Online Alışverişlerde İndirim Kodu Kullanımının Avantajları

Eskiden internet siteleri aynı anda pek çok şey yapmak üzere tasarlanmıştı. Şimdi ise bir site sadece ve sadece bir tek iş yapıyor ve dünya yıkılsa başka bir işle uğraşmıyor. Örnek mi istersiniz; buyurun size indirim kodu sitelerinden bahsedelim. Modern internetin en modern fikirleri bu sitelerden çıkıyor…

Online Alışverişte İndirim Kodları

Eskiden internet siteleri aynı anda pek çok şey yapmak üzere tasarlanmıştı. Şimdi ise bir site sadece ve sadece bir tek iş yapıyor ve dünya yıkılsa başka bir işle uğraşmıyor. Örnek mi istersiniz; buyurun size indirim kodu sitelerinden bahsedelim. Modern internetin en modern fikirleri bu sitelerden çıkıyor.

 

İndirim kodu sitelerinin tek işi indirim kodu vermek, hatta indirim kodlarının da sadece bedava olanlarını vermek. Örneğin www.indirimkodu.com sitesi. – “Yahu bu isimle zaten bir tek iş yapılabilir, başka ne iş yapılmasını bekliyorsun ki?” demeyin, işin modernitesi buradan başlıyor. Bu sadece bir tek iş yapacak siteler (eskiden her işi yapan portallar’da olduğu gibi) genel anlamda isimler seçmek yerine, her işe yorumlanacak bir marka oluşturmak yerine, sadece bir tek anlamı olan isimler taşıyorlar. Bu sayede sitenin adına bakan zaten o sitenin ne yaptığını hemen anlıyor. Leonardo Da Vinci “Basitlik sofistikasyonun en yüksek mertebesidir” diyor, yani indirim kodu sitesi kuracaksanız adını “indirimkodu” koyuyorsunuz ve sitede sadece “indirimkodu” veriyorsunuz; bu kadar basit.

 

İndirim Kodu Vermek – İnterneti Ucuzlatmak

Bu noktada “indirim kodu vermek” ne demektir diye soracak olursanız şu şekilde anlatalım: Online alışveriş bir seri harf ve rakamdan oluşan indirim kodları ile ucuzlatılabilir. Pazarlık yapılamayan bir mecra olan online alışveriş dünyası işte tam bu noktada pazarlıkla tanışır ve indirim olanakları isteyene bilabedel ulaşır. (İşte modern internetin bir diğer modernlik boyutu.)

 

Alışverişte olduğunuz online mağazada siz tam alışverişinizi tamamlarken sepet sayfasına ulaştığınızda bu kodu “indirim kodu” isteyen kutucuğa yazarsınız ve “uygula” düğmesine basarsınız; hop diye ucuzlar alışveriş. İşte bu şekilde adına bazı yerlerde kupon kodu, bazı yerlerde promosyon kodu veya hediye çeki, hatta bazı yerlerde avantaj şifresi, kampanya kodu, çek kodu, hediye kuponu kodu, indirim kuponu kodu denen indirim kodları, elle tutulmayan, parayla satılmayan, ama bedava indirim veren sihirli değneklerdir.

 

İndirim kodu sitesi indirimkodu.com, bu kodları kullanıcılarına bedava dağıtır; çünkü tek amacı fayda yaratmak ve interneti daha ekonomik, daha sempatik ve daha erişilebilir hale getirmektir. Keyifli bir alışveriş deneyimi için indirimkodu.com sitesini bilmek, pek çok kapıyı açan gizli bir şifredir, bir küçük kupon kodu anında onlarca-yüzlerce lira indirim verebilir, alışveriş alışkanlıklarınızı değiştirebilir, bütçeleri keyifle hafifletebilir, cüzdanları benzersiz bir şekilde gülümsetebilir.

 

İndirimkodu.com sitesi 2007 yılında kurulmuştur ve kendisini internete adamış profesyonel bir ekip tarafından yönetilmektedir. Site her gün güncellenen en son indirim kupon kodlarını internetin uzak diyarlarından sosyal mecralarından ve gizli dehlizlerinden teker teker toplar, onları mağazalarına kategorilerine ve ürün gruplarına göre aşk ile sıralar, ve en kullanışlı halinde online alışveriş severlere sunar.

 

Modern İnternet

Yirminci yüzyılda sadece online alışveriş yapmak modernlik sayılırken şimdi artık kupon kullanarak interneti ucuzlatmak modernliğin bir parçası haline geldi. Demek ki portallardan “tek ürün sitelerine”, online alışverişten “kupon sitelerine” giden bir yolda sürekli evrim geçiren bir sanal dünyayla karşı karşıyayız.

 

Bir sonraki adımı heyecanla bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hosting, Yazılım ve İnternet Firmaları İndirim Kuponları – Mayıs, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir