Yeni Eğitim ve Öğrenim Dönemi Başladı – Şimdi Okul Zamanı

Tam olarak üç ay boyunca çocuğumuzun okulundan ayrı geçirdiği zamanda beraberce bolca vakit geçirdik ya da yaz kurslarına göndererek boşa geçecek zamanı engellemek istedik. Ancak bugün itibari ile yeni bir eğitim ve öğrenim dönemi daha başlamış oldu. Çocuğumuz ya ilk olarak okulla tanışacak, ya da daha önce okulla tanışmıştı ancak bir üst sınıfa devam edecek…

Okula Dönüş!

Çocuk sahibi olmak başlı başına ayrı bir sorumluluk… Doğumundan itibaren üstünüze yüklenilen olmazsa olmaz bazı görevler var ki; bu görevler tam anlamıyla yaşam tarzınızı baştan oluşturmanıza sebep oluyor. Doğumundan itibaren yeni düzene alışmakta biraz olsun zorlansanız da, çok keyifli bir hayat olduğunu gönülden söylemek isterim.

 

Anne baba adayları üzerinde baskı yaratacak bir intiba bırakmak istemem ancak, mağazadan gidip oyuncak bir bebek almaktan fazlası ile karşılaşacaklar, belirtmem gerek.

 

Halen tecrübe edinmeye çalıştığım bir baba olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim!

Çocuğunuzun her bir ayı diğer ayı ile farklılık gösterecek bundan emin olabilirsiniz. Kısaca çocuğunuzu her ay yeniden tanımak durumunda kalacaksınız. Canınızın sıkılmayacağını söyleyebilirim.

 

Ve Okul Zamanı Hızla Gelir…

 

Hızla akıp giden zaman, minik bebeğinizin büyümesine tanıklık derken anaokulu zamanı ve sonrasında okul zamanı gelir çatar… Büyümesi ile birlikte sorun ya da sevinçleri de büyüyecek olması ayrı bir heyecan olsa gerek.

 

Tam olarak üç ay boyunca çocuğumuzun okulundan ayrı geçirdiği zamanda beraberce bolca vakit geçirdik ya da yaz kurslarına göndererek boşa geçecek zamanı engellemek istedik. Ancak bugün itibari ile yeni bir eğitim ve öğrenim dönemi daha başlamış oldu. Çocuğumuz ya ilk olarak okulla tanışacak, ya da daha önce okulla tanışmıştı ancak bir üst sınıfa devam edecek.

 

Özellikle yeni okula başlayacak çocukların ebeveynleri kısa süreli bir şaşkınlığın ardından duruma hakim olmak zorundadır. Çünkü yeni tecrübelerinin şaşkınlığı çocuklarının üzerinde daha da belirgin olacaktır. Durumu idare etmeleri gerekmektedir.

 

Çocuklarının o yaşlarına kadar geçirmiş oldukları deneyimleri başlayan bu yeni dönemde duruş ve davranışlarına etki edecek ve şekil verecektir. Her döneminde baştan tanımaya çalıştığımız çocuklarımızı o dönemlerinde özellikle “genç ergen” baş kaldırışları ile birlikte anlamakta biraz daha zorlanacağımız gerçeği ile birlikte, tecrübeli annelerden yardım alabileceğimiz bir mecrada çocuğumuz için kısa süreler geçirmek faydalı olacaktır. Anneysen.com bu iş için biçilmiş kaftan olup, sorun odaklı tartışma başlıkları altında son derece faydalı paylaşımlarda bulunacağınız gerçeğini hatırlatmak isterim.

 

Çocuğunuzun eğitim ve öğrenimi ile ilgili tüm sorunlarına yardımcı çözümler üretebilmek için tıklayın lütfen; okullar açıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kitap, Kültür ve Eğitim Siteleri İndirim Kuponları – Nisan, 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.