obilir > Konular > Alışveriş > Hediye Seçimi > İş Arkadaşına Yılbaşı Hediyesi Ne Olabilir?

İş Arkadaşına Yılbaşı Hediyesi Ne Olabilir?

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte iş arkadaşına hediye almak için tatlı bir telaş başlar. Pek çok şirkette, şirket içi iletişim ve paylaşımın daha güçlenmesi için yılbaşına özel çekilişler düzenlenir. Kimi zaman bu çekilişler tüm şirket çalışanları arasında kimi zaman da sadece görev yapılan departmana özel kişilerin katılımında, kimi zaman da her iki koşulun da eş zamanlı gelişimi ile gerçekleşir. Yılbaşı hediye çekiliş organizasyonu eğlencelidir. Ancak bazıları için hiç tanımadığı ya da daha önceden iletişim kurma fırsatını bulamadığı bir iş arkadaşına hediye seçmek sıkıntı yaratır. Bu yazımda iş arkadaşınız için seçebileceğiniz hediye seçeneklerinden bahsetmek istiyorum…

İş Arkadaşına Ne Hediye Alınır?

İş yerlerindeki donanımın artması ile birlikte ofis içi kullanıma yönelik aksesuar, donanım ve gereksinimler de çeşitlik kazandı. Kablo düzenleyicilerden, eğlenceli USB flash disklere; mesaj içerikli muglardan, farklı tasarımlı masa üstü araç gereçlerine kadar pek çok neşeli seçenek iş arkadaşınız için seçebileceğiniz hediye seçeneklerinden…

Genellikle hediye seçiminde hediye alınacak kişinin kişisel özelliklerinden ve ihtiyaç duyabileceği gereksinimlerden yola çıkmak hedeflenir. Oysaki söz konusu iş arkadaşı olunca, hediye seçiminde iş dünyasına yönelik seçeneklere bakmak daha akılcı bir yaklaşım… Peki, iş arkadaşımıza hediye seçerken nelere dikkat etmeli, neleri seçmeliyiz?

İş Arkadaşına Hediye Seçimi

Öncelikle iş arkadaşınız için pahallı ve kişisel bir hediye seçmemeye dikkat edin. Yılbaşı çekilişlerinin amacı en pahallı olanın değil belirli bir bütçe içinde kendinizi hatırlanır kılacak olanın seçilmesidir. Bu nedenle hedefiniz akılcı bit bütçe ile ofis kullanımına yönelik bir hediye seçilmesi olmalıdır.

Elektronik Her Zaman Akılcı Bir Seçenektir

İş arkadaşınızın kullandığı cep telefonu markasına özel aksesuarlar; daha fazla depolamaya ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz iş arkadaşınız için harici hard disk ya da USB bellekler; müzik dinlemekten hoşlanan çalışma arkadaşınız için kulaklık (örn: Aliexpress’ten kulaklık) ya da hoparlör satın alabilirsiniz. Tercihiniz bu yönde ise alışverişi tamamlamadan önce buradaki teknoloji mağazalarının indirim kuponlarına göz atmanızı tavsiye ederim.

Mesaj İçeren Muglar Ofisler İçin En İdeali

Gün içinde kahve ve çay tüketimi ofis çalışanları için olmazsa olmazlardandır. Ve bu tüketime eşlik eden mug ve bardaklar da iş arkadaşları için ayrı önem taşır. Bu yıl başında çalışma arkadaşınıza özel bir mug hediye edebilirsiniz. İşte birkaç kişiselleştirilmiş seçenek…

Fotoğraf çekmeyi seven bir iş arkadaşınıza objektif formunda bir mug hediye edebilirsiniz. “Mug’ıma Dokunma” yazılı ya da bisküvi çekmeceli bir mug da neşeli seçeneklerden olacaktır.

Fular, Kravat, Kol Düğmesi Vazgeçilmez Klasikler

Her ofis çalışanının ihtiyacı olan klasik aksesuarlardandır, fular, kravat, kol düğmesi, kemer, evrak çantası… Yılbaşında iş arkadaşınıza siz de bu klasik seçeneklerden birini hediye edebilirsiniz. Ama öncesinde mutlaka iş arkadaşınızın zevkine uygun bir seçim yaptığınızdan emin olun.

ALIŞVERİŞ İPUCU: İnternetten alışveriş yaparken tikokupon kullanarak daha ucuza alışveriş yapıp, daha fazla tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kırtasiye ve Masa Üstü Araç-Gereçleri

Hemen her ofiste ihtiyaca yönelik donanımlar her ne kadar tedarik edilse de bu donanımları kişiselleştirmede hiçbir mahsur yok. Örneğin çikolata seven bir iş arkadaşınıza çikolata formunda tasarlanmış bir defter; her sabah tost yeme alışkanlığındaki arkadaşınıza tost formu ve deseninde hazırlanmış bir not defteri hediye edebilirsiniz. Klavye formlu tel zımba, delgeç, ataçlık; geri dönüşüm kutusu formunda kalemlik; Iphone formunda bir hesap makinesi hediye edebilir ya da bavul etiketi, kartvizitlik, eğlenceli tasarımları ile dikkat çeken kalemlerden oluşan bir hediye paketi tasarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir