Okulda Popüler Olmak ve Okulda Popüler Olmanın Yolları

Okulda popüler olmak önemlidir. Çünkü herkes bilir ki okul döneminde sevilen, aranılan, merak edilen hatta takip edilen kişi olmak hem ruha hem de benliğe iyi gelir. Popüler insanlar takdir edilirler. Popüler insanların etrafları kalabalık, arkadaş grupları geniştir. Popüler insanları söyledikleri sözler adeta birer kural gibidir ve herkes buna uymaya dikkat eder… Sonuçta popüler kişi olmak iyidir, okulda popüler kişi olmak ise paha biçilmezdir… Bu sayfada popüler olmanın sırlarını bulacaksınız…

Okulda popüler olmak için dikkat etmeniz gereken bazı küçük adımlar vardır. Doğru bir strateji ile siz de okulun aranılan kişileri arasına girebilirsiniz…

Okulda Nasıl Popüler Olunur?

1-) Öncelikle hatırlamanız ve asla unutmamanız gereken ilk kural kendinize güvenmeniz gerektiğidir. Kendinden emin ve güvenli insanlar çevre iletişimlerinde çok daha etkin karakterler olarak karşımıza çıkarlar. Hiç kimse ezebileceği, üzerinde üstünlük taslayabileceği karakterlere prim vermez. Bu nedenle okulda popüler olmak istiyorsanız kendinizden emin olmalısınız.

2-) Bir ya da birkaç konuda kendinizi geliştirin, iyi olun. Derslerinizin iyi olması, bir spor dalı ile ilgilenmek, iyi çizim yeteneğine sahip olmak gibi özel yetenekler okulda popüler olmanızı sağlayacak etkenlerdendir. Bu nedenle okulda popüler olma hedefinize sizi sadece eğlenceli olmanın ulaştırmayacağını bilin ve kendi gelişiminize önem verin.

3-) Kitleleri peşinden sürüklemek önemlidir evet ama bu diktatör bir yönetim biçimi değildir. Çevrenizi yönetmeye kalkarsanız elde ettiğiniz popülariteyi yitirirsiniz. İnce çizgilerin farkına varmalı, uyumlu, sağlıklı iletişim kurmaya dikkat edilmelidir. Kimse huysuz ve sürekli arıza çıkaran mızıkçı karakterleri uzun süreli sevmez.

4-) Okulda popüler olmak demek bazı sorumlulukların da farkında olmak demektir. Söyleyeceğiniz sözler, yapacağınız hareketler sizi takdir hatta taklit edenler tarafından izleneceğinden kendini geliştirmek önemlidir.

5-) Popüler insanların etrafları kalabalık olur ve herkesten çok arkadaşları vardır. Eğer okulda popüler olmak istiyorsanız işe arkadaş çevrenizi geliştirmekle başlamanız lazım.

6-) Çevrenizi genişletip, kendinizden emin hiç kimse tarafından ezilemez bir profile sahip olduktan sonra etrafınızdaki insanlara değerli bir şeyler vermeye başlamanız lazım. Örneğin; eğlence, partiler hatta çöpçatanlık yapmanıza yardımcı olacak ortamlar yaratmak. Biraz açalım, popüler insanlar diğerlerini peşlerinden sürüklerler. Onların organize ettikleri partiler (doğum günü, yılbaşı…) unutulmazdır. Eğlenceli ortamlar yaratmak popüler insanların başarabildiği en önemli özelliklerdendir. Tüm kitleleri peşlerinden sürükledikleri için de okulun en güzel ve en yakışıklı bireyleri onların etrafında konumlanır. Bu da çöp çatanlık yapmak için ideal bir ortam demektir.

8 Yorumlar

 1. ModaSky sitesinde fotoğraflarımı paylaştım okuldaki arkadaşlarıma söyledim herkes manken olduğumu düşündüler okulun en popüler kızı oldum bir anda millet hala manken sanıyor beni 🙂

 2. ModaSky sitesinde fotoğraflarımı paylaştım okuldaki arkadaşlarıma söyledim herkes manken olduğumu düşündüler okulun en popüler kızı oldum bir anda millet hala manken sanıyor beni 🙂

 3. Çok güzel olmuş bende bunları uyguladım ve gerçekten de şuan sınıfta popüler

  • BİRSEN MELİS ÖZTÜRK.

   BEN ZATEN POPÜLER BİR İNSANDIM.BUNLARI UYGULADIKTAN SONRA POPÜLERLİĞİM ARTTI.
   GERÇEKTEN GÜZEL BİR SİTE TEBRİK EDERİM.

 4. Hepsini uygulıycam fakat 1 tanesini yapamıycam D: çünü başkqnım . çevremdekileri yönetmek zorundayım.yoksa hoca benden bilir … O.o başkanlıktan çıkarsam yine susmak zorunda kalıcam … O noyu yapmazsam bişey olmaz dimi!?

 5. Gerçekten harika yazmışsınız. Başka sayfalara baksan, hep saçma sapan ergenlerin yazdıkları.. Örneğin; En az 5 erkekle sevgili olun. Ya da tek bir arkadaşınız olsun onun haricinde kimseye yüz vermeyin falan.. İnsalar, neşe vere, mutlu ve mizahı olan insanlaeı severler.

 6. Gerçekten iyi ve haklısınız okulda popüler olmak çok iyi bir şeyşöyle birşey varki popülerliği bir kere kazandıktan sonra başka okula geçsen bile pekte deişmiyor (arkadaşlarımdan biliyorum)

 7. kendine güvendiğinde karşındakiler sana küstümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir