyası reklamlar arasındaki yerini almasın. Henüz online alışveriş bu denli hayatımıza girmeden evvel de pek çok ünlü markanın şişelerine doldurulmuş taklit parfümler, tezgahlarda, pazarlarda, merdiven altı ticaret adı altında satılmaktaydı. Ancak online alışveriş ile birlikte bu taklit parfüm satıcılarının sayısı da arttı. Özellikle ciddi sağlık sorunlarına neden olan sahte parfüm kullanımı tuzağına düşmemek için bilinçli alıcı olmak önemli. Peki, online parfüm siparişi verirken nelere dikkat etmeliyiz?

Uygun fiyat seçenekleri, cazip kampanyalarla online parfüm satan web sitelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Bunun öncelikli nedeni tüketici talebinin bu yönde olmasından kaynaklı ancak makalemin başında da belirttiğim gibi online parfüm alırken bilinçli tüketici olmanın önemi büyük. Eğer bu makaleyi okuyorsanız siz de bilinçli bir tüketicisiniz demektir. Öyleyse vakit kaybetmeden online parfüm alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini maddeler halinde sıralamaya başlayalım:

1- Sırf Cazip Fiyat Sunuyor Diye Tanımadığınız Web Sitelerinden Alışveriş Etmeyin!

Bir web sitesini tanımak demek illa ki o web sitesinden daha önceden alışveriş yapmış olmanız anlamına gelmez. O web sitesi ile ilgili orijinal ürün bilgisine ilişkin bildirilmiş bir şikayet olup olmadığını sorgulamanız yeterli. Eğer daha önceden gönderilen ürünün orijinal olmadığı ile ilgili herhangi bir şikayet bulunmuyor ise güvenle o siteden online parfüm alışverişi yapabilirsiniz.

En güvenli yöntem buradaki parfüm sayfasından gittigidiyor aracılığıyla almak. Parfüm elinize geçtikten sonra bir kusuru varsa iade edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz. Alışveriş yapacağınız satıcının iyi puanlı olmasına dikkat edin.

2- Faturası, Bandrolsüz, Ambalajsız Gönderilen Hiçbir Ürünü Teslim Almayın!

Orijinal ürünler yurtdışı girişli olduğu için mutlaka faturalandırılarak çıkış yapılması gerekir. Eğer bir ürün size faturasız olarak gönderiliyor ise o üründe mutlaka bir problem olduğunu düşünmeniz gerekir. Ayrıca ambalaj ve bandrol de orijinal üründe bulundurulması gereken iki temel detaydır. Online parfüm siparişinizde veya sonrasında (ürün tesliminde) mutlaka bu 3 etkenin varlığını sorgulayın.

3- Bazen Her şey Orijinal Gibi Gözükse de Sahte Ürünle Karşılaşabilirsiniz.

Bazı durumlarda ikinci maddede belirttiğim fatura, bandrol, ambalaj gibi detaylar özenle çözülmüş olduğu halde parfüm sahte olabiliyor. Nasıl mı?

 • Bir parfümün bozuk olup olmadığını anlamak için rengine bakmak gerekir. Bozuk parfümler kendilerini renklerinden belli ederler.
 • Soluk renkte, mat ve üzerinde yazım hataları olan kutular genellikle sahte parfüme işaret ederler. Satın aldığınız parfümün hem şişesini hem de ambalajını iyice inceleyin.
 • Sahte parfümlerin kokuları bir saat gibi bir sürede ekşir, bozulur. Eğer sürdüğünüz parfümün kokusu daha önceden kullandığınız zamankinden farklı ise; üzerinizde kalış süresi, kalitesi, kokusu… o zaman satın aldığınız parfüm sahte olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parfüm, Kozmetik ve Güzellik Mağazaları Alışveriş Kuponları

 • 20 TL Trendyol İndirim Kodu

  100 TL ve üzeri Trendyolmilla alışverişinde geçerli sepette anında 20 TL indirim sağlar - 20 TL Trendyol İndirim Kodu

 • 30 TL Hepsiburada Visa İndirimi

  300 TL ve üzeri alışverişte geçerli 30 TL anında indirim için Visa kartı kaydetmeniz yeterli - 30 TL Hepsiburada Visa İndirimi

 • 30 TL Morhipo Hediye Çeki

  175 TL ve üzeri alışverişlerde geçerli 30 TL indirim çeki için Morpass'a üye olmanız yeterli! - 30 TL Morhipo Hediye Çeki

 • Hepsiburada Kasım 2019 Hediye Çeki

  Bu kampanya dahilinde hediye çeki kazanabilirsiniz. - Hepsiburada Kasım 2019 Hediye Çeki

 • % 11 Lidyana İndirim Kodu

  Tüm ürünlerde geçerli sepette %11 ek indirim sağlar - % 11 Lidyana İndirim Kodu

 • Boyner İndirim Kodları (Liste)

  Boyner indirim kodları listesi bu kampanya sayfasında bulunuyor. İndirim kodu haricinde kampanya sayfasında ayrıca hediye çekleri, banka ve operatör indirim şifreleri yer alıyor. Liste üzerinden tüm yeni ve son dakika fırsat kodlarını görebilir, online […]

 • % 10 Aliexpress İndirimi +Kargo Bedava

  Bu kampanyadaki EK %10 indirim ve ücretsiz gönderim ile beraber her siparişte kullanılan kupon fırsatını kaçırmayın! - % 10 Aliexpress İndirimi +Kargo Bedava

 • 200 TL’ye varan N11 İndirim Kuponu

  Bu kampanya dahilinde 200 TL'ye varan N11.com indirim kuponu kazanabilirsiniz! - 200 TL’ye varan N11 İndirim Kuponu

 • Trendyol Kargo Bedava

  Trendyol ücretsiz kargo fırsatı bu kampanyada belirtilen limitlerde geçerli - Trendyol Kargo Bedava

 • 40 TL Trendyol Visa İndirimi

  100 TL'ye 40 TL indirim için Visa kartı Trendyol'a kaydetmeniz yeterli. Detaylar için tıklayın! - 40 TL Trendyol Visa İndirimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir